Sari la conținut

angola 2007


magarusulmarius
 Share

Postări Recomandate

cu riscul de a-mi lua bobarnace,,,dar nu vroiam ca aventura asta sa treaca neobservata

 

cea mai tare aventura moto pe care am citit-o vreodata,,,

 

http://www.advrider.com/forums/showthread.php?t=269251

 

nu cred ca are rabdare cineva sa citesaca chiar tot,,,sunt zeci de pagini scrise in engleza dar pozele vorbesc de la sine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred că cea mai tare aventură a fost cea în care 2 argentinieni, un el Âşi o ea, ambii pe câte o Yamaha YBR de 125 cc au făcut turul lumii pe 2 roți :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator corleone

Pe astia i-a mancat in cwr, in Angola s-au plantat un numar de mine mai mare decat cel al populatiei, la 11 milioane loc. s-au plantat 27 mil. de mine. Bine ca au scapat teferi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Calatoria a fost frumoasa nimic de zis. Totusi nu mi-a placut cum a fost prezentata. Au bagat la greu poze cu drumuri groaznice, femei dezbracate, ruine etc. Cine vede acest topic isi inchipuie ca Angola este o tara super primitiva. Au procedat exact ca strainii care viziteaza Romania si fotografieaza numai satele de tigani. Asa incat da imppresia de o tara din evul mediu. Nu este deloc asa. Angola este o tara dezvoltata, are o groaza de diamante. Multi portughezi pleaca din Portugalia ca sa lucreze in Angola deoarece acolo sunt platiti mai bine. Cautand pe Google am vazut ca Angola are si orase frumoase, pun cateva poze cu ele. Normal ar fi fost ca acesti motociclisti sa puna si poze cu "lumea buna".

post-45393-1291882866_thumb.jpg

post-45393-1291882872_thumb.jpg

post-45393-1291882878_thumb.jpg

Editat de robertkiran
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@robert kiran :

 

eu am perceput altfel calatoria asta si mi s-a parut ca n-au adus vreo ofensa oamenilor pe care i-au intalnit

 

dar e bine ca noi oamenii gandim diferit, altfel ar fi fost un dezastru,,, :)

 

concluzia se vede in postul # 727 din http://www.advrider.com/forums/showthread....251&page=49

 

merita citita, macar bucata asta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am spus ca s-ar fi adus vreo ofensa oamenilor de acolo. Am citit si eu intreaga lor calatorie. Ceea ce m-a deranjat a fost faptul ca nu s-au prezentat si poze cu orasele dezvoltate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Calatoria a fost frumoasa nimic de zis. Totusi nu mi-a placut cum a fost prezentata. Au bagat la greu poze cu drumuri groaznice, femei dezbracate, ruine etc. Cine vede acest topic isi inchipuie ca Angola este o tara super primitiva. Au procedat exact ca strainii care viziteaza Romania si fotografieaza numai satele de tigani. Asa incat da imppresia de o tara din evul mediu. Nu este deloc asa. Angola este o tara dezvoltata, are o groaza de diamante. Multi portughezi pleaca din Portugalia ca sa lucreze in Angola deoarece acolo sunt platiti mai bine. Cautand pe Google am vazut ca Angola are si orase frumoase, pun cateva poze cu ele. Normal ar fi fost ca acesti motociclisti sa puna si poze cu "lumea buna".

 

Pai tocmai e si conceptul de "Adventure riding", departe de civilizatie, fara drumuri, semnal la telefon etc. Daca mai e si pericolul de a pupa o mina, treaba tinde spre hardcore.

Ce rost ar mai avea prezentarea autostrazii (ipotetica) ce tranziteaza Angola de la E la V si a magazinelor de lux de pe esplanada capitalei? Asta e treaba celor de la Lonely Planet.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...