Sari la conținut

Cu Africanele pana in Iordania 2010


Postări Recomandate

Ai mancat vreodata falafel facut la noi in tara? Eu mananc foarte des si n-am niciun fel de problema.

Deja eliminasem problema mancarii pe Syria si Iordania, bazandu-ma pe falafel. Logica era ca daca imi place asta de la noi, ala ar trebui sa fie magnific, ca doar ei l-au inventat.

 

Ma gandesc ca de fapt problema nu e cu falafelul ci mai degraba cu igiena precara.

 

Andrei..

 

Am mancat falafel si in .ro, dar nu se compara. La noi este "europenizat", ii pun cartofi prajiti si altele in el si-l fac mai comestibil. In Siria este doar lipie, ceva verdeata si chiftelele de falafel ... ceva mai puturos oricum :lol:

De igiena nu mi-am facut niciodata probleme, dar nici nu pareau foarte mizere falafelariile lor :drink: cel putin nu mai imputite ca la noi. Din contra, siria mi s-a parut o tara mai curata ca romania per total. Au pana si mai multi km de autostrada ca noi ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 54
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Exact pentru cazul unei vizite in Israel si apoi in Syria sau oricare alt stat care nu accepta stampilele de vizita in Israel, se poate elibera la Serviciul Pasapoarte un al doilea pasaport in mod legal pe care trebuie sa il dai inapoi dupa ce te intorci din calatorie.

Totul este legal si e mult mai putina bataie de cap decat sa il dai pierdut si apara in bazele de date ca furat si anulat.

 

Despre tura nu pot decat sa ii felicit pe baieti - o placere sa citesc randurile scrise de voi ! Felicitari pentru tura si multumesc pt ca ati impartasit cu noi ! :drink:

 

 

Teoretic ai voie sa obtii un al 2-lea pasaport, practic ti se elibereaza numai daca il predai pe primul. Prin urmare nu poti avea doua pasapoarte in mana in acelasi timp.

 

Am discutat asta cu directorul de la pasapoarte. Se putea, dar pana sa intre in vigoare noua legislatie. Din pacate :lol:

 

Andrei..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Video din calatorie: Sosirea la Wadi Rum (Iordania) http://www.traficmoto.ro/video/NC4zOTc/

Cu Africanele printre ruinele din Palmyra (Siria) http://www.traficmoto.ro/video/NC4zOTY/

Enjoy.

 

 

Salut,

 

cu ce ati filmat (sau ce recomandati) caci se vede f bine. Si eu vreau sa plec spre partea aceea si nu stiu ce sa fac, daca sa investesc in astfel de aparatura sau ba.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

cu ce ati filmat (sau ce recomandati) caci se vede f bine. Si eu vreau sa plec spre partea aceea si nu stiu ce sa fac, daca sa investesc in astfel de aparatura sau ba.

 

Am avut 2 camere de filmat : un canon vixia hv40 cu wide lens 0.66x, pt filmari de pe trepied si mai artistice asa si un go pro hero hd pt. filmari de pe casca. Ca aparat foto un canon ixus 95is si un fuji s5700.

Editat de Marcos
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...