Sari la conținut

Discutii Intre Noi


OVK
 Share

Postări Recomandate

nush cum sa incep dar o iau cu subiectu de la 0 ==> am 14 ani , 50 kg si vreau ca dupa pasti sa imi iau un Aprilia RS 50 acte la zi super tare costa cam 1000 euro ,,imi este cel mai mult frica de inaltimea meea am 1.60 cm si mi-e :moto: :moto: :) frica ca o sa am probleme cu ajunsu jos cu ambele picioare DAR TOTUSI AS VREA O parere de la MAESTRI

 

Sigur o sa ajungi , rs50 e foarte usoara si destul de joasa ! :blbl:

 

doar acum mi-am dat seama :lol: , nu crezi ca e mai bine sa astepti macar inca un an ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 7,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

nush cum sa incep dar o iau cu subiectu de la 0 ==> am 14 ani , 50 kg si vreau ca dupa pasti sa imi iau un Aprilia RS 50 acte la zi super tare costa cam 1000 euro ,,imi este cel mai mult frica de inaltimea meea am 1.60 cm si mi-e :moto: :lol: :) frica ca o sa am probleme cu ajunsu jos cu ambele picioare DAR TOTUSI AS VREA O parere de la MAESTRI

e destul de joasa...mai ales modelul nou din cate am auzit e mai mare ca modelul nou..cel vechi e si mai incomod...i ati modelul nou..dar mai intai fa i o proba.

eu am 14 ani 90 kg si peste 1.80 :rock: :what: sper sa ajung jos la modelul vechi :blbl: da nah...raman la cel nou :wave: :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nush cum sa incep dar o iau cu subiectu de la 0 ==> am 14 ani , 50 kg si vreau ca dupa pasti sa imi iau un Aprilia RS 50 acte la zi super tare costa cam 1000 euro ,,imi este cel mai mult frica de inaltimea meea am 1.60 cm si mi-e :moto: :moto: :) frica ca o sa am probleme cu ajunsu jos cu ambele picioare DAR TOTUSI AS VREA O parere de la MAESTRI

Din modul tau de a scrie imi dau seama ca esti un tip mult prea copilaros pentru a te sui pe un RS. Si pe langa asta ai si o inaltime mica, si nici nu poti tine bine motoru in mana. Foarte des o sa ti se intample sa il scapi pe o parte... Cu alte cuvinte esti prea mic pentru ati indeplinii moftu. Mai asteapta 2 ani...credema ca nu o sa iti para rau :lol: :blbl:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Arata mai bine acum Juan,dar inainte parca era mai unic,nu avea nimeni sr culoarea verde kawasaki....

Sincer mie imi placea mai mult inainte,acum este mai "comun" cu celelalte scutere.

Oricum acum parca este nou :)

 

Apropo,la multi ani Razvy :moto: vezi sa nu :moto: prea mult

 

mersi Brick :blbl:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eh intradevar arata mai deosebit cu verdele ala...insa eu m-am fost plictisita de acea culoare...si deja carenele erau zgariate in ultima vreme, si imi statea in cap sa il revopsesc.

Cu carenele astea parca e alt scuter...si macar asa am si eu senzatia ca am schimbat scuterul :)

Editat de don' juan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:rolleyes: :blbl: :kiss: :) :crack: :wink: :lol: :lol:

 

 

 

 

 

Mi-a ajuns comanda de la easyparts.

 

In seara asta montez toba :D

 

vezi..sa strangi bine suruburile...ca poate sa explodeze scuterul :rusinica:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si eu rad in gandu meu :rolleyes: :rusinica: fara caterinca..teoretic nu bubuie..practic nu are de ce :blbl: :kiss:

 

de fapt era doar o figura  de stil :crack: k el crede orice...intreaba 10 zile pe forum cum sa desfaca un surub :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poate baiatu merge la sigur..vreau sa desfaca toate suruburile fara riscuri...stiti cate se pot intampla cand desfaci un surubel? :rusinica: poate face o scanteie din cauza frecarii si pozate bubuii din cauza vaporilor de benzina...sau daca nu il strange bine poate ca toba sa cada si sa raneasca pe cineva :rolleyes: sau daca o picatura de ulei este pe surub se va dezfileta...stiti cate pericole sunt :blbl: :kiss: cate pericole ai intampina cat stai si te holbezi ca prostu la calculator :) ..lol nici nu vreau sa ma gandesc :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-a ajuns comanda de la easyparts.

In cat timp ti-a ajuns comanda din momentul in care ai platit ?

 

ce urateni :rusinica:

Jafuri... :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@brick : 5 zile

 

Nici nu ma asteptam sa ajunga asa de repede.. am zis ca mai putin de 1 sapt.. nu o iau :blbl:

Daca mai intereseaza pe cineva lista cu ce mi-am luat , o pun mai jos :rolleyes:

 

~ Toba : Gianelli Reverse

~ Variator : Mallosi Multivar 2000 3,5/3,8 gr.

~ Arcuri Ambreiaj : Malossi [ Negru + Rosu + Albastru ]

~ Curea Kevlar : Polini

~ Tyre Marker

~ Cric lateral Buzetti

 

Deocamdata am pus doar toba si cricul lateral.

 

Top Speed : 90 km/h

 

Bafta! :rusinica:

Editat de gileRik
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...