Sari la conținut

1098 km


Postări Recomandate

m-am trezit de dimineata , am golit rezervorul masinii am facut plinul la motor am luat si ceva de rezerva mi-am luat o harta rutiera si am plecat ............rezultatul peste 500 km de serpentine .

 

prima zii : Bucuresti - Buzau - baraj Siriu - Intorsura Buzaului - Brasov - tg. Secuiesc - Oituz - Adjud - Focsani ............unde am poposit 2 zile din cauza unor defectiuni la creier ( mahmureala grava )

 

a patra zii : Focsani - Tecuci - Podul Turcului - Adjud - Oituz - Tg. Secuiesc - Brasov - Sibiu - Transfagarasan - Pitesti -Bucuresti

in total 1098 km fcuti in 2 zile , mers 340 km fara sa opresc .......atat m-a tinut un plin :)

postez cateva poze iar restul am sa le pun mai tarziu ( sunt aprox. 250 )

 

post-18663-1280656518_thumb.jpg Siriu

post-18663-1280656558_thumb.jpg subsemnatulpost-18663-1280656611_thumb.jpg

post-18663-1280656098_thumb.jpg pe Oituz drumul e super si mai putin circulat ca pe Cheia ....

post-18663-1280656180_thumb.jpgca la 6 dimineata pe coclauri la Podul Turcului

post-18663-1280656254_thumb.jpg

post-18663-1280656304_thumb.jpgrespect pt. baietii de la Onesti , m-au rugat sa surprind si cum se scurge uleiul din motor .........

post-18663-1280656334_thumb.jpg

post-18663-1280656451_thumb.jpg biserica stil gotic ( pe langa Tg. Secuiesc evident )

post-18663-1280656673_thumb.jpg la hotarul intre BV si SB

post-18663-1280656729_thumb.jpg cascada / izvorul Balea

Mesaj completat

restul aici sau la semnatura

post-18663-1280657698_thumb.jpg

post-18663-1280657698_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost si eu saptamana asta pe Oituz si e foarte fain drumul. Din pacate am fost cu masina, dar l-am trecuta pe lista mea de rute ce nu trebuie ratate.

 

Foarte tare tura ta :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

te-am vazut sambata la Balea Lac. La mai mare! ;)

salut din nou , si scuze ca nu am socializat dar deja eram obosit si un pic nervos pe soferii care erau preocupati de filmari si mai putin de condus

 

pe Siriu la fel ca si pe Oituz este superb , curbe multe si nici prea stramte nici prea largi , asfalt ok , priveliste super .....

 

sper ca la anul sa fie minim 2098 km si mai mult timp la dispozitie ca sa pot face poze :P ......

 

 

Mesaj completat

masina e de firma? :P

frumoasa tura :D

 

 

nu e de firma ....... :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu o intrebare daca se poate, cum mai e drumul de la Adjud la Podu Turcului? Ultima data cand am fost eu era un dezastru greu de imaginat de la Adjudu Vechi incolo...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu o intrebare daca se poate, cum mai e drumul de la Adjud la Podu Turcului? Ultima data cand am fost eu era un dezastru greu de imaginat de la Adjudu Vechi incolo...

pai si in ziua de azi este la fel , este turnat pe portiuni si din 5 in 5 metri sari in sus dar exista o portiune asfaltata recent cand te apropii de Adjudul Vechi ( la cca 20 km ) , apoi cand te apropii de Adjud incep gropile si in final piatra cubica ............

 

Ps. exista o scurtatura spre Podul Turcului undeva la jumatatea distantei intre Tecuci si Barlad , atentie nu recomand pt. vitezane .........sunt portiuni de drum invadate de nisip si pamant aduse de viituri iar fiecare sat este presarat cu gropi uriase si dese .......vedeti poza mai sus

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...