Sari la conținut

enduro de 50cmc


XorX
 Share

Postări Recomandate

merita un derbi sau beta de 50cmc in 2T? ar fi pentru o fata, 163cm si 48kg fara nici o experienta in zona moto.

am vazut ca ar fi ceva pe la derbi, beta, peugeot, yamaha.

recomandari?

Editat de XorX
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

merita un derbi sau beta de 50cmc in 2T? ar fi pentru o fata, 163cm si 48kg fara nici o experienta in zona moto.

am vazut ca ar fi ceva pe la derbi, beta, peugeot, yamaha.

recomandari?

Sunt bune pt plimbari pe drumuri neasfaltate , poteci. Am vazut si pe trasee mai hard dar trebuie sa te si pricepi si nu sunt la fel de rezitente la cazaturi precum cele consacrate pt enduro sau motocros.Eu am avut o Cagiva W4 cam cum zici tu si pot sa zic ca am prins microbul de la ea. Dar ca performante........era un chin pt motor sa mearga pe drum drept, urcari nici nu-mi trecea prin cap sa fac cu ea.

Editat de edi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bun, deci ca sa invete pe drumuri prin padure sau drumuri de tara ar merge. de chinuit motorul, nu cred ca e chiar atit de chinuit cu cineva de 50kg, pina la urma sunt scutere de 50cmc chiar in 4T care merg. Oricum, important mi se pare ca este foarte usoara si nu prea inalta.

O sa incep sa ma uit dupa asa ceva, in caz ca aveti sfaturi referitoare la ce sa fiu atent, dincolo de verificarile standard, eventual ceva ce se defecteaza mai des la astea in 2T sau de 50cmc.

 

thx

 

pe youtube sunt niste filmulete cu unii care chiar urca (nu hard) cu asa ceva, si sunt ditamai oamenii

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mda, si mie mi-e teama ca 50 e cam putin, dar nici nu vreau sa fie prea dur motorul. in plus si pretul ar trebui sa ramina cit se poate de jos

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o sa caut, nu sunt presat. cel de 50 mai are un avantaj, te poti da si pe drum cu el fara sa te certi cu garcea sau sa bei una berica si sa dai o fuga pina undeva...

dar oricum, si eu inclin spre ceva mai mare, sigur se invata cu el. bine, trebuie sa fie usor ca de exemplu Dr350 i se pare f f grea si inalta, nu reuseste sa stea pe ea si fiind la inceput nu se poate invata cu ea, a incercat si nu se descurca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu ma uit la ceva de 80 cc pentru prietena.....vrea si ea sa incerce si ma gandeam ca e numai bun. Pana acum nu am gasit nimic sa imi placa. Daca afli si tu ceva mai posteaza :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Eu detin un peugeot xp6 de 49... si pot sa zic ca e ok pentru un incepator. are 6 viteze .. da la deal .. m..... te cam doare sufletu . oricum pentru un inceput asa .. de un sezon e ok ! dupa care treci la ceva mai mare.. si eu am cumparat-o sa prind esenta si trec pe ceva mai mare . Bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mda, cred ca se cam chinuie sa-i iasa sufletul la deal.. deja m-am orientat spre ceva mai mare, 85 daca e 2T sau 125 daca e 4T. Problema cu astea e ca nu mai poti iesi pe sosea deloc cu ele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...