Sari la conținut

Lifan Enduro 200cc


infopasscom
 Share

Postări Recomandate

Salut baieti. As dori sa stiu parerile celor care au un asemenea utilaj (pro si contra) si ce altceva ai putea gasi in materie de enduro la pretul acesta (nou sau sh). Preferabil fara comentarii "nu chinezariilor".

 

Mentionez ca as dori sa intru in lumea asta enduro, dar nu sa ma dau pe coclauri (neaparat - de fapt... cam 10% din timpul petrecut pe motocicleta ar fi pentru coclauri). Nu prea ma inteleg bine cu speed-urile iar de chopper nu prea vreau sa aud.

 

Imi plac motocicletele de enduro fiindca sunt usoare si manevrabile.

 

As dori sa-l folosesc mai mult in oras si sa aiba un consum redus (5 la 100km ar fi ok - maxim :)).

 

Pareri pro si contra despre model si ce altceva s-ar gasi in banii acestia si de unde :).

 

Multumesc frumos.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

.... ce altceva s-ar gasi in banii acestia si de unde :).

 

un XT125 putin folosit sau un DR350/XT350 si cu putin noroc chiar un DRZ400.

 

daca vrei nou.. ia un scooter.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Salut baieti. As dori sa stiu parerile celor care au un asemenea utilaj (pro si contra) si ce altceva ai putea gasi in materie de enduro la pretul acesta (nou sau sh). Preferabil fara comentarii "nu chinezariilor".

 

Mentionez ca as dori sa intru in lumea asta enduro, dar nu sa ma dau pe coclauri (neaparat - de fapt... cam 10% din timpul petrecut pe motocicleta ar fi pentru coclauri). Nu prea ma inteleg bine cu speed-urile iar de chopper nu prea vreau sa aud.

 

Imi plac motocicletele de enduro fiindca sunt usoare si manevrabile.

 

As dori sa-l folosesc mai mult in oras si sa aiba un consum redus (5 la 100km ar fi ok - maxim :D).

 

Pareri pro si contra despre model si ce altceva s-ar gasi in banii acestia si de unde :baldy:.

 

Multumesc frumos.

 

 

Recomand articolul asta: http://www.infomoto.ro/blog/beta-alp/ Cica ar fi ceva distribuitor pe la noi prin Romanica. Asta daca vrei nou, desigur.

 

 

Daca accepti si second, DR350 e un raspuns cam universal. Iar de nu ti-e teama de capacitati mari, DR650, Tenere, Dominator. Ceea ce cauti tu se cheama in termeni generali "Dual Sport" - motor derivat din enduro, dar cu valeitati stradale. Destul cat sa faci aproape orice in afara de plimbari lungi si comode cu pasager si bagaje.

 

 

Am vazut si diverse modele Lifan si mai era ceva producator asiatic care scosese un supermoto de 125 foarte fain. Am avut neplacerea sa ma dau cu o astfel de motocicleta de vreo 2000e. Am fost scarbit de calitatea jalnica a finisajelor si lipsa totala de considerente ergonomice. Vorbesc serios. As da banii pe un S-H de 1500e (in banii astia gasesti un dual-sport cu care sa mergi 20.000km fara niciun fel de probleme tehnice -- dupa aia il duci si tu la un service pt o inspectie globala), in loc sa dau 1800 pe ceva de calitate indoielnica ;)

 

 

Daca vrei nou si ala e bugetul... sper din tot sufletul sa ai bafta cu achizitia!

Editat de switch
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Recomand articolul asta: http://www.infomoto.ro/blog/beta-alp/ Cica ar fi ceva distribuitor pe la noi prin Romanica. Asta daca vrei nou, desigur.

 

 

Daca accepti si second, DR350 e un raspuns cam universal. Iar de nu ti-e teama de capacitati mari, DR650, Tenere, Dominator. Ceea ce cauti tu se cheama in termeni generali "Dual Sport" - motor derivat din enduro, dar cu valeitati stradale. Destul cat sa faci aproape orice in afara de plimbari lungi si comode cu pasager si bagaje.

 

 

Am vazut si diverse modele Lifan si mai era ceva producator asiatic care scosese un supermoto de 125 foarte fain. Am avut neplacerea sa ma dau cu o astfel de motocicleta de vreo 2000e. Am fost scarbit de calitatea jalnica a finisajelor si lipsa totala de considerente ergonomice. Vorbesc serios. As da banii pe un S-H de 1500e (in banii astia gasesti un dual-sport cu care sa mergi 20.000km fara niciun fel de probleme tehnice -- dupa aia il duci si tu la un service pt o inspectie globala), in loc sa dau 1800 pe ceva de calitate indoielnica :baldy:

 

 

Daca vrei nou si ala e bugetul... sper din tot sufletul sa ai bafta cu achizitia!

 

 

Multumesc frumos de raspunsuri si lamuriri. O sa ma interesez si de modelul asta. Pare interesant.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...