Sari la conținut

Bine v-am gasit..si LA MULTI ANI tuturor pentru 2011


Gabyy
 Share

Postări Recomandate

Nu exista pescar care sa nu minta sau motociclist sa nu cada. Cica. Acum 2 ani am intrat intr-un garaj unde-mi tineam masina si am vazut o motoreta frumoasa foc. O honda repsol de 600. Am aflat ca era de vanzare si am intrat in fibrilatii. Am depus dosarul si am facut scoala. Am luat din prima si bucuria era de neimaginat. Dupa ce mi-am ridicat permisul, evident primul drum a fost spre garaj sa ies cu motorea. Aveam emotii ca o fata mare in noaptea nuntii. Am iesit din prima pe strada pe Stefan cel Mare pe la 5 dupaamiaza(trafic infernal). Mai mult cu picioarele pe jos si cu ambreiajul apasat m-am descurcat sa ajung pana in Balta Alba si inapoi, fara incidente. Nu am avut pe nimeni sa ma invete lucruri elementare despre mers cu motocicleta insa am avut noroc pana acum si am mers cu grija. Asadar mergi incet si fii cu capu' pe umeri si abia dupa ce te intelegi f bine cu motoreta si incepi s-o cunosti incearca si o accelerare mai puternica si restul vin de la sine. Succesuri domnilor ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Gabyy & @hangu: Apucati-va de alt sport. Fara suparare ;)

 

Scuza-ma ca te intreb (tot fara suparare) dar astazi esti cumva "fumat" ? ;) Ai mai intrebat pe cineva pe alt topic: "de ce ti-ai mai luat motocicleta" cand a spus ca el nu merge niciodata cu 160 . Te rog sa imi raspunzi maine, cand iti vei reveni :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Scuza-ma ca te intreb (tot fara suparare) dar astazi esti cumva "fumat" ? ;) Ai mai intrebat pe cineva pe alt topic: "de ce ti-ai mai luat motocicleta" cand a spus ca el nu merge niciodata cu 160 . Te rog sa imi raspunzi maine, cand iti vei reveni ;)

Nu ma supar......dar nu stiu cui i-ai adresat intrebarea.....mie...cel care a deschis topicul....sau altcuiva?

O zi buna.

Gabi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

presupun ca inainte sa o cumperi, te-ai gandit bine ce faci, mai ales pentru simplul fapt ca ai 40 de ani...

Dacă ți-ai furat-o de atâtea ori cred că ar fi cazul s-o laÂşi baltă. Nu toți sunt făcuți pentru motoreți. ÂŞi dacă vroiam nu reuÂşeam un record aÂşa de sănătos ca al tău.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu ma supar......dar nu stiu cui i-ai adresat intrebarea.....mie...cel care a deschis topicul....sau altcuiva?

O zi buna.

Gabi

 

NU, binenteles ca nu tie ti-am adresat... Intrebarea mea era adresata lui Trotinel, ca lui i-am dat reply. A spus chestia asta: "@Gabyy & @hangu: Apucati-va de alt sport. Fara suparare" si daia am intrebat eu daca e fumat ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

NU, binenteles ca nu tie ti-am adresat... Intrebarea mea era adresata lui Trotinel, ca lui i-am dat reply. A spus chestia asta: "@Gabyy & @hangu: Apucati-va de alt sport. Fara suparare" si daia am intrebat eu daca e fumat ;)

nici eu nu vad rostu' sa iti cumperi motor si sa nu mergi mai tare de 160

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inainte de toate, replica respectiva "nu vad rostul sa iti cumperi motor sa nu mergi mai tare de 160" i-o adresase trotinel unuia cu naked... Iti spun eu ca nu-i tocmai fun sa mergi cu peste 160 pe naked. In al doilea rand atitudinea asta de superioritate ma deranjeaza cel mai tare... cum poti sa-i spui unui om care e incepator si a facut o greseala, sa se lase de sportul asta ca nu-i de el? Ce rost are sa postezi pe forum un mesaj inutil? Era binevenit un sfat pentru initiator, sa il invatam si pe el cum am procedat noi la inceput. Nu toti ne-am nascut cu "t@l3nt", ci noi trebuie sa il dobandim pe parcurs, asa ca o greseala de acest gen si teama de la inceput, e o parte din procesul asta de dobandire a experientei.

 

PS: Eu nu vad rostul sa ai miar si sa mergi in linie dreapta cu peste 160, iar pe curbe sau pe circuit, sa te faca de ras unii cu supermoto sau motoare de 50 cai ;) (nu ma refer la tine todea, ca stiu ca tu ai mers de multe ori pe circuit si ai ceva experienta)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

PS: Eu nu vad rostul sa ai miar si sa mergi in linie dreapta cu peste 160, iar pe curbe sau pe circuit, sa te faca de ras unii cu supermoto sau motoare de 50 cai

 

Adica asa cum merg multi "riceri" vara pe Cheia, accelerand pana la 200 in linie dreapta si luand virajele cu 30? De sunt depasiti de Transalp-uri? ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inainte de toate, replica respectiva "nu vad rostul sa iti cumperi motor sa nu mergi mai tare de 160" i-o adresase trotinel unuia cu naked... Iti spun eu ca nu-i tocmai fun sa mergi cu peste 160 pe naked. In al doilea rand atitudinea asta de superioritate ma deranjeaza cel mai tare... cum poti sa-i spui unui om care e incepator si a facut o greseala, sa se lase de sportul asta ca nu-i de el? Ce rost are sa postezi pe forum un mesaj inutil? Era binevenit un sfat pentru initiator, sa il invatam si pe el cum am procedat noi la inceput. Nu toti ne-am nascut cu "t@l3nt", ci noi trebuie sa il dobandim pe parcurs, asa ca o greseala de acest gen si teama de la inceput, e o parte din procesul asta de dobandire a experientei.

 

PS: Eu nu vad rostul sa ai miar si sa mergi in linie dreapta cu peste 160, iar pe curbe sau pe circuit, sa te faca de ras unii cu supermoto sau motoare de 50 cai ;) (nu ma refer la tine todea, ca stiu ca tu ai mers de multe ori pe circuit si ai ceva experienta)

 

trotinel a dat 2 sfaturi bune..lui gabi sa se lase fiind om batran poate si cu familie si lui hangu fiind tanar si nelinistit,cat despre experienta poti sa ai si 100k facuti pe motor asta nu inseamna ca nu este altu mai bun ca tine sau ca nu o sa mori pe motor.cat despre mine..sunt pur incepator ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai mai baieti, nu va mai contraziceti atat pe tema asta....toti suntem oameni, si putem gresi oricand, chiar daca esti incepator sau cu experienta.Oricum va multumesc tuturor pentru sfaturile date.

Gabi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...