Sari la conținut

Unde Se Gasesc Becuri De Motocicleta


Postări Recomandate

Vreau si eu sa imi schimb becurile de pe far (nu stiu exact ce model am de bec dar am sa ma uit maine)din becuri normale intr-o imitatie de xenon (nu vreau sa degaje atata caldura).Am nevoie de bec cu faza scurta si lunga pe acelasi bec

Later edit: sau macar un bec care nu degaja atat de multa/mare caldura...

Multumesc anticipat! :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din cele cu halogen H4 este unul care are faza lunga/scurta in acelasi bec.

Gasesti cam la orice benzinarie. Dar gasesti si Philips Xenon Blue, care sint mai scumpe, dar dau un flux luminos mai mare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am gasit mai pe nicaieri :crack: toate becurile care le-am vazut am vazut ca au 3 sau 2 pinteni jos... eu am fara

O sa pun o poza cu becul ca nu stiu sa explic ce si cum :crack:

Am cautat in Vitan,Petrom,Rompetrol,Metro,etc.... si nimic :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

suna prietene la nr. asta de telefon este de la un magazin din Bucuresti si sigur ai sa gasesti!

Ok,am sa sun la numarul acela :crack: Sorry, dar nu am vazut postul tau :crack:

Multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...

o adresa are cineva de la magazinu` asta ? ca tel e inchis :moto: si vreau sa vad daca gasesc becuri de bord pt o Honda cbr si un kit xenon ( H4 ) sau daca stiti un alt loc unde sa gaseshste si yo chestyiile astea astept PM ..care este :) :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://www.aspad.ro/produse_auto_becuri.htm

 

Becuri moto la juma' de pret fata de benzinarii, magazine, s.a.

Philips Blue Vision - am avut - halogen, dar zici ca e xenon.

Acum mi-am luat Extra Duty si lumineaza puternic si asta.

 

X-Treme Power NOU!

 

Avantaje: Gama poarta numele de X-Treme Power si genereaza cu 80% mai multa lumina fata de un bec standard.

 

Aplicatii: Luminarea unei distante cu circa 30-40 de metri mai mare prin surplus cantitativ si calitativ de lumina.

 

Gama: H4, H7

 

Moto Vision NOU!

 

Avantaje: cu 40% mai multa lumina alba si un effect de lumina portocalie in far, pentru “a sari in ochi” celorlalti particianti la traffic.

 

Aplicatii: Dedicate exclusive motocicletelor. O raza de lumina mai mare cu 10-20 de metri pe sosea. Fabricate din sticla, quartz, anti ultraviolete pentru protectia farurilor din plastic.

 

Gama: H4, H7

 

ExtraDuty NOU!

 

Avantaje: Dedicat motocicletelor si scuterelor ce ruleaza pe "drumuri grele" sau circuite de anduranta (enduro).

 

Aplicatii: Cu un filament intarit prezinta o rezistenta la vibratii de pana la 20G forta.

 

Gama: H4, H7

 

Blue Vision

 

Avantaje: Lumina similara cu lumina zilei pentru un plus de siguranta si confort. Dau o noua infatisare autoturismului dvs. prin asemanarea cu farurile Xenon.

 

Aplicatii: Orice conditii, asigura confortul conducatorului auto prin lumina alb/albastra pe care o produc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:cheers: @ Sanchez - mersi de link , m-am uitat pe acolo stiam ceva de alea de la moto vision da pt ca eu vreau cu nuanta albastra ( xenon ) o sa ma duk sa-mi iau un blue vision si daca sunt multumit raman asa ..daca nu tot la xenon ajung ( care e mult mai scump :lol: ) da astia se lauda ca are aceleasi caracteristici :o ramane de vazut :D
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...