Sari la conținut

Ktm 250 Exc- F


Postări Recomandate

De ce ?

pt ca e un motor conceput pt ture scurte si in forta. De aceea la el reviziile se fac la ore de functionare si nu la km. E bun pt enduro si rally raid, eventual un SM pt oras, dar in nici un caz pt ture lungi. PT asta KTM are LC4 Adventure sau LC8 Adventure ( S e preferatul meu :P )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Se poate modifica un KTM 250 exc- F si pentru touring ? Adica un rezervor mai grasut si o sa mai comoda ? Se preteaza la drumuri lungi ?

Tu te referi la 250 exc-f modelul 2007? Sau la 250 exc racing 2006?

 

In fine, oricare dintre ele nu prea merg la touring, e un motor de 250 turat. Daca vrei sa faci rally-raid poti sa-i pui rezervor de 13l, dar trebuie sa-i schimbi si saua si ceva bucse la radiator.

 

 

e un motor de cross

enduro :P
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

enduro :P

 

Ai dreptate EXC F e enduro. Insa e derivat dintr-un motor de cross SXC F.

Una peste alta - e un motor de curse care da 40 cai din 250 cmc in 4 timpi. Nu merge la plimbare.

 

Exista la KTM o motocicleta cu fiabilitatea LC4 si mai aproape ca si conceptie de EXC - 625 SXC http://www.ktm.ro/625sxc. Fata de un LC4 costa cu 200E+TVA mai mult, e cu 10kg mai usoara, are topa de EXC (aluminiu), are rezervorul putin mai mic (9l), vine echipata cu cauciucuri de enduro ca EXC. Cred ca se descurca mai bine ca LC4 la enduro.

 

Si ca tot discutam de asta ... cica se mestereste la un nou motor pentru LC4 ... un 690 pe injectie. Nu prea am timp sa caut pe net, dar sigur gasim ceva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...