Sari la conținut

Coltzul Mz-istilor


crazy_mouse_87
 Share

Postări Recomandate

:ok: :hug: sallz allz...nu am gasit nici o tema despre mz-uri..asha k am creat eu una...sper k posesorii d mz-uri sa participe la discutzii....

am s incep cu nevoia d ajutor din partea celor mai 'batrani'...

am un mz 125 din 64..+ o lada d piese d rezerva...kre sta d cev timp in garaj...

l-am curatzat nitzel...sh am obs k nu mai are baterie sh km tot ce tzine d aprindere...bobina inductzie..platina sh ce o mai fi p acolo...dinamul il are ...motorul este complet....poate o s mai am nevoie d neshe cabluri de frana...

oricum ash vrea s stiu unde gasesc partea electrik ce tzine d aprindere...stitzi vreun magazin...?baterii p 6v....va astept p forum sh multzumesc anticipat..

eu sunt din bucuresti...am auzit cev d un magazin zona lizeanu..stefan cel mare..stitzi cev???

o s dau o raida p la magazinu lui tunaru s vedem ce gasesc p acolo...nu prea are el legatura cu mz-urile..dar incerc...

apropos..e bun mz-ul 125 pt un incepator???...cum merge..pt cei kre au mai avut

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cumpar stator MZ ES pe 6 sau 12V neaparat cu avans centrifugal. Sa fie in stare buna, nemodificat. Ofet 200.000 daca e pe 6v si 300.000 daca e pe 12V. Dati PM.

 

Ma mai intereseaza o pereche de scarite tot pentru ES. Cele care ies de sub motor si se prind la cric.

Editat de Andrei_D
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut sunt Adi din timisoara,am si eu mz es 250 1960, s-a stricat motorul si trebuie sa schimb pistonul,cilindru,boltul si biela,poate sa ma ajute cineva cu un nr de tel. sau o adresa de firma sau pers. fizica daca mai exista de vanzare........de 8 luni caut si degeaba e cam naspa sa m-a uit la el cum rugineste poate am o sansa cu forumul.......Merciiii

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...