Sari la conținut

Pareri Despre Tgb R500x


Torra
 Share

Postări Recomandate

Tgb r500x suna cam ... Chinezesc

scuterele chinezesti cunoscute in general pentru (ne)fiabilitatea lor...

daca e vorba de bikeshop arata bine dar cuvantul "neinmatriculat" ascunde multe probleme cu actele in general.

 

PS nu vrei sa sti cum e sa iei teapa de la un prieten

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu nu am mai auzit despre firma TGB. eu... sincer nu as da atatia bani pe o treaba deaia chinezeasca tgb=taiwan golden bee :lol:) site tgb

dar, fiindca nu am avut ocazia sa vad, si nu am auzit pe nimeni sa se planga de calitatea scuterelor tgb, merita sa zicem ca sunt mai bune decat celelalte chinezarii. ca si kimco.

dak este cel din poza ce a pus-o gbordura, arata foarte bine. si ochelarii imi plac :crack:

Editat de Snake
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu nu am mai auzit despre firma TGB. eu... sincer nu as da atatia bani pe o treaba deaia chinezeasca tgb=taiwan golden bee :D) site tgb

dar, fiindca nu am avut ocazia sa vad, si nu am auzit pe nimeni sa se planga de calitatea scuterelor tgb, merita sa zicem ca sunt mai bune decat celelalte chinezarii. ca si kimco.

dak este cel din poza ce a pus-o gbordura, arata foarte bine. si ochelarii imi plac :D

 

Din fericire nu se poate baga Kymco in aceeasi oala cu celelalte chinezarii, ma refer aici in special la FB, GoPop, Lastunel, Kangda, EuroScooter si altii.

Kymco ofera calitate, cine are un scuter Kymco stie despre ce vorbesc. Modelele mai vechi foloseau patentul de la motoarele Honda. Nu va mai zic ce de kituri de tuning exista pentru scuterele Kymco... Din 2006 am inteles ca-si produc ei motoarele... nu stiu ce sa zic, dar daca sunt cel putin la fel de reusite, merita toti banii!

 

Asfalt uscat si salutari cu farul! :crack: :lol:

Editat de alias
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator TazzY

Ma v-am zis si va zic iar... Nu va mai luati marci dinastea fantoma... Firstbike, tgb, prince etc... Piagio, malatuti, gilera, peugeot si chestii dinastea luatziva... Faceti cum credeti dar asta e parerea mea... Succes

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din fericire nu se poate baga Kymco in aceeasi oala cu celelalte chinezarii, ma refer aici in special la FB, GoPop, Lastunel, Kangda, EuroScooter si altii.

Kymco ofera calitate, cine are un scuter Kymco stie despre ce vorbesc. Modelele mai vechi foloseau patentul de la motoarele Honda. Nu va mai zic ce de kituri de tuning exista pentru scuterele Kymco... Din 2006 am inteles ca-si produc ei motoarele... nu stiu ce sa zic, dar daca sunt cel putin la fel de reusite, merita toti banii!

 

 

:crack: :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din fericire nu se poate baga Kymco in aceeasi oala cu celelalte chinezarii, ma refer aici in special la FB, GoPop, Lastunel, Kangda, EuroScooter si altii.

 

am bagat kimco si tgb in aceeasi oala, deoarece ambele sunt fabricate in taiwan. dar, tot asa cred si io... kimco ii mult mai tare decat tgb, deoarece exista de mai multa vreme decat tgb, si atunci are experianta mai multa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu conteaza neaparat experienta ci calitatea,despre kymco am auzit doar vorbe de bine dar nu este exact aceasi calitate ca la un italian, am mers cu un singur kymco cum am mai zis, kymco super9 si mi-a placut pt ca este destul de mare :lol: si are si performante destul de bune..cu tgb nu am mers si nici nu cred ca o voi face...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am vazut un singur scuter Kymco de 250cc... si am ramas uimit cat de frumos arata si ce calitate aveau materialele.... la inceput am crezut ca e vrun maxiscuter yamaha.... se auzea asa frumos motoru..... :X :lol:

 

tgb... din ce am vazut la ei pe site la design sunt dragute asa... bine ca nu au aceeasi forma dar cu alta firma pe ele..ca first bike, go pop, lastunel si multe alte chinezarii...

Editat de Sima7x
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am vazut un singur scuter Kymco de 250cc... si am ramas uimit cat de frumos arata si ce calitate aveau materialele.... la inceput am crezut ca e vrun maxiscuter yamaha.... se auzea asa frumos motoru..... :X :lol:

 

tgb... din ce am vazut la ei pe site la design sunt dragute asa... bine ca nu au aceeasi forma dar cu alta firma pe ele..ca first bike, go pop, lastunel si multe alte chinezarii...

Nu m-ai minti ma lumea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

nu minte:P mi se pare ca exista kymco de 250cc,e putin mai bun ca tgb si fb,e o firma de mijloc

tgb nu il poti compara cu fb. e mult mai bun si mai fiabil. daca te uiti pe net o sa vezi ca e la fel de bun cum e si kimco sau malagutti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...