Sari la conținut

Turbo ?


mario_250r
 Share

Postări Recomandate

Sal to all !!!

Are careva turbo instalat pe motor ?

Vreau sa-mi pun si eu si nush exact unde ma pot duce ca nu vreau sa-mi cumpar turbo de pe ebay si sa-l montez yo :crack:, vreau ceva de calitate.

Ma putetzi indruma ?

Sau sfatuii daca sa ma risc sau nu ???

 

ms

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sal to all !!!

Are careva turbo instalat pe motor ?

Vreau sa-mi pun si eu si nush exact unde ma pot duce ca nu vreau sa-mi cumpar turbo de pe ebay si sa-l montez yo :crack:, vreau ceva de calitate.

Ma putetzi indruma ?

Sau sfatuii daca sa ma risc sau nu ???

 

ms

 

 

Salut!

 

iti pot da un site de la noi care se ocupa cu turbo www.400kmh.ro

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca vrei turbo ... poti avea turbo ... de 500 de cai : http://bikeshop.ro/motociclete/anunt-de-va...2003-18164.html

Sfaturi: e o prostie scumpa (nu pui doar turbina ci tre sa modifici tot la motor - pistoane, evacuare, axa came, transmisie, etc.). Nu ai ce face cu turbo pe moto atata timp cat vrei sa mai traiesti. De ce crezi ca nu pun toti turbo ??? (au fost la moda in '80-'90 da dupa numarul enorm de accidente s-au lasat). Sfatul meu: daca vrei sa iti pui doar ca sa spui ca ai 1000 de cai (si nici nu ai ce face cu banii) ... pune-ti... dar daca vrei sa o si folosesti din plin... lasa-te. :crack:

Editat de shztecker
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca vrei turbo ... poti avea turbo ... de 500 de cai : http://bikeshop.ro/motociclete/anunt-de-va...2003-18164.html

Sfaturi: e o prostie scumpa (nu pui doar turbina ci tre sa modifici tot la motor - pistoane, evacuare, axa came, transmisie, etc.). Nu ai ce face cu turbo pe moto atata timp cat vrei sa mai traiesti. De ce crezi ca nu pun toti turbo ??? (au fost la moda in '80-'90 da dupa numarul enorm de accidente s-au lasat). Sfatul meu: daca vrei sa iti pui doar ca sa spui ca ai 1000 de cai (si nici nu ai ce face cu banii) ... pune-ti... dar daca vrei sa o si folosesti din plin... lasa-te. :crack:

 

Deci anuntul ala de pe bikeshop cu Busa turbo e sigur fals. Cum sa-ti permiti asa ceva si sa nu ai macar numar detel... in plus de asta pozele sunt luate de pe un site de afara si un kakcios probabil a zis si el ca baga si el un anunt, el neavand nici macar o mobra...

Referito la baiatu de mai sus, pr Romanai Busa deja e prea mult ca nu ai ce sa faci cu ea, deci turbina ce sa mai zic, se poate si asa ceva, insa probabil o sa stea in garaj si el sa se laude cu ea si atat!

:crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc pt informatii !

Ideea de turbo e destul de interesanta, probabil ca nu e prea indicata dar....

Nu vreau neaparat sa merg cu 400 la ora dar vreau sa simt puterea aia sub mine, atunci cand accelerezi, pana la 250 sa zicem.

La noi sunt putzine drumuri pt. 300+ dar oricum alea care sunt trebuie sa profitat de ele.

Nu sunt genul care nu se poate abtine, circul normal, fara mers pe o roata si alte figuri care observ ca sunt la moda acum, nu exagerez cu viteza dar unde ii rost nu ma dau la o parte.

Oricum turbo nu vreau maine, ma pregatesc psihic si economic pt. treaba asta, probabil se va intampla prin aprilie 2007. Ca acum n-am bani si mai vine si iarna :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...