Sari la conținut

Discutii Intre Noi


OVK
 Share

Postări Recomandate

Da asta am uitat sa spun ca sunt foarte scumpe.Oricum la noi in tara nu sunt importatori.

 

cum sa nu fie importatori ??? si in bistrita este un dealer... intradevar... vinde in general masini Fiat, dar aduce si CPI.

 

pai daca sunt made in canada poate pretzul afishat pe site e in dolari canadieni, care fac cam 2.000 shi ceva de euro!!!

 

nu stiu ce fel de dolari sunt... canadieni sau americani, pt ca pe site nu se face nici o precizare.

uiteti-va si voi Aici

Editat de Snake
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 7,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

cum sa nu fie importatori ??? si in bistrita este un dealer... intradevar... vinde in general masini Fiat, dar aduce si CPI.

nu stiu ce fel de dolari sunt... canadieni sau americani, pt ca pe site nu se face nici o precizare.

uiteti-va si voi Aici

 

aceeasi situatie si la constanta tot un dealer fiat aduce aceste scutere si pretul era de 1800 E pret cip asta sigur imi amintesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da tot nu am aflat si eu daca se poate face diferenta intre CPI GTR si GIlera Runner 2006

 

car nu observi nici o diferenta intre cele 2 modele ???

CPI-ul este o motocicleta sub forma de scuter (rezervor plasat intre picioare, roti 17" ca la sportivele japoneze, cadru de zabrele ca la ducati monster) pe cand runnerul este un scuter mai 'normal'

CPI-ul are si motor mai tare ( 6,1 cai putere ). are si turometru ceea ce nu vezi pe scuterele de 50.

ceea ce priveste motorul, este in 2 timpi si are cilindru si piston de aluminiu acoperit cu nicasil (face ca uzura sa fie f mica)

 

pe scurt as zice ca CPI GTR 50 ii mai bun si mai frumos decat Runner-ul de la Gilera

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

car nu observi nici o diferenta intre cele 2 modele ???

CPI-ul este o motocicleta sub forma de scuter (rezervor plasat intre picioare, roti 17" ca la sportivele japoneze, cadru de zabrele ca la ducati monster) pe cand runnerul este un scuter mai 'normal'

CPI-ul are si motor mai tare ( 6,1 cai putere ). are si turometru ceea ce nu vezi pe scuterele de 50.

ceea ce priveste motorul, este in 2 timpi si are cilindru si piston de aluminiu acoperit cu nicasil (face ca uzura sa fie f mica)

 

pe scurt as zice ca CPI GTR 50 ii mai bun si mai frumos decat Runner-ul de la Gilera

sa inteleg de aici ca si la performanta este mai bun CPI GTR decat Runner-ul? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa mine

Peugeot JetForce TSDi

Yamaha TZR

Nu baga jetforcele in aceeasi oala cu tzr`ul, sunt 2 chestii diferite.

 

dupa mine ar fi:

Yamaha Tzr

 

Aprilia Rs

 

Peugeot Xr6

 

Nu am vazut noul Rs.dar clasamentul ramane acelasi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu baga jetforcele in aceeasi oala cu tzr`ul, sunt 2 chestii diferite.

 

dupa mine ar fi:

Yamaha Tzr

 

Aprilia Rs

 

Peugeot Xr6

 

Nu am vazut noul Rs.dar clasamentul ramane acelasi.

de ce nu bagi si derbi gpr 50 seamana izbitor cu noul rs 50, are esapamentul sub sa , este mortal

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o parere obiectiva vreau de la voi ?

 

1. /index.php?...c=59531&hl=

sau

2. /index.php?...6&hl=gilera ...il are de 2 luni, 2002 e data fabricatiei..

dupa mine RS-ul merita 2500 daca arata si asa in realitate(cu toate ca unu nou in Germania,model 2006 mi se pare ca e 3000)iar DNA-ul cam multicel,ei si 2002 cu toate ca este de 125

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dupa mine RS-ul merita 2500 daca arata si asa in realitate(cu toate ca unu nou in Germania,model 2006 mi se pare ca e 3000)iar DNA-ul cam multicel,ei si 2002 cu toate ca este de 125

 

un rs nou oriunde este min 3500...

dna-ul a aproape nou mah are 2 luni...

mai astept pareri...pana cand nu se strica vremea de tot :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci dupa mine RS`ul ala este mult 2600.

Dna`ul nu este mult , este el nou dar anul este un dezavantaj foarte mare, credema ce iti spun.

 

Scuterul meu este fabricatie 1997 si este cumparata din magazin in 2002.Deci teoretic am un scuter vechi,practic nu prea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dar mie mi se pare obscen de mult 2700 pe DNA-ul ala.Si daca tot dau 2600 ce mi-e 3600 si-l iau nou?Si modelul asta recarenat!

PS.Tu parca asteptai TZR-u',nu-l mai astepti?Normal ar fi trebuit sa fi dat si un avans...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dar mie mi se pare obscen de mult 2700 pe DNA-ul ala.Si daca tot dau 2600 ce mi-e 3600 si-l iau nou?Si modelul asta recarenat!

PS.Tu parca asteptai TZR-u',nu-l mai astepti?Normal ar fi trebuit sa fi dat si un avans...

 

da mah da a fost o neintelegere n-am dat avans pentru ca asteptam sa vina importurile la yamaha si aia ma asigurasera ca o sa fie tzr'uri in transport si ca nu avea rost sa dau avans...in sensul ca nu mi-l auceau mai devreme de data cu importurile..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da mah da a fost o neintelegere n-am dat avans pentru ca asteptam sa vina importurile la yamaha si aia ma asigurasera ca o sa fie tzr'uri in transport si ca nu avea rost sa dau avans...in sensul ca nu mi-l auceau mai devreme de data cu importurile..

sa inteleg ca in Romania nu e magazin de unde sa-ti cumperi TZR :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Andr3y

de ce nu bagi si derbi gpr 50 seamana izbitor cu noul rs 50, are esapamentul sub sa , este mortal

 

si rs`u 50 2006 are esapamentul sub sa,si e mult mai fain decat derbi :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...