Sari la conținut

Am Pati-to Si Eu


bmc1976
 Share

Postări Recomandate

dupa cinci ani de condus motocicleta am patit-o si eu din cauza unui dobitoc neatent.

eram pe banda doi si un bus pe banda unu,mergeam incet eram cu sotia pe motor,la un moment dat tipul de pe banda unu cu busul vireaza brusc stanga si ne ia in plin.am zburat de pe motor si eu si sotia,motorul intr-un gard viu si noi intinsi lati pe un trotuar.am avut noroc ca am scapat fara fracturi,numai cu julituri dar si acelea urate.tipul a spus ca nu ma vazut dar nu stiu ce sa cred.

oricum bine ca am scapat si eu si sotia numai cu atat.

fiti atenti si voi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dupa cinci ani de condus motocicleta am patit-o si eu din cauza unui dobitoc neatent.

eram pe banda doi si un bus pe banda unu,mergeam incet eram cu sotia pe motor,la un moment dat tipul de pe banda unu cu busul vireaza brusc stanga si ne ia in plin.am zburat de pe motor si eu si sotia,motorul intr-un gard viu si noi intinsi lati pe un trotuar.am avut noroc ca am scapat fara fracturi,numai cu julituri dar si acelea urate.tipul a spus ca nu ma vazut dar nu stiu ce sa cred.

oricum bine ca am scapat si eu si sotia numai cu atat.

fiti atenti si voi.

Regula nescrisa, nu sta in unghiul mort . Bine ca ai scapat ieftin, sanatate!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

doamne ce cretini sunt pe sosele.. incredibil. sunteti ok?.. iara "nu v-am vazut".. tot timpu e asa.. tot timpu la fel. de doua ori era sa fac accident si de fiecare data din cauza cuiva care vroia sa faca stanga in fata mea si in plus pe linia continua.. unii chiar nu gadesc

bafta in continuare si asfalt uscat...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci pe bune, nu stiu cati oameni n-au altceva de facut decat sa-si doreasca sa omoare un motociclist sau cel putin sa-l raneasca. asa ca poate are dreptate kcuf cu unghiul ala mort... circulati si voi pe banda intai si gata. :crack:

Eu zic ori sa ii dai gaz ori sa pui putina frana :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Offf!

Incep sa urasc soferii!Oricum ii urasc pe aia prosti dar parca acum ii urasc pe toti!

Daca sunt cu volanul in mana,la ce la mai trebuie oglinda?

Cand se vor obisnui ca exista si motorete pe strazi! Oare trebuie revolutie???:crack:

Dupa ce-mi achizitionez motoreta sa fac si box?

 

 

 

Recuperare rapida!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

se pare ca multi de aici nu au B-ul si nu cunosc ca nu e posibil sa te asiguri tot timpul. Eu am facut accident pe motiv ca oglinda departa f mult (eram in parcare) si am mai avut o situatie la limita, dar dupa aia eram cu ochii pe retrovizoare cam 40% din timp. Rezultatul? De cateva ori era sa fac accident ptr ca eu ma uitam in spate, nu in fata. Deci nu in toate situatiile automobilistii sunt de vina. Conduc de 9 ani masina si am vazut destule. Intr-adevar, nu stiu cum si-au luat unii carnetul, dar nu dati mereu vina pe automobilisti. Si f mare atentie la unghiul mort. Unii nu intorc capul sa se asigure daca e cineva in unghi. Eu unu cateodata intru in gropi ptr ca nu am timp sa ma asigur si nu schimb directia. Prefer sa franez si sa imi iau injuraturi de la taica-miu (el e mecanic si el repara masina) decat sa schimb directia. Dar ieri am facut o astfel de manevra, fara sa imi dau seama, fiind atent la un _bou care a facut o manevra f ciudata (nu era hotarat daca sa intre pe o strada su nu, s-a razgandit, a reintrat pe banda 2 ca banda 1 era ocupata de masini stationate neregulamentar si a mai si oprit cam brusc pe un segment cu oprirea interzisa, iar eu am fost nevoit sa-l ocolesc si atentia imi era indreptata spre ce manevre urma sa mai faca, ca toate manevrele au fost facute fara semnalizare).

Editat de legionaru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

se pare ca multi de aici nu au B-ul si nu cunosc ca nu e posibil sa te asiguri tot timpul.

 

Pe pariu ca se poate? Totul e sa stii de unde trebuie sa te asiguri, in functie de ce manevra vrei sa faci.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...