Sari la conținut

Petre Radu.....adica eu......buf


Petre Radu
 Share

Postări Recomandate

Ce sa intamplat , s-a deschis sezonul la trante ? Ma speriati fratilor cu atatea evenimente intr-o zi .Puteti sa-mi spuneti mai multe despre Bogdan cu CB-ul ? Nu de alta dar eu sunt fostul proprietar al motorului si m-ar intrista sa stiu ca a avut accident.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce sa intamplat , s-a deschis sezonul la trante ? Ma speriati fratilor cu atatea evenimente intr-o zi .Puteti sa-mi spuneti mai multe despre Bogdan cu CB-ul ? Nu de alta dar eu sunt fostul proprietar al motorului si m-ar intrista sa stiu ca a avut accident.

pai kiar a avut accident, din pacate... :) nujdiu exact motivu' - cert este ca a agatzat cu roata (fatza) bara spate a unui Mondeo, din laterala

 

ieshea de la Arc sa faca stanga shi la catziva metri de statzie l-a agatzat cu bara shi l-a trantit... motoru' e in mare OK, proprietaru' e lovit la cotu' stang, carnetu' proprietarului insa... ai don' nou... :(

 

despre cauze... parerea mea e ca n-a fost atent, ori cu distantza, ori cu demaraju'...

 

daca shtitzi mai multe despre asta... shoot... eu dupa ce am debarasat carosabilu' de bara mashinii (ca ramasese pe ultima banda) am degajat, nu shtiu ce s-a mai intamplat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

oricum nu trebuia sa franezi, cel putin nu cu fatza, din cate ma duce pe mine capul. mai bine accelerai ca se usura fatza si poate treceai peste el. parerea mea.  :)

Ai dreptate! Nu trebuia sa franez. (bineinteles ca tu ai dreptate)

 

Acum, ca sa fiu fair-play, am fost a doua zi la Oresti si mi-a zis ca eu m-am pus jos ca am blocat roata fata :( si nu bietul caine.

 

Sincer eu nu stiu exact ce s-a intamplat dar cred ca Oresti stie ce vorbeste.

Deh, lipsa de experienta....dar lasa ca ma fac eu mare si tot beau un cico la Snagov cu tine.. :) :)

 

O sa vin miercuri la arc, dar nu pe motor, pt ca indiferent de starea motocicletei, genunchii nu mi-ar permite sa o incalec. :)

 

Numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut tuturor ... mam inscris shi eu ... din motive de pauza de SBZ  :)

 

Dap ... eram shi eu aseara cand sa intamplat accidentul ... shi am incercat sa ajut cat am putut ... cu atat mai mult cu cat eram chiar in spatele tau cand sa intamplat accidentul. Am vazut jigodia venind in fuga prin trafic ... shi pe tine intrand in ea ... motocicleta cum a cazut shi prietena ta cum sa rostogolit. Eu unu am fost tare impresionat ... shi ma bucur tare mult ca atzi scapat ushor amandoi. Aseara prima mea impresia a fost ca fata sa lovit rau.

Cu ocazia asta sper eu ... atzi intzeles scopul echipamentului ... inclusiv pantaloni cu protectzi shi va urez sa le purtatzi intotdeauna.

 

Cand am plecat sa chem un taxi ... am avut prilejul sa aflu ca uni oamnei nu sunt chiar oameni ... 2 taxiuri mau refuzat cand au auzit ca este vorba de un accident ...

 

Chiar daca am vazut foarte bine bine cum sa intamplat beleaua ... vreau ... te rog ... ca sa intzelegem  toti mai bine sa ne spui exact ce manevre ai facut tu ... shi cum ai vazut tu intamplarea in detaliu. tks

 

O zi buna tuturor

Ai dreptate, nu ma mai sui pe motor fara echipament. Nu stiu cum mi-au scapat coatele, ca geaca nu avea protectii.

 

Cum am vazut eu accidentul....pai am spus in primul post...eu...caine...eu...poc! :) :)

 

Acum serios, am vazut cainele destul de aproape (nu stiu sigur la ce distanta), venea din stanga mea si fugea de mama focului.

Am ales bineinteles cea mai proasta solutie frana si manevra de evitare prin spate (adica spre stanga, countersteering, bineinteles.. :( ). Oresti spune ca in momentul in care am inceput manevra de evitare am blocat fata, si buf si probabil are dreptate.

 

Dar si daca acceleram si tot cadeam, as fi cazut la o viteza mai mare=raschetare mai ampla a genunchilor...si cine mai stie ce.

 

Cam asta a fost.

A, nu aveam viteza chiar mare cand am vazut cainele. Probabil 80-90 km/h, deci am cazut undeva pe la 40-50...asa zic eu.

 

Mau, inca o data multumes....si mai dai incolo de taximetristi.!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A..si sa va mai zic una tare.

Taximetristul care m-a dus la spital a inceput sa imi povesteasca, cum ca patronul lui era in Spania si s-a suit pe un motor "parca de 350", a intrat prea tare intr-o curba, a lovit parapetul (cum e corect, parapet sau parapete?), a fost proiectat peste si nu a avut nimic. Pana acum plauzibil...sa zicem! Si dupa aia vine cu completarea.....ATENTIE......"avea vreo 200..200 si ceva cand a lovit parapetul"

:( :) :)

 

Misto nu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Abia acum imi explic eu de ce nu mai ajungeati voi la Baneasa ... si am stat vreo 20 de minute cu Cata pe marginea drumului sa va asteptam.

Petre, bad move frana cu inclinare pentru evitarea obstacolului.....ori drept si frana blana, ori inclinat si fara frana....

RIP dog, ma bucur ca nu ati patit voi nimic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Abia acum imi explic eu de ce nu mai ajungeati voi la Baneasa ... si am stat vreo 20 de minute cu Cata pe marginea drumului sa va asteptam.

Petre, bad move frana cu inclinare pentru evitarea obstacolului.....ori drept si frana blana, ori inclinat si fara frana....

RIP dog, ma bucur ca nu ati patit voi nimic.

Deh..acum stiu ce am gresit dar in momentele alea.......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eh.. omul invata din greseli.. dar cel mai bine sa invete din greselile altora.... numa ca de obicei :( :) intra pe o ureche info despre greselile altora si fiecare cadem in greseala..... :) :) asta e.... ce sa-i faci..... bine ca nu a fost ceva mai rau.....

 

Deci.costumu Radule.. costumu de astronaut.. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bogdan cu CB-ul e bine, calare din nou pe honditza :) cu dovada de 15 zile din pacate.. :( cu un amortizor stramb si aripa fata indoita dar functioneshte bestia fara probleme..

o poza cu motorul facuta azi la mine in fatza.. :)

post-14-1081091806_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mare atentie frate,in afara de pietoni,cateii s-au invatat sa treaca pe la treceri pentru ca STIU ca masinile se opresc si n-au nici o treaba,e pacat si de caine si de tine si de motor,trebuie luati serios in seama si sunt destul de periculosi cu chestia asta,pentru ca multi oameni nu sunt obisnuiti cu asa ceva,de trei-patru ani de cand cu B-ul am observat treaba asta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...