Sari la conținut

probleme carburatoare Kawa zzr 1100


bucurmarius
 Share

Postări Recomandate

salutare, mai baieti, poate ati mai patit si voi asa cu motoarele voastre. de cateva zile incoace am o problema cu motoru. nu mai revine din turatie.ce se intampla: merg cu motoru in 5-6-7000 rot apoi daca il las in frana de motor, tot continua sa ramana accelerat si daca trag ambreajul, scade incet incet turatira pana pe la vreo 3000 rot apoi ramane acolo cam vreo 5-7 secunde dupa care revine la relati la 1100 rot.ce am incercat pana acum: cablurile is ok, revin perfect, socul functioneaza.i-am desfacut carburatoarele si le-am spalat si curatat si suflat, am reglat aeru dupa manual, am verificat nivelu de benzina la plutitor, tot dupa manual.normal ca l-as duce in service, dar momentan nu este buget.urmeaza sa si sincronizez carburatoarele, asta inca nu am incercat.si nu raspunde nici destul de repede la acceleratie mai rapida.

asa ca, daca aveti vreo sugestie.... ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nah, urmatorul lucru, o sa o duc la sincronizat.sper sa fie numai asta ;) mersi mult baieti!

Ar fi necesar si un reglaj al suruburilor "de aer". Ele lucreaza fix in plaja ralanti- 2mii , 3 mii ture. Pt. asta trebuie o ureche instruita sau analizor gaze sau bujie transparenta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

rezolvat problema! :D roata fata e din nou cronic alergica la asfalt :blink:

ce o avut: membrana de la carbu 2 nu functiona bine, trebuia pus ceva la loc,si de acolo era aerul fals, si eu am gresit acest lucru, plus de asta a mai fost reglat o data aerul si sincronizate mai bine. plus de asta am facut si un test de compresie.dar ii ok acum , merge ff bine, revine foarte frumos din turatie mare si destul de repede.mersi mult de sfaturi baieti! asfalt uscat si cald...cat mai tine vremea cu noi... :goodposting:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...