Sari la conținut

450 EXC vs 530 EXC


CoSSmiN
 Share

Postări Recomandate

Salutare!

 

Am nevoie de o motoreta de genul asta pentru mers pe camp, ocazional in padure si probabil ca o sa-l transform si in SM.

 

 

Posibil am sa-l folosesc si la drumuri ceva mai lungi, care ar fi mai indicat?

 

Stiu ca nu-s foarte multe detalii ajutatoare dar astept sfaturi de la cunoscatori.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

530 e mult mai puternic decat 450. 61HP vs 49HP. Poate e si un pic mai greu daca are volanta(ambielajul) mai mare. Nu cunosc. Pe coclau il prefera, in general, tipii mai corpolenti. La SM nu cred ca e o problema brutalitatea lui mai mare. Eu, unul, as alege 450. Nu cred ca exista ceva sa sa nu pot face cu 450 si sa simt nevoia de 530. Pe mine ma depaseste si 400-le (45HP).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

 

Am nevoie de o motoreta de genul asta pentru mers pe camp, ocazional in padure si probabil ca o sa-l transform si in SM.

 

 

Posibil am sa-l folosesc si la drumuri ceva mai lungi, care ar fi mai indicat?

 

Stiu ca nu-s foarte multe detalii ajutatoare dar astept sfaturi de la cunoscatori.

 

 

 

ia in calcul si un LC4 :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

cred ca si una si alta sunt prea mult pentru mers pe cimp si un pic prin padure. Pentru asa ceva nu o sa ai nici o problema cu nici una dintre ele, probabil o sa le folosesti aproximativ 40% (cadru+suspensie+motor)

Din ce am inteles eu ca-ti trebuie cred ca un drz ar fi mai potrivit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

criteriile tale de selectie au ca rezultat comun multimea vida. totusi, ce inseamna pt tine "drumuri mai lungi"?

Ia aminte la ce zice omu asta ca stie ce vorbeste!

 

Probabil nu un EXC iti trebuie, ci un LC4. Nu coneaza cum arata, conteaza cum merge si EXCuri nu au treaba cu drumuri mai lungi de benzina dintr-un rezervor. De regula, cel putin.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

in afara de cilindreea mai mare cu 60 cm3 ( care da si cam 10 cai in plus) motocicletele sunt identice...inclusiv la greutate.

mergi cu amandoua si hotaraste singur.

oricum nu te gandi ca e de speriat puterea de la 530.

pentru camp, padure si chiar hard enduro ( daca ai muschiu mai dezvoltat :) ) sunt ideale. la fel si pentru super moto....

de fapt un exc cu roti de supermoto mi se pare mijlocul de transport ideal intr-un oras superaglomerat ca bucurestiul.

 

pentru drumuri lungi.....tre sa-ti iei alta mobra :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...