Sari la conținut

Oglinda


marmota
 Share

Postări Recomandate

Am reusit sa-mi sparg o oglinda si am alergat fo 2 zile dupa un geamgiu care sa-mi faca un oki de oglinda. Dupa doua zile de cautare am gasit unul ce mi-a facut un oki de oglinda, dar este oglinda normala nu d-aia auto.

 

Are cineva idee unde as putea gasi oglinda auto si un meserias care sa stie s-o puna in ohlinda mea?

Editat de marmota
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am reusit sa-mi sparg o oglinda si am alergat fo 2 zile dupa un geamgiu care sa-mi faca un oki de oglinda. Dupa doua zile de cautare am gasit unul ce mi-a facut un oki de oglinda, dar este oglinda normala nu d-aia auto.

 

Are cineva idee unde as putea gasi oglinda auto si un meserias care sa stie s-o puna in ohlinda mea?

 

Pentru oglinda auto, incearca la magazinele de piese auto, de regula cele de dacia. Ar trebui sa gasesti oglinda retrovizoare (doar geam) de dacia pick-up (banuiesc ca a ta nu are dimensiuni mai mari) din care poti taia exact forma si dimensiunea de care ai nevoie. Ai grija ca si astea pot fi tot normale in loc de auto, dar iti poti da seama foarte usor (obiectele pe care le vezi in oglinda auto sunt mai aproape decat par).

 

Succes.

 

later edit: Pentru fixat in suport, stiu ca exista in comert un adeziv special pentru oglinzi, ar trebui sa fie suficient :P

Editat de KATANA
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:P

 

La fel am facut si eu: Oglinda de camion din targ (cca 150000), extras geamul (ai grija sa nu iei una lipita), dus la geamgiu impreuna cu suportul original - si decupat.

 

Dupa care acasa am mai frecat-o cu smirghel pe margini, dar fara prea mare spor. Deci ai grija sa o taie ca lumea din prima.

 

La loc am prins-o cu silicon transparent pentru constructii, dar gasesti si banda dublu-adeziva (Bricostore, Practiker)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cum intri pe lizeanu, de pe shtefan cel mare, o iei spre tei shi o sa vezi la un moment dat pe stanga: geamuri shi oglinzi!!!

 

demontezi oglinda, itzi fac aia shablon shi au shi geam auto sa-tz faca oglinda

 

o sa coste max 100.000-150.000

:P

 

s-auzim de bine!!! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cum intri pe lizeanu, de pe shtefan cel mare, o iei spre tei shi o sa vezi la un moment dat pe stanga: geamuri shi oglinzi!!!

 

demontezi oglinda, itzi fac aia shablon shi au shi geam auto sa-tz faca oglinda

 

o sa coste max 100.000-150.000

:P

 

s-auzim de bine!!! :crack:

 

Sencs :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...