Sari la conținut

Crimea - un vis apropiat


cria_p
 Share

Postări Recomandate

bravo PM oarelor ( project mangearelor ) :baldy:

sambata seara sa va prezentati cu ele printate, harta si definitam ( cu stefan impreuna ) ultimele detalii

 

deja mi e dor de concediul pe 2010

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 89
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

* bre, io am imprimanta acasa, da-i stricata.

 

ia da tu un print, pliiiiz :baldy:

 

ne trebuie un IT manager ;)

brr.. de vrei sa mergem impreuna uita cuvantul ala " manager"

am deja pielea gainii la auzul lui.

o sa dau la printuri de nu voi avea loc in topcase:)

 

so, verifica ulei, baterie, lant ca gps ul e treaba mea .Macar daca te pierzi sa stiu unde sa le spun ca erau ultimele coordoanate

 

eu inca le mai caut pe ale mele, se pare ca inca sunt pe " gps signal lost" dar am cativa sateliti activi pe ecran,.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

no bun ashe, hai sa facem fiecare cercetari iar sambata facem o sedinta in care punem lucrurile cap la cap, definitivam traseul, localitatile in care intentionam sa ne cazam, locurile care trebuiesc MUSAI sa le vizitam, cele care sunt doar pe jumate atractive etc, urmand ca saptamana viitoare sa cautam concret cazare, preturi si eventual rezervari. Pana acum situatia booking ului e usor gri caci astia se pare ca ignora mail urile in engleza. Saptamana viitoare dupa ce voi sti exact orasele in care ne odihnim ii abordez in rusa.

 

Eu am gandit deocamdata un traseu care va fi dezbatut si modificat alaturi de varianta Criei. Baieti, asteptam si propunerile voastre.

 

 

Am printat oferte de cazare in diverse orase, info ref la campinguri si orase.

 

O sa printez eu harta insulei in format A3 pentru a o mazgali sambata seara. Cate o copie de cap de motor calator e suficienta?

Editat de sue
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* poti sa ma consideri unul dintre satelitii tai, fox.

 

engaged!

 

 

tu de ce crezi ca te "iau"?:baldy:

cine stie, poate inteleg si eu cum e cu efemeridele alea

 

si tu pari un pic mai " impartiala" deci de incredere. Ca de date invalide m-am saturat.

 

on topic, sa verificam asigurarea de MD si UA ;)

ca altfel ne iau nenii aia la intrebari ,. RCA adica

 

Mesaj completat

no bun ashe, hai sa facem fiecare cercetari iar sambata facem o sedinta in care punem lucrurile cap la cap, definitivam traseul, localitatile in care intentionam sa ne cazam, locurile care trebuiesc MUSAI sa le vizitam, cele care sunt doar pe jumate atractive etc, urmand ca saptamana viitoare sa cautam concret cazare, preturi si eventual rezervari. Pana acum situatia booking ului e usor gri caci astia se pare ca ignora mail urile in engleza. Saptamana viitoare dupa ce voi sti exact orasele in care ne odihnim ii abordez in rusa.

 

Eu am gandit deocamdata un traseu care va fi dezbatut si modificat alaturi de varianta Criei. Baieti, asteptam si propunerile voastre.

 

 

Am printat oferte de cazare in diverse orase, info ref la campinguri si orase.

 

O sa printez eu harta insulei in format A3 pentru a o mazgali sambata seara. Cate o copie de cap de motor calator e suficient?

Mesaj completat

noi avem gps, sac sac

 

sar'na, parca vad ca tot eu o sa printez alea 3 exemplare

acu' eu ma restrag si planificati voi pana maine dimineata

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* bun asha!

 

bey, da' sambata avem voie si noi o bere (in gura), ceva?.. sau ma tineti treaza pana la miezul nopti?! :baldy:

sambata seara, bere, baie in mare, motoare, povesti,

 

la miezul noptii abia ne vom incalzi

si asa trebuie sa vezi cum mergem si pe noapte, nu numai pe zi, asa ca i de testat cum lumineaza Sageata

dixit

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* bre, intai trebuie sa ma iluminez eu!

asa ca ai grija cum reglezi luminile.... :baldy:

 

eu dupa ce beau bere, nu mai plec nicaieri. poate doar inot ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* bre, intai trebuie sa ma iluminez eu!

asa ca ai grija cum reglezi luminile.... :laugh:

 

eu dupa ce beau bere, nu mai plec nicaieri. poate doar inot :D

 

neah, ne-ai pacalit :drink:

ai baut si ai plecat

dincolo de gluma a fost un weekend super iar drumul de mare angajament. Cred ca GS-ul tau pentur astfel de drumuri a fost proiectat si va mia sta si bine impreuna

 

fa i revizia sau ce mai e de facut si pe 2 . ..go go go

si pana atunci sa nu mai fii stresata :) ca te iau de ciuf

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* asa drum chiar nu-mi imaginam! pe scurt: a fost ca-n filme, parca eram soldatii lui Mihai Viteazul fugarind turcii pe Dunare.

bine ca l-am induiosat pe politistul ala si ne-a iertat de amenda. vezi ce bine-i sa ai o mama si s-o cheme Maria? :) aia prin Ukraina oare or fi la fel de religiosi? daca nu, ii convertim noi, doar suntem inca in putere :laugh:

 

stres o sa mai am, dar sper sa-l fac "subalternul" meu :drink:

ia in calcul urmatoarele date: motor de 800 cmc si 72 cai, saltaret si iubitor de coclauri, primii 600 km pe el, femeie alba plina de praf si transpiratie, cu echipament aproape full, cu vedere slaba, statura supla, varsta ...incerta, n-a mai urcat in saua unui motor de 3 luni, zi caniculara, petrecut o noapte intreaga aproape si adormind cu muzica la maxim (hard rock!) in cort, fara perna(!), stat pe plaja pana pe la 2 (pe un scaun!) - fa un calcul si vezi cam ce iese. doza de stres a fost redusa, zic eu, fata de ce-i fi putut sa suporti. ...intodeauna se poate si mai rau, nu stii? :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ai uitat ca te asteapta sa te faca eroina ?

Ecaterina Teodoroiu ?

hai mai ca la ce faina e jucaria ta aproape merge singura

in rest da, stressul e boala secolului

hai ca daca am trecut noi prin weekend-ul ala ne-om descurca .

sar'mana .si faine poze..faine faine

ma gandesc ce i am ieftin - sa mi iau un bmw sau sa l obtin ca zestre:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

alex ...puschea pe limba ca te stie lumea drept iubitor de honda...si amu mai gandeste-te ca ai trei in batatura....daca se supara pe tine si nu ma vor sa te asculte nu o sa fie usor :laugh:)

 

In alta ordine de idei, stimata trupa, am mai gasit un blog interesant al unei tipe care a plecat singura in crimeea. MI-a placut mult cum a prezentat:

http://vrijaya.blogspot.com/2010/07/despre...rumoase-in.html

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

alex ...puschea pe limba ca te stie lumea drept iubitor de honda...si amu mai gandeste-te ca ai trei in batatura....daca se supara pe tine si nu ma vor sa te asculte nu o sa fie usor :laugh:)

 

In alta ordine de idei, stimata trupa, am mai gasit un blog interesant al unei tipe care a plecat singura in crimeea. MI-a placut mult cum a prezentat:

http://vrijaya.blogspot.com/2010/07/despre...rumoase-in.html

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* acum am dat un ochi pe asta:

 

http://calinradulescu.blogspot.com/2009/10...enzatie-la.html

 

bun baiatul asta, Sue! bine ca ai dat de el, ...acuma stim cam ce avem de vizitat pe coasta de sud (pe langa statiunile alea fitzoase) :laugh:

pozele sunt chiar foarte imbietoare. iar daca toate atractiile" alea sunt pe coasta, ...ne facem timp inainte de a ajunge la Kertch.

 

ce face, bre, Stefan, mai vine? sau iti faci de cap cu doua fete, foxule?! :drink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* works for me! :laugh:

 

aaah! pozele din we. le-ai descarcat? hai, ca-mi trebuie poza noua de avatar. ma tot intreaba lumea cu ce ma rujez, ca vor toti acuma ruj d-asta! de unde sa mai stiu eu, bey, ce-am facut asta iarna, ...uit de azi pe maine! :drink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sau iti faci de cap cu doua fete, foxule?! :drink:

 

 

NEVER.Io sunt monogam bre.

Mesaj completat

NEVER.Io sunt monogam bre.

si ca veni vorba - am scos pozele:)

o sa faci furori, pana si eu care am "participat" sunt placut impresionat

un 5 % din beneficii pentru pozar, da?

apropo, alea cu broasca si cu puradeii sunt de pus pe adv.

:laugh:

 

apropo - se pare ca harta aia pt Garmin e ok doar ca ..e in ..rusa .adicalea in alfabetul chirilic

pretty naspa dar pana la urma daca n ai luat si tu un GPS ca lumea :-P

Editat de foxbat
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* asta inseamna ca nu trebuie sa ma mai chinui sa fac rost de alt cablu de alimentare ptr. GPS? :laugh:

bine, bre, deci ai vrut tu sa scapi de mine pe drum, adica sa fii asa ...autonom, dar nu-ti iese. vezi c-o sa ma leg cu shufa de tine! :)

 

Stefan are tot Garmin din cate mi-ai spus, avem doua optiuni: ori ne apucam de invatat rusa intensiv (2 sapt.!), ori cumparam harta tiparita (dar sa nu fie cu chirilice!). eu as opta ptr. varianta 2....

 

pozeeeeeee! (hai ca le astept pe link).

 

P.S. iti dau 15% din profit, numa' sa vrea cineva sa cumpere. daca nu, le las mostenire! :drink:

Editat de cria_p
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bre, puneti si voi un program, ce faceti ziua ce faceti noaptea ... chestii d'astea.

bre, informatia costa :laugh:

deci, programul e pentru participanti

pozele pt restul

:-P

vii ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

N-aveti ce face cu harta, decat daca are caractere chirilice. Spor la invatat :laugh:

 

dap..asa-i.

oricum hartile lor sunt cele mai detaliate harti ce le-am vazut vreodata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stimatilor, cu chirilicele va ajut eu. Cuy una doua expresii la fel. hai sa gasim un ghid cu expresii uzulae ca de pronuntia lor ma ocup :laugh:))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...