Sari la conținut

Petre Radu.....adica eu......buf


Petre Radu
 Share

Postări Recomandate

:) Eu.......caine pe trecere.......din nou eu.....poc.....ce caut eu pe jos......??? :) :) ;)

 

Multumesc celor care mi-au sarit in ajutor...Oresti, Pavel, Adrian, Mau (cred), ati fost exceptionali.

 

Ce zici Zahei, m-am descurcat? In grup ma descurc, mai prost stau cu cainii!

 

Sper sa o fac pana miercurea viitoare sa vin la Arc :P :( :(

 

Oricum, noi suntem bine! Eu 2 julituri...ba nu 3....(una in forma de inimioara...sunt artist si cand ma tavalesc.. :( :) ). Rodica a scapat cu o julitura mica si s-a vaitat de mama focului la spital :( . Si ea va multumeste tuturor.

 

Hai sa va aud!

Zahei, ai cuvantul!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:( :) :) uf.... se mai intampla....

 

Unde a fost? ca inteleg ca a fost dupa ce am plecat eu cu Cata.. Caruiaa ii multumesc nespus.. si il rog.. daca va mai avea bunavointa sa ma mai ia cu el.. conduce super...

 

Pai ce a patit motorul.. de zici ca speri sa-l repari pana miercuri?

 

aaaaaa.. va-tidus pe motor la spital? sau l-a luat cineva.....

 

Cainele mai traoieste? :) ... nu cred....

 

Ce pot sa zic..... decat..... sa-l repari.. si sa auzim numa de bine....

 

Noroc.... si sanatate...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motorul nu e asa rau...oglinda stanga, scarita+schimbator, capac baie ulei cred.........Oresti stie mai bine.

 

La spital am fost cu taxiul.

Cainele e in purgatoriu....

Iar daca il repar pana miercuri tot Oresti stie.

 

Mersi pentru grija.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motorul nu e asa rau...oglinda stanga, scarita+schimbator, capac baie ulei cred.........Oresti stie mai bine.

 

La spital am fost cu taxiul.

Cainele e in purgatoriu....

Iar daca il repar pana miercuri tot Oresti stie.

 

Mersi pentru grija.

Pana miercuri..........hmmmmm,.. :( avem sanse bune,mai putin..vopsit....BA, am uitat sa ingrop cainele :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motorul nu e asa rau...oglinda stanga, scarita+schimbator, capac baie ulei cred.........Oresti stie mai bine.

 

La spital am fost cu taxiul.

Cainele e in purgatoriu....

Iar daca il repar pana miercuri tot Oresti stie.

 

Mersi pentru grija.

Pana miercuri..........hmmmmm,.. :( avem sanse bune,mai putin..vopsit....BA, am uitat sa ingrop cainele :)

:) :) Inca o data mersi mult de tot......te sun maine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ne-am intors evident cu totii. am avut grija de motoreta ta sa ajunga pe trotuar si am incercat sa resuscitez cainele insa nu am mai putut face nimic pentru el. p-orma m-am gandit sa va fur castile dar mi-a fost teama ca ma vad prietenii tai motociclistii. asa ca m-am scarpinat in cap v-am dorit cele bune si mi-am vazut de drum. am baut un cico la snagov si m-am minunat ce kakat (dobrescule scoate filtrele) de ghinion ai avut. treci pe la biserca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A fost si un al treilea accident la plecarea de la arc. Am inteles ca un choper a dat jos bara din spate de la o masina.

 

Radu, sa stii ca inainte de trecere - unde ai franat tu - era cam ondulat drumu. Stiu ca si io am tas o frana acolo si a inceput batzaie fata. Doar ca io nu aveam mai mult de 70 la ora si s-a oprit imediat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

oricum nu trebuia sa franezi, cel putin nu cu fatza, din cate ma duce pe mine capul. mai bine accelerai ca se usura fatza si poate treceai peste el. parerea mea. :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La caine, daca iti faci calculul si rezulta ca nu il mai potzi evita (asta o aplic si la masina si pe moto), atunci pastrezi viteza constanta si incerci sa-l iei cat mai frontal (daca e caine obisnuit, nu vreun vitzel), altfel dai in alte alea mai urate, daca incerci frana si viraj simultan... Eu am luat un caine cu Simsonul, nu rau, doar cu un telescop i-am ars una in cap, dar inainte de asta am tinut motorul cat mai drept, cat mai stabil si atent ca imediat dupa impact sa ramana tot asa si sa-l stabilizezi cat mai rapid.

La arc ieri a picat o honda cb450. Motorul a scapat ieftin de tot, furca putzin miscata din juguri si un bec de la o semnalizare bulit o leaca (se repara cu poxipol). Motoristul si-a luat o cazatura in cot, sa speram ca nu si-a tasat nervi, ceva... Omul a vrut sa intre in trafic, prin spatele unei masini, care a franat la momentul inoportun. Cred ca asta e cea mai frecventa cauza de accidente, in general. Ai impresia ca ala din fatza se duce, vireaza, elibereaza drumul, dar din cine stie ce motiv (in cazul de fatza era o femeie la volan), aluia ii vine si testeaza frana. Oricum, in trafic de oras e bine sa franezi de tot in cel mai rau caz si sa nu scazi distantza pana la ala din fatza sub doi metri pana cand nu ai drum liber pe langa el.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uitati toti sa mentionati caci cainele era pe trecerea de pietoni. (fara misto).

Pai si ceva Politie care sa-i fi luat numarul lui Petre ati vazut?Poate se trezeste omul chemat in instanta de catre caine. :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mah... in cazuri de-astea, lasi la o parte mila de caini. Nu zic ca eu sunt mare fan, dar si mie mi se face mila de un caine educat, de oras, care trece pe la trecere. DACA POT, IL EVIT !!!. Dar daca sare ca un kamikaze... asta e... alegerea lui. Cainii astia, de cand au fost sterilizatzi, li s-a dezvoltat inteligentza rau de tot. (Concluzia..? :( )

Aproape totzi trec numai pe la trecere, ba mai mult, mi-a zis sora-mea ca unii caini merg cu troleibuzul, de la Romana catre gara mi se pare (pe bune, fara nici o baza, urca frumos in troleibuz, la urmatoarea statzie se uita daca e destinatzia care il intereseaza, daca nu ramane in masina).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La caine, daca iti faci calculul si rezulta ca nu il mai potzi evita (asta o aplic si la masina si pe moto), atunci pastrezi viteza constanta si incerci sa-l iei cat mai frontal (daca e caine obisnuit, nu vreun vitzel), altfel dai in alte alea mai urate, daca incerci frana si viraj simultan... Eu am luat un caine cu Simsonul, nu rau, doar cu un telescop i-am ars una in cap, dar inainte de asta am tinut motorul cat mai drept, cat mai stabil si atent ca imediat dupa impact sa ramana tot asa si sa-l stabilizezi cat mai rapid.

    La arc ieri a picat o honda cb450. Motorul a scapat ieftin de tot, furca putzin miscata din juguri si un bec de la o semnalizare bulit o leaca (se repara cu poxipol). Motoristul si-a luat o cazatura in cot, sa speram ca nu si-a tasat nervi, ceva... Omul a vrut sa intre in trafic, prin spatele unei masini, care a franat la momentul inoportun. Cred ca asta e cea mai frecventa cauza de accidente, in general. Ai impresia ca ala din fatza se duce, vireaza, elibereaza drumul, dar din cine stie ce motiv (in cazul de fatza era o femeie la volan), aluia ii vine si testeaza frana. Oricum, in trafic de oras e bine sa franezi de tot in cel mai rau caz si sa nu scazi distantza pana la ala din fatza sub doi metri pana cand nu ai drum liber pe langa el.

am intzeles ca bodan (care conducea Honda ieri) e OK cu cotu' - date fiind conditiile accidentului (si excluzand motoru' care n-a suferit avarii grave) mai ramane pro'lema vreunei penalizari... sper sa nu-i retina carnetu' ca e pacat, abia ishi luase motoru', abia a-nceput sezonu'...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hm... e discutabila treaba. Daca masina era in miscare, atunci e clar - neacordare de prioritate si s-ar cam lasa cu suspendare de carnet. Daca era oprita, cred ca se poate intra, cu bunavointza militzianului la o incadrare gen "lovita in parcare". Eu cand am busit o masina in parcare, m-am incadrat "viteza neadaptata conditiilor".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut tuturor ... mam inscris shi eu ... din motive de pauza de SBZ :(

 

Dap ... eram shi eu aseara cand sa intamplat accidentul ... shi am incercat sa ajut cat am putut ... cu atat mai mult cu cat eram chiar in spatele tau cand sa intamplat accidentul. Am vazut jigodia venind in fuga prin trafic ... shi pe tine intrand in ea ... motocicleta cum a cazut shi prietena ta cum sa rostogolit. Eu unu am fost tare impresionat ... shi ma bucur tare mult ca atzi scapat ushor amandoi. Aseara prima mea impresia a fost ca fata sa lovit rau.

Cu ocazia asta sper eu ... atzi intzeles scopul echipamentului ... inclusiv pantaloni cu protectzi shi va urez sa le purtatzi intotdeauna.

 

Cand am plecat sa chem un taxi ... am avut prilejul sa aflu ca uni oamnei nu sunt chiar oameni ... 2 taxiuri mau refuzat cand au auzit ca este vorba de un accident ...

 

Chiar daca am vazut foarte bine bine cum sa intamplat beleaua ... vreau ... te rog ... ca sa intzelegem toti mai bine sa ne spui exact ce manevre ai facut tu ... shi cum ai vazut tu intamplarea in detaliu. tks

 

O zi buna tuturor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...