Sari la conținut

Scuter Chopper


iacomia
 Share

Postări Recomandate

Aprilia habana custom 50. Prea multe detalii despre el nu stiu ca abia l-am luat.Merge foarte bine, fuge cam 70km/h(nu are limitatorul scos), are acte de italia, an fab. 1999, e impecabil. Pret 1800 euro discutabil sau la schimb cu motor plus diferenta

 

O fi el impecabil... dar e scumpuletz (parerea mea). Din '99...

Oricum e un model foarte frumos!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 99
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Aprilia habana custom 50. Prea multe detalii despre el nu stiu ca abia l-am luat.Merge foarte bine, fuge cam 70km/h(nu are limitatorul scos), are acte de italia, an fab. 1999, e impecabil. Pret 1800 euro discutabil sau la schimb cu motor plus diferenta

Prietene, Mojito 2007 cu 300km a luat fratele meu cu 1700.(garantie 2009)Mai gandest-te la pret.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu stiu preturile la modelul asta. Nu prea ma pricep la motociclete. Spuneti-mi si mie cu ce pret se vand. Si app. ... la nemti una din 2006 costa 2500 de euro

 

 

Poi nu te uita pe mobile.de. Sunt altele. Stiu pe cineva, un Mojito de 125 cm³ a fost 1500 € cu tot cu transport din germania pana in cluj. Avea 435 km rulati, din 2006, carte service, garantie si a primit si o casca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Salut....de acest model ce ziceti???

Aprilia clasic 50....nice nu??

Arata superb, doar ca da ciudat sunetul ala de rasnita in 2T si este defapt motocicleta. Ca se omogheaza ca moped e altceva, dar tot nu e scuter :huh:

 

 

 

Bafta! :cheers:

Editat de VladuL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poi nu te uita pe mobile.de. Sunt altele. Stiu pe cineva, un Mojito de 125 cm³ a fost 1500 € cu tot cu transport din germania pana in cluj. Avea 435 km rulati, din 2006, carte service, garantie si a primit si o casca.

 

cum frate sa mergi cu asta si sa se auda drujba :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce e asha oribil???

 

de accord cu tazzy ... arata mai bine decat o vespa cu isotrie ... dar e oribil ... si mie a vrut sa-mi ieie asa ceva plus geam ... era lustruit ... lucios ... dar decat sa merg pe asa cv mai bn pe jos ... e oribillllll ... scuter care arata calumea e jetforce :cheers: ala e topul scuterelor pt mn ... arata mortal :huh: asta e cam prea nashpa

 

--- Mesaj completat în 20 Feb 2008 01:36 -------------

Salut....de acest model ce ziceti???

Aprilia clasic 50....nice nu??

 

e misto :huh: mie mi-ar placea asa cv ;) doar ca m-ar opri garcea mai des crezand ca ce motor am sub mine:))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

Salut.

 

Super adevarat acest mini chopper, sunt indragostit ... dragoste la prima vedere:

http://kinroad.en.alibaba.com/product/5004...r_Chopper_.html

 

Are 49 cmc , 45 km/h, deci pana aici toate bune si frumoase, poti sa-l "manuiesti" sau "manaresti" fara permis A1,A.

 

Faza e alta, poti sa-l comanzi, poate, de la chinezi (pana sa incepeti cu* comentarii de genul "Chinezarii .... blablabla" uitati-va pe site www.kinroad.net ca au ISO 9001:2000 deci nu sunt ca baotian aia din carrefour), spuneam ca daca iti vine in RO intr-un pachet, il asamblez, nu-i o inginerie, dar dupa aceea pot sa-l inscriu in circulatie ?

 

Un user pe forum @allianzce-steel scria asa : "ATENTIE LA CE CUMPARATI Observ ca in ultima vreme pe piata au aparut foarte multe firme importatoare de scutere second hand dar care in fapt nu fac altceva decit sa fraiereasca cumparatorul.Cum ?? Acestea introduc in tara scuterele dezmembrate si platesc vama la ele ca si piese..ptr ca este mult mai mica insa ceea ce nu va spun acesti excroci este ca conform noului cod rutier nu puteti inmatricula si nici face omologarea unei astfel de scuter din simplul motiv ca RAR-ul nu face omologare decit la cele care au vama platita integral ca scuter sau motor nu si la cele care sint aduse pe bucati sau mai rau care au acte de Italia si nici macar vama sau radiere de acolo.PTR CELE ADUSE PE BUCATI SE FACE OMOLOGARE CA LA SCUTER NOU SI SE CERE EURO 2. Asadar nu dati banii pe orice ptr ca nu aveti dreptul sa circulati cu ele pe drumurile publice.Daca vreti sa stiti ce puteti pati cititi articolul de mai sus care este extras din codul rutier."

 

Nu stiu daca motorul este euro2 si nu cred ca ar fi daca chinezoii nu scriu nimic despre asta. Ideea e ca vreau sa-l inscriu si in circulatie nu sa ma plimb doar in curte cu el.

Dragostea e oarba ...

 

Multumesc anticipat de recomandari, idei, sfaturi.

Take care.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut.

 

Super adevarat acest mini chopper, sunt indragostit ... dragoste la prima vedere:

http://kinroad.en.alibaba.com/product/5004...r_Chopper_.html

 

Are 49 cmc , 45 km/h, deci pana aici toate bune si frumoase, poti sa-l "manuiesti" sau "manaresti" fara permis A1,A.

 

Faza e alta, poti sa-l comanzi, poate, de la chinezi (pana sa incepeti cu* comentarii de genul "Chinezarii .... blablabla" uitati-va pe site www.kinroad.net ca au ISO 9001:2000 deci nu sunt ca baotian aia din carrefour), spuneam ca daca iti vine in RO intr-un pachet, il asamblez, nu-i o inginerie, dar dupa aceea pot sa-l inscriu in circulatie ?

 

Un user pe forum @allianzce-steel scria asa : "ATENTIE LA CE CUMPARATI Observ ca in ultima vreme pe piata au aparut foarte multe firme importatoare de scutere second hand dar care in fapt nu fac altceva decit sa fraiereasca cumparatorul.Cum ?? Acestea introduc in tara scuterele dezmembrate si platesc vama la ele ca si piese..ptr ca este mult mai mica insa ceea ce nu va spun acesti excroci este ca conform noului cod rutier nu puteti inmatricula si nici face omologarea unei astfel de scuter din simplul motiv ca RAR-ul nu face omologare decit la cele care au vama platita integral ca scuter sau motor nu si la cele care sint aduse pe bucati sau mai rau care au acte de Italia si nici macar vama sau radiere de acolo.PTR CELE ADUSE PE BUCATI SE FACE OMOLOGARE CA LA SCUTER NOU SI SE CERE EURO 2. Asadar nu dati banii pe orice ptr ca nu aveti dreptul sa circulati cu ele pe drumurile publice.Daca vreti sa stiti ce puteti pati cititi articolul de mai sus care este extras din codul rutier."

 

Nu stiu daca motorul este euro2 si nu cred ca ar fi daca chinezoii nu scriu nimic despre asta. Ideea e ca vreau sa-l inscriu si in circulatie nu sa ma plimb doar in curte cu el.

Dragostea e oarba ...

 

Multumesc anticipat de recomandari, idei, sfaturi.

Take care.

 

 

Fratilor in urma cu 2 luni cand am inceput sa ma gandesc ca am nevoie de scuter ,nuci nu ma gandeam sa - mi achizitionez altceva decat unul stil retro ( habana sau shadow ) dar in cele din urma nu stiu cum dar M-AM sucit , si am ales alt scuter si bine am facut ! Saptamana trecuta am avut programare cu al meu la RAR si stand la coada , in urma mea au venit 4 BAIETI cu 4 scutere aproape IDENTICE cu habana si shadow !! sunt toate chinezarii , si costa de nou in jur de 1300 -1400 euro !

 

Ideea este ca la vara or sa fie mai multe ( copii) decat originale in Bucuresti de aceste scutere Retro !

 

Asfalt uscat !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da ... asa o arata, dar de unde bani ? :)))

 

O avea cineva oferta de Aprilia Red Rose 49 cmc ?

Am tot cautat si nimic ! :laugh:

Salut,asta din poza este 125....am un prieten care vinde una de 50..cred ca 1200e vrea...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,asta din poza este 125....am un prieten care vinde una de 50..cred ca 1200e vrea...

este chiar de 50....infromeazate inainte sa vb :laugh: si nu costa chiar asa de mult...cam 1000 euro

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

este chiar de 50....infromeazate inainte sa vb :( si nu costa chiar asa de mult...cam 1000 euro

mai ce "rea" esti....asta de cit e? :laugh: :P :)

post-28057-1210353653_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bidiutza e baiat :laugh:

in legatura cu comanda de pe easyparts cand ai spus maruntisuri la ce te`ai referit mai exact?ca s`ar putea sa vrea un baiat niste carene pt yamaha t-max si costa in jur de 300 euro

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu,nu ne bagam la asa ceva....o bujie,un piston acolo dar mai mult nu....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bidiutza e baiat :)

sigur?? :laugh:: :P nu e singuru....totusi am fata de fata :lol: odata la tara mergeam cu un amic care acum are cam 20 si ne am intalnit cu o bunicuta care ne intreaba..

 

"auzi maica(vb cu amicul meu) asta'i sotia ta"...am ramas :D :D :lol: :lol: cel mai prost cand sunt la discoteci sau pe la baruri la mese cand mai vine cate unu si da noroc cu toate masa numai cu mine nu..."sarut mainile don'soara" :lol: :lol: am ras inseara aia de m-a duart burta sunt multe povesti cu anumite confundari...cum poti sa confunzi curisoru ala micut cu al unuia de 90kg :( :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dimpotriva,la banii aia transportul este gratis,dar nu cred ca gasesti pe easyparts carene de T-Max si ar dura mult pentru easyparts impachetarea,trimiterea,etc...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...