Jump to content

ETAPA 5-a Enduro, Buzau


Recommended Posts

de obicei, noi incheiem sezonul.

asadar...

 

Localitatea: Sarata Monteoru –Jud Buzau - Secretariat si parc ferme la Pensiunea Paducelu

TRASEUL :

-clasa A: 3 ture/ziua I x 45km

-clasa A: 2 ture/ziua II x 45km

-clasa B :2 ture/zi x 42 km

-clasa C : 2 ture/zi x 40 km

-probe speciale MX=700 m si enduro test=1 500 m.

(prima tura din prima zi nu se ia in calculul clasamentului)

-2 controale orare/tur

 

Numerele de concurs vor putea fi procurate la locul concursului:

 

Categoria A: – E1,E2,E3,Juniori si Veterani (cifre negre pe fond galben)

Categoria B :– (cifre negre pe fond alb)

Categoria C :– baieti,fete (cifre negre pe fond rosu)

 

Conditii de participare:

-cerere de licentiere semnata si stampilata de catre club

-vizita medicala de la o POLICLINICA SPORTIVA

-asigurare pentru competitii sportive(se elibereaza de catre FRM)

cv 30 euro/ 1 an(valabila 24 de ore din 24) sau

25 lei/6 luni (doar pentru licenta de 1 cursa)

- acordul notarial al ambilor parinti, pentru participarea sportivilor minori

la competitiile de motociclism(cu specificatia perioadei acordului)

- taxa de participare: 250 RON Plata taxei se face in cont:

Banca Transilvania Buzau IBAN: RO93 BTRL 0100 1205 S158 77XX

-SPORTIVII STRAINI care nu poseda LICENTA, vor prezenta o dezlegare

de la Federatia natala si vor achita o asigurare de sportivi, cv 10 euro/zi

Licente: -1 cursa - cv 20 euro

 

CAZARE:

- PENSIUNEA FAVORIT Tel: 0238415171;

- CASA FLAMANDA Tel : 0754041950;

- CAZINOU MONTEORU Tel: 0727155218;

- CAPRICE Tel: 0238415029;

- CASA CU TEI Tel: 0238415255

Mesaj completat

inca ceva cazari...

 

HOTEL CERES 0238451076 SI 0238241073 -aici vom face cina festiva sambata seara

HOTEL MONTEORU SI HOTEL MONTANA 0747044614

PENSIUNEA VITA DE VIE 0238451272

PENSIUNEA CERBUL 072124561

PENSIUNEA LUMINITA 0238451053

PENSIUNEA MON AMI 0723607281

VILA OLGA 0238451218

Edited by REA2010
Link to post
Share on other sites
  • Replies 61
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Hai Teo, pregateste ceva fain... :moron: Bz-ul nu-l ratez.. Spor la treaba!! :D :D

vreau sa zic ca am bagat crem de la crem din zona tot ce stiu de 3 ani de cind ma dau aici.eu cu alec o sa deschidem traseul dimineata daca ploua cumva scoatem 2 bucle la C care oricum nu e dificil,A SI B e mega talent mai ales speciala de enduro e belea intra si iese de pe un riu si tot asa . multam sorine!

Edited by teodaniel
Link to post
Share on other sites
Este etapa 5 est-europeana!si a 4 nationala!Asa am fost informat.va pupa jan!!Etapa de la monteoru este si est-europeana markus cornelius.

Adica o sa am prilejul sa concurez alaturi de Castraveti est-europeni? :cheers:

Link to post
Share on other sites
Adica o sa am prilejul sa concurez alaturi de Castraveti est-europeni? :cheers:

Daca vin?si vin doar la A.nu stiu garantat.

Mesaj completat

Mesaj completat

poze si filmari de pe traseu clasa C si traseul comun ABC.pe buclele de A si B urmeaza sa pun azi sa terminat de marcat 90%

Mesaj completat

poze

post-34555-1284756042_thumb.jpg

post-34555-1284756052_thumb.jpg

post-34555-1284756062_thumb.jpg

post-34555-1284756069_thumb.jpg

post-34555-1284756075_thumb.jpg

post-34555-1284756085_thumb.jpg

post-34555-1284756091_thumb.jpg

Link to post
Share on other sites

nu conteaza daca este este, daca nu nu va bateti capul :cheers:

Vin si eu sa ma dau la paducel daca e sa nu mi se strica jucaria si la Xcountry.

Norocul a fost sa se strice la REA din prima mea zi

nu te-am recunoscut, poate tu m-ai vazut dar..

Link to post
Share on other sites

Pentru cei ce vor sa reduca cheltuiala linga parc ferme se poate campa,spatiul dispune de toalete si dusuri.Fara taxa!

Mesaj completat

Pentru cei ce vor sa reduca cheltuiala linga parc ferme se poate campa,spatiul dispune de toalete si dusuri.Fara taxa!

camparea si parc ferme cu supraveghere video!

Mesaj completat

Pentru cei ce vor sa reduca cheltuiala linga parc ferme se poate campa,spatiul dispune de toalete si dusuri.Fara taxa!

Mesaj completat

 

camparea si parc ferme cu supraveghere video!

 

Mesaj completat

meteo stam bine. http://www.weather.com/outlook/travel/busi...tenday/ROXX0004

post-34555-1285188616_thumb.jpg

post-34555-1285188644_thumb.jpg

post-34555-1285188667_thumb.jpg

post-34555-1285188684_thumb.jpg

post-34555-1285188715_thumb.jpg

Link to post
Share on other sites
o, da....ador sa reduc cheltuielile :laugh:....mai trece un castravete campant pe lista :P...te sun maine ptr details

sa sti ca nu e o lista dar loc e berechet.te astept !

Mesaj completat

dupa o noapte de ploaie torentiala azi sa mers la markat si retusat.tot traseul se face in bune conditii dar mai tehnic o tira.tot tracul este in padure nu pe drumuri de taf sau alte naspeuri cu noroi pina la git.total drumuri de legatura sint 2 km maxim adica forestier. A si B stiu ce au de facut nu sit in masura sa dau sfaturi dar la C cauciuc nou pe spate e bine venit,terenul este fara piatra! sinbata deschizatori de traseu vor hotari in functie de vreme,de sol daca scot 2 mici bucle de la C care sint si comune cu A-B,nu se pot face de C daca e ud.variante de ploaie e marcata dar nu si intrarea in ea,asa ca ploua ninge se poate baieti.traseele sint exclusiv moto,carare,ravene.nu am pus poze ca am f accidentat si sint inca dar ma recuperez.bafta si va astept !!!

Link to post
Share on other sites

O sa venim!

 

M-ar interesa daca speciala enduro este si pentru clasa C ? Cred ca multi ar prefera speciale de tip enduro pentru clasa C in favoarea celor de MX (de ex. cum a fost in Lupeni)

Link to post
Share on other sites
O sa venim!

 

M-ar interesa daca speciala enduro este si pentru clasa C ? Cred ca multi ar prefera speciale de tip enduro pentru clasa C in favoarea celor de MX (de ex. cum a fost in Lupeni)

Speciala este a si b. .c nu are speciala,joi vine frm ul si stabilm.facem imediat de o trebui.multam!!

Link to post
Share on other sites
Pacat ca nu are si clasa c speciala. Multi sportivi de la clasa C au fost super incantati la Lupeni, unii au zis ca a fost chiar cea mai frumoasa etapa din cn...

 

daca trebuie facem nu ne ferim de munca,sa muncit la traseu care nu e usor la C si are 42km iar la A SI B 48KM.REPET DACA TREBUIE SE FACE . SAU FOLOSIT LA MARCAT 2400 DE BENZI(+/-) KTM SI 400 HUSABERG + 4 KM DE ROLE KTM PE SPECIALE.

Mesaj completat

VIZITA MEDICALE SE POATE FACE LA FATA LOCULUI.cerere de licentiere semnata si stampilata de catre club merge si pe cuvint(spune fiecare din ce club face parte).se poate face tot la fata locului

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +20 000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +17000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Create New...