Sari la conținut

Cadru Minsk Stramb


cinezice
 Share

Postări Recomandate

pune o poza sa vedem si noi cat de stramb este , in principiu la minsk orice se poate :crack:

:crack:

 

Poze nu am,momentan.

Explicatii: a fost lovita partea stanga de un cap de pod.S-a spart capacul (unde este schimbatorul de viteze).L-am inlocuit.S-a rupt exact portiunea unde e pansonata seria de motor.Am lipit-o (A+:crack:.E ok.Prinderile motorului,de pe cadru,au fost deplasate catre dreapta.Am dat motorul jos si le-am indreptat.

Dupa toate astea,mergand in spatele ei,am observat ca rotile nu sunt pe aceeasi linie.Roata fata este mai in stanga,aplecata spre dreapta si roata spate invers.Diferenta dintre liniile lasate de roti este cam de o grosime de cauciuc.

Poate ca multi vor spune:"e un Minsk,merge si asa!".Merge,dar daca se poate face ceva...

Intreb...

Mai am una dezmembrata...nu pot sa-i folosesc cadrul,nu e legal.

Multumesc de raspunsuri!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator stress_L&P

Poze nu am,momentan.

Explicatii: a fost lovita partea stanga de un cap de pod.S-a spart capacul (unde este schimbatorul de viteze).L-am inlocuit.S-a rupt exact portiunea unde e pansonata seria de motor.Am lipit-o (A+:crack:.E ok.Prinderile motorului,de pe cadru,au fost deplasate catre dreapta.Am dat motorul jos si le-am indreptat.

Dupa toate astea,mergand in spatele ei,am observat ca rotile nu sunt pe aceeasi linie.Roata fata este mai in stanga,aplecata spre dreapta si roata spate invers.Diferenta dintre liniile lasate de roti este cam de o grosime de cauciuc.

Poate ca multi vor spune:"e un Minsk,merge si asa!".Merge,dar daca se poate face ceva...

Intreb...

Mai am una dezmembrata...nu pot sa-i folosesc cadrul,nu e legal.

Multumesc de raspunsuri!

 

 

ar fi ilegal... :crack:

 

stai ma linistit, nu se uita nimeni la serie pe strada! odata la 2 ani te duci la itp cu cadrul stramb si gata! mare belea! eu de exemplu am alt motor de ij 56 pe planeta mea... de fapt doar carterul cu seria ca celalalt era cam bulit! :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cadrul se poate schimba si legal. Mergi si anunti la RAR ca vrei sa schimbi cadrul deoarece a fost accidentat (nush exact care e procedura...). Este exact ca si cum ai face recarosare la o masina. Presupun ca trebuie inmatriculat din nou, sau iti bat ei seriile de pe cadrul stramb pe ala drept.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

×
×
  • Creează nouă...