Sari la conținut

Unde sunt hard-enduristii din tara romaneasca?


Postări Recomandate

estes ma, ai ajuns la Cuca cu motorul, pffff, tare rau!!!

 

hai sa iti spun un secret: hard enduro incepe de la Cuca in sus spre stana pe potecutza aia pe care ai mers tu cand ai fost mai mic :D eu ma dau de ceasul mortii ca are rabla mea 120 de kile si vreau una de 90-100 si tu te dai cu xt-ul. am incercat si eu odata cu un lc4 si am zis ca mor... m-am linistit dupa ce am rupt ghidonul...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 66
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

de ce pe asfalt?!

 

iti iei un garmin si faci enduro peisagistic pana acolo.

din cand in cand mai cobori pentru benzina, in rest e minunat.

 

:D

 

O fi minunat pentru baietii care scriu la "enduroturing", aici e cam offtopic :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si s-a dus p..i de suflet inca un topic, in care unii baieti au vrut sa arate ce dibaci sunt cu ghidonul. pana maine curat discutia de balarii si sanctionez orice porcarii viitoare scrise aici fara legatura cu topicul.

 

Ontopic: am cu ce, am cu cine, am unde, dar nu prea am CAND :D

 

Sorin 90-60-90

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sorin 90-60-90

Off topic: o sa fii foarte invitat la ieseli enduristice.

On topic: am cu ce, am cu cine, am avut unde, am avut timp, dar nu m-a lasat vremea.

 

Cand ai sa cureti curata si pe asta. :D

Editat de ketemeu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu servesc concursuri decat din public

fac enduro de hoby prin leaota, bucegi, baiului, grohotis si ciucas

 

destul de des fug la Secaria (intre Comarnic si Valea Doftanei) unde imi tin un Suzuki DRZ400 cu care ma dau de cate ori ma ajuta si vremea

nu fac de mult sportul asta dar sunt f. ambitios si prind repede

 

gasca am dar foarte rar (max. odata pe luna) asa ca ma puteti invita si pe mine la iesiri in zona (la nevoie va pot fi si ghid ca stiu multe trasee)

 

tel meu: 0723921240 si ma numesc Aurel

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

care i faza aici?!adevarul e ca multi enduristi au uitat partea distractiva multi se cred david knight sau sper sa ajunga dar au 30 ani minim!! ba baieti cind facem o iesire si bem o bere facem un piknik atitea orgolii care e mai bun la enduro?!?si distractia!?

Editat de teodaniel
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Teo, nu vorbim de bruzli si cichicean, ci doar am vrut sa stiu cine mai iese la hard enduro din zona de sud.

Din pacate n-am aflat nimic nou pana acum.

da coane,ok.mergem pe la stefan la bisoca daca se indreapta vremea.daca nu monteoru tata si exersam mersul pe frunza ca nu aluneca apoi mersul cu cuie etc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum adica?Esti din Cluj si nu ai cu cine??? :D

Pai din gasca de 8-9 motoare am mai ramas doar unu ... eu. :laugh:

Mesaj completat

6 ani m-am dat pe Husqy de 250 2T.

Intr-adevar incomparabil cu XT-ul, dar deocamdata , subliniez, DEOCAMDATA, cu XT-ul nu am ramas in spate niciodata, pe acolo pe unde se duceau DRZ-ul de 400, SX-ul de 450, WR-400.

Ca nu se preteaza la zone tehnice, pante extrem de abrupte..asa o fi, dar asa babeste, cu treaba buna, inca ma descurc.

Scuzati offtopicul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai din gasca de 8-9 motoare am mai ramas doar unu ... eu. :laugh:

Mesaj completat

6 ani m-am dat pe Husqy de 250 2T.

Intr-adevar incomparabil cu XT-ul, dar deocamdata , subliniez, DEOCAMDATA, cu XT-ul nu am ramas in spate niciodata, pe acolo pe unde se duceau DRZ-ul de 400, SX-ul de 450, WR-400.

Ca nu se preteaza la zone tehnice, pante extrem de abrupte..asa o fi, dar asa babeste, cu treaba buna, inca ma descurc.

Scuzati offtopicul.

 

bai baieti...hai sa ne intelegem odata....chiar daca ai fost impreuna cu sx, wr si altele, nu inseamna ca ai si facut hard enduro. si ei ca si tine ati fost pe trasee soft, pe care poate sa mearga si xt-ul...asta este tot. daca vre-unul din ceilalti ar fi facut stanga sau dreapta din poteca, pe vre-un povarnis, atunci nu te mai tine-ai dupa ei.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

macacu,26 ani, bucuresti, saten tuns scurt, ochii caprui, (casatorit cu jumba ) fani hard enduro dar mai avem de invatzat mult

am mers mult pe munte cand eram mici si stim o garmada de trasee turistice cabane, refugii etc ktm 200 exc 2009

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca vre-unul din ceilalti ar fi facut stanga sau dreapta din poteca, pe vre-un povarnis, atunci nu te mai tine-ai dupa ei.....

Spre norocul meu..n-au facut-o. :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
In urma cercetarilor facute am constatat ca la Buzau se gaseste si castravetele grenada. :blink:

 

http://www.adevarul.ro/actualitate/social/..._321568146.html

si asta esti tu dar mai pitit la fundul cosului :D somparabil cu stilul tau "tineresc" sa spunem :goodposting:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si asta esti tu dar mai pitit la fundul cosului :D somparabil cu stilul tau "tineresc" sa spunem :goodposting:

Sunt doar un castravete tanar mai jumba :blink: Tu nu esti castravete ? :D

Editat de Narko
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
  • 6 months later...

Salut Enduristilor,

 

Tudor ma numesc, Ktm 450 exc din 2007, am iesit de cateva ori pe la munte, dar nu prea mult.

 

Sunt din Bucuresti, caut o gasca pentru niste iesiri. Am ceva timp liber asa ca as fi dispus sa merg si in timpul saptamanii, nu numai in weekend.

 

Am dat si niste mesaje la cativa baieti de pe forum, sa ne strangem.

 

Vad ca topicul e inactiv de ceva vreme dar cred ca sunt motorete care stau degeaba. E pacat :))

 

Astept un semn de la voi, aici sau la tel. 0727 342 926

 

Tudor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...