Sari la conținut

Suzuki GSXR 400R


Babutza
 Share

Postări Recomandate

  • 5 weeks later...
  • 2 weeks later...

in 2010 am luat-o .. momentan e in servis , o vopsesc toata si o restaurez sa fie 100 % impecabila

Mesaj completat

in 2010 am luat-o .. momentan e in servis , o vopsesc toata si o restaurez sa fie 100 % impecabila

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e super tare...

mie mi se pare a fi un gsxr 400 r sp...de prin 93.

schema coloristica pare a fi originala..asa ca daca e in stare buna te sfatuiesc sa n-o vopsesti.

e stramosul nostru... :crack: ..respecta-l. :)

bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa revopsesti o motocicleta veche ... e blasfemie.

 

Mai ales asta care arata perfect.

 

Ai grija ... peste ani, o sa isi dea seama si romanii ce inseamna trecut. Chiar daca acum sunt pasionati numai de modelele 2010, 2011.

 

"Cine nu stie trecutul, nu va intelege prezentul."

 

Ador cadrul ala "tampit".

Editat de BQGDDAN
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Arata foarte frumos,old school,are personalitate,dar cred ca a fost vopsita,imi place ideea cu o roata alba si una albastra.

Furca ud si amortizor cu gaz pe spate in 93 sau nu vad eu bine?Astea nu au cum sa fie de serie,nu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator stress_L&P
Arata foarte frumos,old school,are personalitate,dar cred ca a fost vopsita,imi place ideea cu o roata alba si una albastra.

Furca ud si amortizor cu gaz pe spate in 93 sau nu vad eu bine?Astea nu au cum sa fie de serie,nu?

 

 

ba da, de serie! :blink: suzuki o luasera pe cai bune atunci, dupa aia s-au prostit, acum isi mai revin un pic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

acus este gata, carenele toate le-am scos de la vopsitorie au iesit super. am hotarat sa o vopsesc deoarece nu era vopseaua originala si era matuita, nu avea luciu.

o sa postez in curand poze dupa ce o scot din servis ca e la reglat carburatoarele si schimb ulei furca si semeringuri.

post-61916-1300303034_thumb.jpg

post-61916-1300303118_thumb.jpg

post-61916-1300303248_thumb.jpg

post-61916-1300303259_thumb.jpg

post-61916-1300303269_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

scapa de scaritele alea rosi din spate daca gasesti OEM si incearca sa o ti cat mai aproape original...ar fi pacat sa o "strici" facand up-grade-uri.

Modelul asta este rar in Europa si arata superb asa cum l-a facut "mama lui"....ai grija de el, sa-l stapanesti sanatos.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vopseaua noua arata foarte bine...sper sa-mi iasa si mie la fel carenele dupa ce le vopsesc...nha cat de cat fiindca le vopsesc acas! :laugh:

P.S. ai vopsit si tirbusonul?

Editat de -alex-
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

scapa de scaritele alea rosi din spate daca gasesti OEM si incearca sa o ti cat mai aproape original...ar fi pacat sa o "strici" facand up-grade-uri.

Modelul asta este rar in Europa si arata superb asa cum l-a facut "mama lui"....ai grija de el, sa-l stapanesti sanatos.

 

 

He he..Ducatist..da` va cam baga-ti la Suzuki ! :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce tirbuson? nu stiu la ce te referi

ma rog poate nu se numeste tirbuson!

post-40195-1300365883_thumb.jpg

Editat de -alex-
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:laugh:) da am vopsit si "tirbusonul" dar ala l-am vopsit eu cu un spray gri metalizat + spray cu lac ... nu a iesit prea ok dar arata bine

Mesaj completat

daca ai sa le faci acasa nu o sa iti iasa asa crede-ma ca si eu am incercat initiat acasa ... am cheltuit si vreo 150 roni pe chituri vopsele si alte alea... si apoi m-am enervat si le-am dus la o vopsitorie profesionala din aia cu cuptor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e doar buson :laugh: Tirbusonul e ala cu care desfaci sticle de vin :D

da chiar , cred ca m-am gandit la altceva cand am scris :laugh:

Mesaj completat

:D) da am vopsit si "tirbusonul" dar ala l-am vopsit eu cu un spray gri metalizat + spray cu lac ... nu a iesit prea ok dar arata bine

Mesaj completat

daca ai sa le faci acasa nu o sa iti iasa asa crede-ma ca si eu am incercat initiat acasa ... am cheltuit si vreo 150 roni pe chituri vopsele si alte alea... si apoi m-am enervat si le-am dus la o vopsitorie profesionala din aia cu cuptor

stiu ca nu o sa iasa profi dar ma multumesc si cu 95% :laugh: mai vedem....

Editat de -alex-
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...