Sari la conținut

Caut Schema Aprinderii Voshod 3m (cutiutza Metalica)


tibipop
 Share

Postări Recomandate

asa cum am scris, caut schema cutiei de aprindere electronica de la Voshod 3M. Nu da scanteie, bobinele de pe motor sunt bune, bobina de inductie a fost schimbata, singurul defect poate veni numai din cutia de aprindere. Caut schema, ca sa o pot reconstrui/repara. Am gasit manualul de Voshod pe net, dar nu arata ce e in "cutia neagra", :P

ma poate ajuta cineva? caut schema cutiei, sa-l pot face din alte piese mult mai performante. Cred ca stiti ca piesele rusesti nu-s foarte fiabile, din pacate...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Napolitana nu prea cred ca o mai poti repara. Doar sa incerci daca gasesti o schema sa faci alta.Dar nu cred ca se merita. O napolitana noua e cam 500k si e destul de fiabila. In general se duc destul de greu. Nu cred ca merita sa te complici faci alta mai ales ca nu poti face una de la zero si o componenta poate oricand ceda.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

este legat la masa, firele la locul lor, continuitate este, zic ca e "napolitana" e de vina. Macar am aflat numele , :P . Zic ca nu e mare branza inauntrul lui, fiind o aprindere CDI simpla, cu un tiristor (rusesc), un condensator, niste diode si rezistente. Ma intereseaza cum sunt interconectate, daca cineva are schema montajului. Stiu ca nu costa bani multi, dar de ce sa dau 50 ron, cand piesele din aprindere m-ar costa 15 ron, noi, din magazin?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

×
×
  • Creează nouă...