Sari la conținut

Discutii Intre Noi


OVK
 Share

Postări Recomandate

vreau sa achizitionez un aprilia rs50 2006 ( modelu nou ) are 3500km .. da e limitat... aveti idee se poate delimita ? e limitata electronic sau mecanic .. si cam unde ar fi limitarile ? si ce viteza as prinde delimitata .. ? pareri idee .. pls

 

altceva .. la un aprilia rs50 ce ulei imi recomandati nu conteaza pretu .. care stie .. niste preturi sa zica plsss .. si pe unde gasesc .. ( statii peco etc .. ) si benzina fara plumb da ? de aia ieftina ;:duel: :ok: nu ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 7,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

vreau sa achizitionez un aprilia rs50 2006 ( modelu nou ) are 3500km .. da e limitat... aveti idee se poate delimita ? e limitata electronic sau mecanic .. si cam unde ar fi limitarile ? si ce viteza as prinde delimitata .. ? pareri idee .. pls

 

altceva .. la un aprilia rs50 ce ulei imi recomandati nu conteaza pretu .. care stie .. niste preturi sa zica plsss .. si pe unde gasesc .. ( statii peco etc .. ) si benzina fara plumb da ? de aia ieftina ;:duel: :ok: nu ?

la faza cu limitarea ti-am raspuns pe alt topic , la ulei iti recomand Motul sau Yacco intre 350mii si vreo 800mii litrul ...sunt cele mai bune,acuma o sa vina toti tristii sa spuna ca merg si restu...ok,whatever

Benzina...95-98 ... eventual o sa pui si omv de 100 dar nu insista prea mult..si incearca statii bune,nu dalea fara nume si nici lukoil...lukoil e de rahat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am citit pe capacul de la rezervor .. ceva de genu " doar benzina fara plumb " ... si ce statii imi recomanzi .. eu bagam la scuter de la agip ... .. asea .. exact mai zicea ceva si de benzina cu minin 95 ... deci care e cea mai indicata .. aia fara plumb ? si de la ce statie ? aaa .. inca ceva .... cu viteze .. sunt cam mare .. :duel: adica 80 kile .. oricum 90 100 e de ajuns .. sa speram ca merge .. am zis motoru e apropae nou 3500 km .. in care a fost limitat adica .. in concluzie .. rodaju facut corect nu ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Off topic....... sunt fericitul posesor al unui Peugeout Vivacity.........insa am si eu o intrebare...anul trecut am incercat sa dau de carnet, dar dupa ce am dat de 2 ori examenul (si l-am picat) am cazut si de pe o mobra si ai mei nu m-au mai lasat sa il dau...intrebarea mea e: trebuie sa mai fac un curs de legislatie sau garcea intelege ca avand in vedere k am dosar incheiat am facut si curs de legislatie? :-s in fine abia astept sa il si inregistrez sa ma pot da in voie \:duel:/

Editat de me_stz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va sall pe toti.... Astazi bag niste benzina de 100 de la petrom si am bagat si in rezervor cam 300 de grame de ulei.Ma plimb cam vreo 1 si jumatate dupa care observ ca numi mai trage scuteru il ridic pe cric il accelerez ii totul ok cand il dau jos de pe cric ma sui pe el si dau sa plek nu are putere....Oare ce o fi benzina,uleiul sau trebuie schimbati segmenti ??? :duel:

 

ma scuzati da am uitat sa scriu acolo la 100 de mii

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va sall pe toti.... Astazi bag niste benzina de 100 de la petrom si am bagat si in rezervor cam 300 de grame de ulei.Ma plimb cam vreo 1 si jumatate dupa care observ ca numi mai trage scuteru il ridic pe cric il accelerez ii totul ok cand il dau jos de pe cric ma sui pe el si dau sa plek nu are putere....Oare ce o fi benzina,uleiul sau trebuie schimbati segmenti ??? :duel:

 

ma scuzati da am uitat sa scriu acolo la 100 de mii

tu amesteci uleiul cu benzina?daca da,300 de grame de ulei la 3 litri de benzina e ffffffffffffff mult.....se pune cam 20-30g la litru :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi'e aproape imposibil sa cred ca nu isi face amestec separat. Esti sigur ca pui uleiul unde trebuie? Nu ca ar fi o nenorocire ca ai pus in benzina da totusi daca ai rezervor separat e chiar aiurea...si ii strici proportiile pe care si le'ar lua el.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut baietii! De azi am si eu scuter :duel: Mi-am luat un aprilia sr50 model 2000 ...dar inca nu m-am plimbat cu el pt ca tre sa stau pana i schimba toba cu un Leo vince sp3. Abia astept sa ma plimb cu el!

E adus din germania si eu sunt al doilea proprietar. Are 7900 de km reali si arata chiar impecabil nefiind lovit si pare a fi ingrijit si nu forjat. Are schimbat pe el doar suspensiile cu altele sport.Am dat 850 de Euro pe el(mi la adus o rudenie si nu mia luat nimik in plus decat cu cat l-a luat de acolo de la un prieten de-al lui). Voi ce ziceti e mult e putin? :rock: poate o sa apreciatzi mai bine dupa ce pun niste poze...

Asfalt uscat :ok:

Editat de don' juan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi'e aproape imposibil sa cred ca nu isi face amestec separat. Esti sigur ca pui uleiul unde trebuie? Nu ca ar fi o nenorocire ca ai pus in benzina da totusi daca ai rezervor separat e chiar aiurea...si ii strici proportiile pe care si le'ar lua el.

Poi crettz ala isi pune in benzina ulei ca poate din nefericire i se blocheaza pompa de la ulei si nuj sa fie amestecul mai bun si am fost cu el de la petrosani pana la simeria si nu mai aveam ulei si iam cerut lui si a zis sami pun si miam pus in rezervor nam mai stat sa desfac o fii oare de la ulei ca nu mai trage deloc :duel:( dami si mie add la id yo_danutz_dilau@yahoo.com mai vb pe mess :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

plz raspundeti-mi si mie

anul trecut am incercat sa dau de carnet, dar dupa ce am dat de 2 ori examenul (si l-am picat) am cazut si de pe o mobra si ai mei nu m-au mai lasat sa il dau...intrebarea mea e: trebuie sa mai fac un curs de legislatie sau garcea intelege ca avand in vedere k am dosar incheiat am facut si curs de legislatie?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai scuter? Porti casca? Esti bine-manierat? Atunci esti membru :duel: Pana la infiintarea pe cale legala mai este un pic :ok:

Editat de VladuL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

testul gratarului pe timp de noapte in padure :wave: :duel:

corect ba pietonule :ok:

 

mda..am inteles..si cand se poate da acel "test" sau in ce oras e...cum ? cand?:blbl:

esti cam departe tu si e cam complicat...fa niste poze la un gratar facut de tine,obligatoriu pe intuneric si cu ustensile putine si noi ne dam cu parerea :rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator iuiu

..........sincer nu stiu ce e acel "testul gratarului " sper ca nu radeti de mine...astept si un raspuns . multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

..........sincer nu stiu ce e acel "testul gratarului " sper ca nu radeti de mine...astept si un raspuns . multumesc

 

 

mah,u iei dupa reverse asta??nu e bine sa te increzi in fetite...nu e niciun test..

app:cum atasez si eu poza la semnatura??:duel:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mah,u iei dupa reverse asta??nu e bine sa te increzi in fetite...nu e niciun test..

app:cum atasez si eu poza la semnatura??:rock:

ce daramat esti , pacat de scooteru ala :duel: ... tu n-ai dat niciun test ptr ca...nu esti membru :ok:

de fapt testul l-au dat doar cei 8 (parca 8 eram) membri fondatori ma ,restu intrati moca

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce daramat esti , pacat de scooteru ala :duel: ... tu n-ai dat niciun test ptr ca...nu esti membru :ok:

de fapt testul l-au dat doar cei 8 (parca 8 eram) membri fondatori ma ,restu intrati moca

 

ma conformez cu statutul de membru si nu de fondator...

 

ce daramat esti , pacat de scooteru ala :rock: ... tu n-ai dat niciun test ptr ca...nu esti membru :wave:

de fapt testul l-au dat doar cei 8 (parca 8 eram) membri fondatori ma ,restu intrati moca

 

ma conformez cu statutul de membru si nu de fondator...

cum atasez poza???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...