Sari la conținut

Discutii Intre Noi


OVK
 Share

Postări Recomandate

ieeeeei sapt asta ma motorizez si yo :ok::D:D imi iau un hornet din 98 in rate :eek::D , cu toate ca doream un cbr 600 f sport dar ma complicam (multi factori ) ... :P atasez si sitte`ul ca mi`e lene sa trag pozele .. sper sa nu se sup vre`un adm :wink::D

http://forum.seawolves.ro/viewtopic.php?t=11

hai vladule cu gpz`u ala mai repede ;)

Bun asa :bier: arata super motorul si are kilometrii reali.

Rabdare si tutun, miercuri ma inscriu la scoala A+B si prin iunie vin pe gepezeul sa ne cinstim sa undam motoarele :huh:

Si lasa ca dupa asta vine si F4i sport :huh:

 

 

Bafta! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 7,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Incep si eu scoala cu Vladul :huh:

 

imi doresc asta da dureaza :cheers: sper ca intr-un an sa-mi iau si eu ...

 

ieeeeei sapt asta ma motorizez si yo :ok::D:D imi iau un hornet din 98 in rate :eek::D , cu toate ca doream un cbr 600 f sport dar ma complicam (multi factori ) ... :P atasez si sitte`ul ca mi`e lene sa trag pozele .. sper sa nu se sup vre`un adm :wink::D

http://forum.seawolves.ro/viewtopic.php?t=11

hai vladule cu gpz`u ala mai repede :huh:

 

sa-i scoti frate parbrizu ca arata naspa ;)

post-19375-1203340197_thumb.jpg

Editat de cosminake
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oh ce ciuda imi faceti :ok: :huh: ...

Eu mai am un sezon pana sa pot da de A. Abia astept sa trec pe motor! Eu de inceput m-am hotarat sa imi iau un suzuki GS500 F. Cica e mai slabutz(50 si ceva de CP) si are un consum relativ mic, si e fiabila si foarte usor de intretinut. Si dupa ce ma invat trec pe un Honda CBR600F de 112CP. Arata beton :huh: .

 

Haste e tare fain Hornetu! Dar e si destul de putrnic 90 si ceva de CP... Se vede ca a fost ingrijit si are o culoare deosebita(lava red ca si yamaha r1 intr-o reclama...). Insa eu zic ca e prea puternica pentru un incepator...are motor de CBF care este o vitezana(sportiva) . prinde in jur de 230-240 km/h si e si destul de nervoasa, deci in cazul in care pasiunea invinge ratiunea ajungi donator de organe proaspete :cheers: ...si are un consum maricel in jur de 6-7 si dak i dai blana sare de 8!.

Da GS500 versiunea carenata(F) sau necarenata(E) nu iti place??? Seamana cu hornetul, si versiunea carenata mie imi place mai mult. E un motor care iarta uimitor de multe greseli...si are un consum mai mic in jur de 4-5 in oras si in jur de 4 in afara(la 90-100km). Si dupa ce te saturi de el treci pe CBR600F sau un kawasaki zxr600.

 

VladuL ce GPZ iti iei? 400r? niste poze dak deja ti-ai fixat ochii pe una? ;) Majoritatea is destul de vechi...sub 95

Editat de don' juan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Incep si eu scoala cu Vladul :D

 

imi doresc asta da dureaza :hug: sper ca intr-un an sa-mi iau si eu ...

sa-i scoti frate parbrizu ca arata naspa :P

vedeti sa nu picati din prima ..ca stati pe bara pe putin 1 luna pana dati a 2 oa ....yo stau 2 luni ... in fine idioti ...

in legatura cu parbrizu ...cu dus si intors..ca la viteze mari .. nu prea poti merge fara e :P

 

<small>--- Mesaj completat în 18 Feb 2008 16:57 -------------</small><br/>

Oh ce ciuda imi faceti :bier: :huh: ...

Eu mai am un sezon pana sa pot da de A. Abia astept sa trec pe motor! Eu de inceput m-am hotarat sa imi iau un suzuki GS500 F. Cica e mai slabutz(50 si ceva de CP) si are un consum relativ mic, si e fiabila si foarte usor de intretinut. Si dupa ce ma invat trec pe un Honda CBR600F de 112CP. Arata beton :ok: .

 

Haste e tare fain Hornetu! Dar e si destul de putrnic 90 si ceva de CP... Se vede ca a fost ingrijit si are o culoare deosebita(lava red ca si yamaha r1 intr-o reclama...). Insa eu zic ca e prea puternica pentru un incepator...are motor de CBF care este o vitezana(sportiva) . prinde in jur de 230-240 km/h si e si destul de nervoasa, deci in cazul in care pasiunea invinge ratiunea ajungi donator de organe proaspete :cheers: ...si are un consum maricel in jur de 6-7 si dak i dai blana sare de 8!.

Da GS500 versiunea carenata(F) sau necarenata(E) nu iti place??? Seamana cu hornetul, si versiunea carenata mie imi place mai mult. E un motor care iarta uimitor de multe greseli...si are un consum mai mic in jur de 4-5 in oras si in jur de 4 in afara(la 90-100km). Si dupa ce te saturi de el treci pe CBR600F sau un kawasaki zxr600.

 

VladuL ce GPZ iti iei? 400r? niste poze dak deja ti-ai fixat ochii pe una? :P

 

 

daca o luam asa yo vroiam f sport care are 115 cai si e vitezana ..... hornetu asta are 90 si ceva cai cum ai zis ...are motor de f3 pe carburatie ... si ma deranjeaza putin pretu 3500 euro din 98 .... in fine am vb cu tipu sa mai lase din pretz.. a zis ca nu ca mi`l da in rate si de aia .... dar negociez yo ca pe piata un hornet din 98 e injur de 3000-3200 in fine ... poate nu cu km aia ... ramane de vazut , am fost sfatuit sa iau hornetu asta pt ca este ingrijit ... tot ce a scris baiatu` la descriere e adevarat :P in fine .... tot am o retinere ca vreau f sportu`...dar ma complicam .... in sensu ca .... doar in rate puteam sa`l iau ...avans 50% si trebuia sa mai dau bani pt transport(motor + yo cu macanic) , alte consumabile si exista riscu sa ajung la motor care era la xxxx km distanta ...si sa aiba ceva ce nu`i bine ....asta e .... o sa ma oftic putin dar asta e ... :D

 

--- Mesaj completat în 18 Feb 2008 17:09 -------------

Oh ce ciuda imi faceti :kiss: ;) ...

Eu mai am un sezon pana sa pot da de A. Abia astept sa trec pe motor! Eu de inceput m-am hotarat sa imi iau un suzuki GS500 F. Cica e mai slabutz(50 si ceva de CP) si are un consum relativ mic, si e fiabila si foarte usor de intretinut. Si dupa ce ma invat trec pe un Honda CBR600F de 112CP. Arata beton :eek: .

 

Haste e tare fain Hornetu! Dar e si destul de putrnic 90 si ceva de CP... Se vede ca a fost ingrijit si are o culoare deosebita(lava red ca si yamaha r1 intr-o reclama...). Insa eu zic ca e prea puternica pentru un incepator...are motor de CBF care este o vitezana(sportiva) . prinde in jur de 230-240 km/h si e si destul de nervoasa, deci in cazul in care pasiunea invinge ratiunea ajungi donator de organe proaspete :huh: ...si are un consum maricel in jur de 6-7 si dak i dai blana sare de 8!.

Da GS500 versiunea carenata(F) sau necarenata(E) nu iti place??? Seamana cu hornetul, si versiunea carenata mie imi place mai mult. E un motor care iarta uimitor de multe greseli...si are un consum mai mic in jur de 4-5 in oras si in jur de 4 in afara(la 90-100km). Si dupa ce te saturi de el treci pe CBR600F sau un kawasaki zxr600.

 

VladuL ce GPZ iti iei? 400r? niste poze dak deja ti-ai fixat ochii pe una? :wink:

 

 

daca o luam asa yo vroiam f sport care are 115 cai si e vitezana ..... hornetu asta are 90 si ceva cai cum ai zis ...are motor de f3 pe carburatie ... si ma deranjeaza putin pretu 3500 euro din 98 .... in fine am vb cu tipu sa mai lase din pretz.. a zis ca nu ca mi`l da in rate si de aia .... dar negociez yo ca pe piata un hornet din 98 e injur 2500-3000 euro in fine ...... ramane de vazut , am fost sfatuit sa iau hornetu asta pt ca este ingrijit ... tot ce a scris baiatu` la descriere e adevarat :) in fine .... tot am o retinere ca vreau f sportu`...dar ma complicam .... in sensu ca .... doar in rate puteam sa`l iau ...avans 50% si trebuia sa mai dau bani pt transport(motor + yo cu macanic) , alte consumabile si exista riscu sa ajung la motor care era la xxxx km distanta ...si sa aiba ceva ce nu`i bine ....asta e .... o sa ma oftic putin dar asta e ... :D

 

NUMAI STAU SA STERG... DAR SUNT PE GANDURI IN LEG CU HORNETU ... E CAM SCUMP IN FINE .. SA MAI VB LA TEL CU NISTE BAIETI DE PRIN TZARA CU F SPORT SI VEDE CE IESE :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://www.bikeshop.ro/handler.php?tip=am&...ew&ID=79888 ... ia uite aici un f sport la care te-ai incadra in pret! Arata bine, e culoare originala...in legatura cu km 19000 nush dak e adevarat! din 99 abtinut tre sa fi sa faci numai 19k.

Si mie imi plac mult F-urile (in general imi plac sportivele):huh:

..........................................................................................................................

Insa pe asta nush care o intrece :cheers: (din poza)

post-16160-1203349399_thumb.jpg

post-16160-1203349439_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://www.bikeshop.ro/handler.php?tip=am&...ew&ID=79888 ... ia uite aici un f sport la care te-ai incadra in pret! Arata bine, e culoare originala...in legatura cu km 19000 nush dak e adevarat! din 99 abtinut tre sa fi sa faci numai 19k.

Si mie imi plac mult F-urile (in general imi plac sportivele):huh:

..........................................................................................................................

Insa pe asta nush care o intrece :cheers: (din poza)

 

ala nu e f sport...e f3 .... si nu`mi iau yo asa ceva.... in cel mai rau caz f4 ... care sincer sunt frumoase si alea... dar yo vreau f4i-sport ( f - sport ) si in legatura cu banii ... yo pot sa`mi iau motor la maxim 4000-4300 euro ....dar doar prin rate ..cu 2000 sau 2500 avans si rate lunare a cate 200-300 euro depinde de situatie ...

uite aici poze cu f sportu` care mi`a zbuciumat inima =)))

http://www.bikeshop.ro/motociclete/anuntur...2001-77238.html

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fain CBR-ricu. O alegere buna dak mai lasa si din pret :cheers:

rapa(useru) de pe forum are un f4i exact la fel doar ca i albastru cu negru. Dai un PM si el iti poate spune mai multe despre model!

Oricum un f4i nu-i prea mult pentru un incepator? Are 200 kg...deci tre sa fi "digan" ca sa il ti bine sub craci...+ ai o herghelie de cai pe care tre sa i stii stapanii! Nu uita ca pasiunea infrange ratiunea de multe ori :huh:

 

 

Mai nou moartea e rosie... Motorul ala pentru un incepator = moarte curata!!! ..

 

Nu zice nime ca tre sa fie primu motor un R1. Eu ziceam ca e un motor super...cu 176CP care i mai mult de fitze si recomandat de mers pe piste si autostrazi!

Editat de don' juan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fain CBR-ricu. O alegere buna dak mai lasa si din pret :cheers:

rapa(useru) de pe forum are un f4i exact la fel doar ca i albastru cu negru. Dai un PM si el iti poate spune mai multe despre model!

 

...daca mai lasa si din pretz... pana mea...motor ca ala mai ieftin nu ai sa vezi...la cum arata ...cel putin in poze .... si vreau f-sport gri sau roshu ... alta culoare nu vreau :)ramane varianta de mai sus ... mai este inca 1 ....inca nu am vb cu individu ... aaa si m`ai e un f sport la 3700 dar e zgariat pe parti ... :huh: in fine ... sa vad

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma asta i desen cu talent!!! Din desenu fara talent nu se intelege nimik! Din asta se intelege tot ...o iesit fain :cheers:

 

Dak tot vrei o idee, eu as zice sa pui niste angel eyesuri caci is ieftine...si dau f bine pe scuter!

 

--- Mesaj completat în 19 Feb 2008 06:13 -------------
cosminake ...stiu eu un joc realizat bine ...test drive unlimited.Mai mult e cu masini da sunt si ceva motociclete peacolo!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La jocurile astea cu scutere/motociclete urmaresc foarte mult sa fie realizat bine din punct de vedere grafic /sunet si manevrabilitate cat mai reala...istoria si gameplayul jocului fie pt cele shooter,tycoon,strategie etc...La astea cu motoare numa sa fie inspirat cat mai real ca sa imi inchipui ca calaresc asa ceva :huh:...Test drive de care ziceam e realizat destul de bine ...ar mai fi ceva jocuri dar mai mult is racing cum ar fi moto gp etc. Test drive unlimited e un fel de free ca si gta...

cius! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai stie careva ceva joc cu motociclete... da calumea... grafic si sonor fain :eek: :huh: :cheers:

american choppers il gasesti pe torrente,mai este simulatorul 3D care e si cu masini..dar e praf...

motocross madness,test drive unlimited,moto gp

si inconfundabilul vice city ;) :ok: si san andreas desigur :huh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...