Sari la conținut

Anduranta


Postări Recomandate

Un mic sondaj:d

Intrebarea este adresata celor care detin motoare in 2T (50-125).

Cat ati mers cel mai mult cu ele? Ma refer la ce distanta ati parcurs fara oprire si cu ce viteza.

De ex: 100 Km parcuri cu 80Km/h constanta. Ceva de genul.

Intreb asta pentru ca am auzit ca nu poti merge prea mult la viteza aproximativ maxima cu un motor in 2T.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator ALINU

Eu am mers int-o zi 500 km cu aprilia rs 125.90% din drum a fost parcurs in powervalve iar 50% in viteza maxima.Am mers 100 km fara oprire si viteza medie a fost 120-130 km/h.

 

Poate exista o mica marja de eroare..

Editat de ALINU
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am mers int-o zi 500 km cu aprilia rs 125.90% din drum a fost parcurs in powervalve iar 50% in viteza maxima.Am mers 100 km fara oprire si viteza medie a fost 120-130 km/h.

 

Poate exista o mica marja de eroare..

 

Si nu ai avut nici o problema cu ea sa inteleg:-?

Alte povesti? Cineva cu Rs50 '07?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator ALINU

nu am avut nicio problema tehnica cu ea niciodata pana s-a calat.Motivul a fost blocarea pompei de ulei....deci nu a avut legatura forja

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu am avut nicio problema tehnica cu ea niciodata pana s-a calat.Motivul a fost blocarea pompei de ulei....deci nu a avut legatura forja

Brăila-BucureÂşti (200km) la "blană" 110-120, după vânt cu o singură "oprire" de un minut sau cât mi-a luat să mă piÂş (să fugă mai tare nu de altceva). A mai fost Brăila-BraÂşov(vreo 600-700km cu mici ocoliÂşuri) mers tot pe la 100km/h, mai puțin pe serpentine unde mergeam în ture mai mari, mai puțin la întoarcere când m-a plouat ca dracu`. Tura asta a fost cu o pauză după vreo 150km Âşi apoi opream la peco, după care o pauză la braÂşov Âşi la întoarcere pauză iar la ciolanu`, ~200km de braÂşov, trebuia să mă usuc.

 

Contează turațiile, nu viteza. A mea nu fuge mai mult de 120, deci 120 e maxim Âşi la 120 am vreo 7000turații. Drujba încă merge, mai are vreo 1500km Âşi face 60.000km.

 

Deobicei faci pauză după 150km, apoi din sută în sută Âşi pauzele le faci pentru că o să te doară curu/spatele/mâinile, nu pentru motor.

Editat de Chivu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa zicem cam 360-400 km ,oprire de doua ori.Si asta era cu rs full power,cu kit de 180cc..viteza medie cam undeva 120-130-140 km/h..aveam momente cand simteam ceva "high" si saream putin :"> de 140..

 

 

 

Dar nu recomand la nimeni sa plece cu rs la drum lung fara sa aiba baterie la telefon,fara sa`si anunte prietenii ,fara sa aibe credit,si revizia facuta la motor :P.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am mers int-o zi 500 km cu aprilia rs 125.90% din drum a fost parcurs in powervalve iar 50% in viteza maxima.Am mers 100 km fara oprire si viteza medie a fost 120-130 km/h.

 

Poate exista o mica marja de eroare..

offtopic : cum ai facut tu un 90% din drum in pw si inca 50% din acelasi drum in 50% ? 100% la tine are 140% ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

100 km fara oprire mers 120-130 (power valve on) absolut nici o problema.

 

 

=)) trebuie sa`l crezi..;)) 140% mai mult k sigur..!

Mesaj completat

100 km fara oprire mers 120-130 (power valve on) absolut nici o problema.

 

 

=)) trebuie sa`l crezi..:)) 140% mai mult k sigur..!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci rs 125 2001 Bucuresti - Tulcea( Dunavatu de jos ) 430 de km o singura oprire ma rupea la oase , motorul a mers EXCELENT viteza maxima 120 media d fost de 90l la ora. Apoi Tulcea - Eforie Nord mers 90 de km din drum peste 100 , nici o problema.. apoi de la Eforie inapoi la Tulcea si Tulcea - Bucuresti . Total undeva la 1500 de km NICI O PROBLEMA !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci rs 125 2001 Bucuresti - Tulcea( Dunavatu de jos ) 430 de km o singura oprire ma rupea la oase , motorul a mers EXCELENT viteza maxima 120 media d fost de 90l la ora. Apoi Tulcea - Eforie Nord mers 90 de km din drum peste 100 , nici o problema.. apoi de la Eforie inapoi la Tulcea si Tulcea - Bucuresti . Total undeva la 1500 de km NICI O PROBLEMA !!!

Marfă aÂşa. Este că te simți mai mândru ? ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am auzit de tine ca te`ai intalnit cu un prieten de`al meu si i`ai cerut sfaturi incotro sa o iei spre Tulcea..:) (jumara)

Daa Robert nu mai nimeream drumu.... Mi-a sarit in ochi rs-u lui si m-a scos pe bulevardu' tomis de acolo m-am descurcat ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Interesante povestile, se pare ca nimeni nu sa aventurat cu un 50 -70

 

 

Sunt multi care s-au aventurat cu 50cc , dar citeste ce scrie sus "Tineri si nelinistitit ... la clasa 125cc" . Cauta in alte parti...scuteristi.ro , scuterclub , sau aici la scootermania;).Bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator ALINU
offtopic : cum ai facut tu un 90% din drum in pw si inca 50% din acelasi drum in 50% ? 100% la tine are 140% ?

Nu m-am exprimat deloc gresit , 50% din aia 90% au fost in viteza maxima...e destul de logic , cand ai viteza maxima sa fii si in pw :hurt:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...