Sari la conținut

Discutii Intre Noi


OVK
 Share

Postări Recomandate

Nu s-a schimbat locul de intalnire este acelasi,la circ ,duminica la ora 14...

Editat de brick23
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 7,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salut am citit cu multa rabdare si atenti toate paginile anterioare.

Sunt destl de curios in ceea ce va priveste clubul de scutersisti cat si despre fiecare individ in parte. Eu am un scuter generic XOR 49cc si as vrea sa ma inscriu in clubul vostru. Acum ca sa mai indreptat vremea cred ca va intalniti la circ duminica la 14:00 si mai sper sa postatii in timp daca sa schimbat ora si locul ...aa p.s. sper sa ma intelege-ti ca momentan nu am numar restul sunt din belsug :P

:friends: Nu conteaza unde te duci! Conteaza cu cine te duci :rock:

In fiecare duminica de la ora 14:00 langa circ, langa fantana. Gasesti la semnatura mea exact. Si daca vrei, de la ora 18:00 la arcul de triumf in fiecare miercuri :wink:

 

 

 

Bafta! :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai...RMS le lua de pe ebay ? se gasesc la magazine de specialitate...nu era ceva deosebit....poate scooter center.com,scooter centre.ro,easyparts.nl...

Editat de brick23
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai...RMS le lua de pe ebay ? se gasesc la magazine de specialitate...nu era ceva deosebit....poate scooter center.com,scooter centre.ro,easyparts.nl...

A fi uimit de ce se gasese pe ebay si la ce preturi :friends: . Oricum am intrebat pt. ca el a mai facut comanda cu ceva timp in urma.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

danut nu te mai lauda ca datorita mie l-ai luat:> :friends:) apropo cand il montam?

si ieri si azi a fo vreme buna de plibare si nu am ezitat sa il scot afara .....am facut in total 50 km pe astea 2 zile :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

danut nu te mai lauda ca datorita mie l-ai luat:> :P) apropo cand il montam?

si ieri si azi a fo vreme buna de plibare si nu am ezitat sa il scot afara .....am facut in total 50 km pe astea 2 zile :friends:

:friends: in curand da imi tre nijte procari sti tu :wink: :rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

yo stiu pe un preten care are peugeot de 49 si o pus cdi de peugeot de 100 si ii mere bn ...nush sa iti zica si altii poate ei stiu mai bine decat mine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai de la 100 cc la 49 si yo zik ca merge...dar invers....de la 49 la o capacitate mai mare...in cazul meu d e125...aici e pb... :friends:

yo stiu pe un preten care are peugeot de 49 si o pus cdi de peugeot de 100 si ii mere bn ...nush sa iti zica si altii poate ei stiu mai bine decat mine

 

 

--- Mesaj completat în 25 Jan 2008 21:33 -------------
pai de la 100 cc la 49 si yo zik ca merge...dar invers....de la 49 la o capacitate mai mare...in cazul meu d e125...aici e pb... :friends:

yo stiu pe un preten care are peugeot de 49 si o pus cdi de peugeot de 100 si ii mere bn ...nush sa iti zica si altii poate ei stiu mai bine decat mine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cele mai bune piese la cele mai accsebile preturi www.piese-scutere.ro

 

--- Mesaj completat în 25 Jan 2008 22:27 -------------

pai de la 100 cc la 49 si yo zik ca merge...dar invers....de la 49 la o capacitate mai mare...in cazul meu d e125...aici e pb... :friends:

<small>--- Mesaj completat în 25 Jan 2008 21:33 -------------</small><br/>pai de la 100 cc la 49 si yo zik ca merge...dar invers....de la 49 la o capacitate mai mare...in cazul meu d e125...aici e pb... :friends:

vezi intra pe site ca mi se pare ca are :rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stie cineva daca exista vre`o diferenta intre cdi`ul pt scuter de 49 si scuter de 125?

 

poate sa existe diferente la conector dar functional nu sunt mari diferente.Ea tre sa incarce un condensator cu inalta tensiune si sa il descarce in bobina de inductie care da mai departe scanteie la bujie.Scanteia este comandata de bobina de pick-up care se aseaza in functie de pozitia pistonului.Unele aprinderi mai au management de avans la aprindere.

In final...daca conectorii la cele 2 aprinderi de care ai intrebat sunt identici si au aceasi configuratie la pini (lucru care este mai greu de aflat fara sa ai un aparat de masura si ceva cunostinte) atunci ar trebui sa mearga fara probleme...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ehhh ce ciuda mie :friends:

Nu dau prin garaj de vreun furtun sa imi scot benzina din rezervor...si ce vreme buna e afara... :rock:

Am cumparat niste benzina de la cineva dar cred ca o fo pusa intr-o canistra in care o fo motorina caci nu mere scuterul cu ea de nici o culoare... tre tot timpu sa fie shocu tras ca altfel moare si scoate un fum ca si trabantu si mirose ca si fumu de la tractor...Si nime paici nare nici un furtun :friends:

.............................................................................................................................................................

Apropo pe la voi cum e vremea pe acolo ca la mine is 8 grade. Deja au iesit scuteristi la plimbari pe Meses!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...