Sari la conținut

Accident Pe Victoriei?


sacal
 Share

Postări Recomandate

m-a sunat acu un prieten ca a trecut pe victoriei si in dreptul amzei era un accident cu un motor care a luat foc. mai multe nu stie nici el.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 61
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

asa se pare. un motor mergea cu viteza pe cal. victoriei si a luat foc (cam asa au zis cei de la ProTv). doua persoane pe motocicleta, amindoua la spital (deci au scapat vii). motorul avea jenti portocalii.

cam atit am vazut la TV

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am trecut eu pe acolo la 20 de minute dupa ce s-a intamplat este vorba despre un SUZUKI GSXR cred dar model mai vechi era infipt in stiilpii de protectie de pe stinga ars in proportie de 90 % mai multe nu stiu ca nu am putut sa opresc din cauza militiei.

off topic am mai si ramas fara carnet 3 luni m-au prins pe splai cu 130 acum 2 ore si nu am putut sa o dau la pace cu ei :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

este un gsxf din 98 sau 99, este vb de un prieten de-al meu, el nu a patit absolut nimic, nu avea nici un pasager. Mergea cu 30 km/h pe banda 1, si de pe banda 2 s-a bagat o masina peste el sa faca dreapta...el a evitat, motorul s-a dus taras si a luat foc...am vb adineaori cu el si nu prea mi-a dat atat de multe detalii... protv vobeste din vise...

 

inca ceva...stie cineva daca are vre-o sansa de castig daca il da in judecata pe cel care a facut dreapta? in conditiile in care nici nu l-a atins...?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aici sunt pozele pentru cei care nu au cont pe sbz (deci in consecinta nu le pot vizualiza in mod normal)

 

post-3313-1157219111_thumb.jpg post-3313-1157219116_thumb.jpg post-3313-1157219121_thumb.jpg

post-3313-1157219128_thumb.jpg post-3313-1157219134_thumb.jpg post-3313-1157219140_thumb.jpg

post-3313-1157219144_thumb.jpg post-3313-1157219149_thumb.jpg post-3313-1157219154_thumb.jpg

post-3313-1157219160_thumb.jpg

 

inca ceva...stie cineva daca are vre-o sansa de castig daca il da in judecata pe cel care a facut dreapta? in conditiile in care nici nu l-a atins...?

 

Slabe sanse :P Daca nu a fost contact, politistii nici nu te baga in seama.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

este un gsxf din 98 sau 99, este vb de un prieten de-al meu, el nu a patit absolut nimic, nu avea nici un pasager. Mergea cu 30 km/h pe banda 1, si de pe banda 2 s-a bagat o masina peste el sa faca dreapta...el a evitat, motorul s-a dus taras si a luat foc...am vb adineaori cu el si nu prea mi-a dat atat de multe detalii... protv vobeste din vise...

 

inca ceva...stie cineva daca are vre-o sansa de castig daca il da in judecata pe cel care a facut dreapta? in conditiile in care nici nu l-a atins...?

Macar de-ar fi prima data cand ProTV mananca rahat.

Si nu, din pacate sansele de castig sunt pratic nule :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Slabe sanse Daca nu a fost contact, politistii nici nu te baga in seama

 

 

l-au bagat in seama...i-au luat permisul... in momentul in care a dat drumul la motocicleta el a sarit cu capul in stalp...dupa care intr-o femeie de pe trotuar careia i-a luxat glezna...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

l-au bagat in seama...i-au luat permisul... in momentul in care a dat drumul la motocicleta el a sarit cu capul in stalp...dupa care intr-o femeie de pe trotuar careia i-a luxat glezna...

Parca vad ca tot el iese vinovat pentru cele intamplate. Numarul masinii l-a luat? Martori?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

l-au bagat in seama...i-au luat permisul... in momentul in care a dat drumul la motocicleta el a sarit cu capul in stalp...dupa care intr-o femeie de pe trotuar careia i-a luxat glezna...

 

i-au luat permisul pt ca a lovit el personal ( deci nu motorul sau el pe motor) femeia de pe trotuar???

 

o sa ma interesez dar nu cred ca poate sa i se retina permisul pt asa ceva.

Atat timp cat cu motorul nu a facut victime, nu inteleg care e ratiunea retinerii permisului.... :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

l-au bagat in seama...i-au luat permisul... in momentul in care a dat drumul la motocicleta el a sarit cu capul in stalp...dupa care intr-o femeie de pe trotuar careia i-a luxat glezna...

 

Parca vad ca tot el iese vinovat pentru cele intamplate.

 

i-au luat permisul pt ca a lovit el personal ( deci nu motorul sau el pe motor) femeia de pe trotuar???

 

o sa ma interesez dar nu cred ca poate sa i se retina permisul pt asa ceva.

Atat timp cat cu motorul nu a facut victime, nu inteleg care e ratiunea retinerii permisului....

 

Welcome to Romania :P Din pacate notiunea de autor moral al unui accident pe la noi nu prea exista.

 

Multa multa sanatate amicului tau.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma gandesc eu ca poate i-o fi retinut permisul pana se hotaraste cine si cum a fost vinovat... Motorul oricum nu a lovit nimic si pe nimeni...efectiv a cazut el peste femeia aia si a dezechilibrat-o. Se pricepe cineva sa vina sa vada motorul sa-i spuna daca mai poate recupera ceva din el? Sau daca mai are rost sa il puna pe picioare? Sansa sa isi ia altul oricum nu exista sub nici o forma...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am trecut eu pe acolo la 20 de minute dupa ce s-a intamplat este vorba despre un SUZUKI GSXR cred dar model mai vechi era infipt in stiilpii de protectie de pe stinga ars in proportie de 90 % mai multe nu stiu ca nu am putut sa opresc din cauza militiei.

off topic am mai si ramas fara carnet 3 luni m-au prins pe splai cu 130 acum 2 ore si nu am putut sa o dau la pace cu ei :P

faci un curs de circulatie si iti reduce cu 30-60 zile.Bafta. :D

 

este un gsxf din 98 sau 99, este vb de un prieten de-al meu, el nu a patit absolut nimic, nu avea nici un pasager. Mergea cu 30 km/h pe banda 1, si de pe banda 2 s-a bagat o masina peste el sa faca dreapta...el a evitat, motorul s-a dus taras si a luat foc...am vb adineaori cu el si nu prea mi-a dat atat de multe detalii... protv vobeste din vise...

 

inca ceva...stie cineva daca are vre-o sansa de castig daca il da in judecata pe cel care a facut dreapta? in conditiile in care nici nu l-a atins...?

da, daca are martori.

 

este un gsxf din 98 sau 99, este vb de un prieten de-al meu, el nu a patit absolut nimic, nu avea nici un pasager. Mergea cu 30 km/h pe banda 1, si de pe banda 2 s-a bagat o masina peste el sa faca dreapta...el a evitat, motorul s-a dus taras si a luat foc...am vb adineaori cu el si nu prea mi-a dat atat de multe detalii... protv vobeste din vise...

 

inca ceva...stie cineva daca are vre-o sansa de castig daca il da in judecata pe cel care a facut dreapta? in conditiile in care nici nu l-a atins...?

unii isi fac rost de martori(de exemplu femeia)....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La orice accident cu victime se retine permisul de catre Politie si ti se da dovada de circulatie. Chiar daca tu, motociclist, te-ai ranit singur ca te-ai imprastiat pe jos la o curba. Politia se autosesizeaza (vezi cazul Zahei).

 

Oricum, sanatate si nervi de otel ca o sa fie de alergatura cu aia

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

frate, din mobra nu mai ai ce recupera decat din casco, l-am vazut si imi pare rau sa spun ca il poti da la tigani la fiare vechi.daca ai casco vei avea altul

eu cred ca poate:,,ART. 998Codul Civil.

Art. 998. Orice faptã a omului, care cauzeazã altuia prejudiciu, obligã pe acela din a cãrui gresealã s-a ocazionat, a-l repara. (C. civ. 767, 1014, 1162, 1198, 1435, 1483, 1902).

Art. 999. Omul este responsabil nu numai de prejudiciul ce a cauzat prin fapta sa, dar si de acela ce a cauzat prin neglijenta sau prin imprudenta sa. (C. civ. 998). "

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu cred ca poate:,,ART. 998Codul Civil.

Art. 998. Orice faptã a omului, care cauzeazã altuia prejudiciu, obligã pe acela din a cãrui gresealã s-a ocazionat, a-l repara. (C. civ. 767, 1014, 1162, 1198, 1435, 1483, 1902).

Art. 999. Omul este responsabil nu numai de prejudiciul ce a cauzat prin fapta sa, dar si de acela ce a cauzat prin neglijenta sau prin imprudenta sa. (C. civ. 998). "

Asta in caz ca femeia este gasita vinovata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta in caz ca femeia este gasita vinovata.

 

Ce femeie vinovata ma ? Ce tot vorbesti acolo ma ? Am inteles ca ala cu masina era barbat. Baiatu cu motoru a picat pe frana, din cauza dobitocului, iar apoi, in cadere , motociclistul a acrosat o femeie (nu cu motorul).. Banuiesc ca femeia era undeva pe trotuar sau la marginea acestuia. Ce femeie vinovata ma.. despre ce vorbesti ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce femeie vinovata ma ? Ce tot vorbesti acolo ma ? Am inteles ca ala cu masina era barbat. Baiatu cu motoru a picat pe frana, din cauza dobitocului, iar apoi, in cadere , motociclistul a acrosat o femeie (nu cu motorul).. Banuiesc ca femeia era undeva pe trotuar sau la marginea acestuia. Ce femeie vinovata ma.. despre ce vorbesti ?

Ma esti cu ai tai! Daca ai inteles ceva, asigura-te ca ai si o sursa si apoi scuipa!

"Un baiat din Rahova (ziceau unii), Florian Cadaneanu, venea pe Calea Victoriei cand un Opel Zafira care venea din spate, condus de o tampita, a virat brusc stanga pe strada care duce la Amb. Frantei, prin fatza lui. . . "

Sursa: sbz.ro

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...