Sari la conținut

Smuceste cand il accelerez


premiumfaraplumb
 Share

Postări Recomandate

Il inteleg daca e asa... :hurt:

Daca tie iti fura un scuter de 100 mill lei vechi, si abia cumparat, cum erai... ?

Daca mi`l fura 1 data ... eram negru de suparare ! Dar de 2 ori ? hmm... as fi ramas pe ganduri ....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu inteleg cum adica"te smuceste"?? Scutura.. sau pleaca de pe loc dintr-o data..?? daca pleaca dintr-una e normal.. e ambreaj centrifugal, dupa o anumita turatie cupleaza si o ia de pe loc dintr-una. Cauza ca pleaca la turatie mai mare e ca s-a mai uzat cureaua.. daca scutura.. ori cureaua e ori ambreajul aluneca.. sau fulia are o imperfectiune sau nu e uzat uniform..si aluneca acolo cureaua, am mai vazut cazuri..

Editat de hemi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, e mai greu dupa ce iti fura un scuter de 90 milioane. Incepi sa fi mai "cu capul" :cheers: Am sunat la service si mi-au spus ca s-ar putea sa fie rolele. La plecare de pe loc, se accelereaza si nu se misca, dupa ce intorc maneta mai mult si e deja accelerat cupleaza brusc si pleaca brusc. Ii lipseste plecarea lina, de la 0 de pe loc. E ca si cand ai tine ambreiajul la masina, ai accelera-o si ai da drumul brusc la ambreiaj.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!!! Problema pe care o ai iti zic sigur poate 100% este de la cele 2 sau 3 arculete de la ambreiaj.....unde sunt sabotii(2 sau 3 deobicei)......poate fi si variatorul sa fie stiftuite canturile de role....Dar sigur este le la arculete....ca sa mearga mai usor desfa arculetele si schimba-le sau trage un pic de ele sa mai le iei din tarie...cam atata ar fi....ASFALT USCAT!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, e mai greu dupa ce iti fura un scuter de 90 milioane. Incepi sa fi mai "cu capul" :cheers: Am sunat la service si mi-au spus ca s-ar putea sa fie rolele. La plecare de pe loc, se accelereaza si nu se misca, dupa ce intorc maneta mai mult si e deja accelerat cupleaza brusc si pleaca brusc. Ii lipseste plecarea lina, de la 0 de pe loc. E ca si cand ai tine ambreiajul la masina, ai accelera-o si ai da drumul brusc la ambreiaj.

verifica cureaua,ambreiajul,rolele.

Editat de *adytza*
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu m-am chinuit sa il fac pe al meu sa smuceasca la plecare si voi vreti sa plece incet :P) :D Poa' sa fie de la ambreiaj..s-a consumat si cupleaza mai sus :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...