Sari la conținut

Kawasaki Z1000


z1000
 Share

Postări Recomandate

Ca tot te intrebai...

Tobele astea in forma de trompeta :crack: sux. Mie nu mi plac. Mai faine erau alea 4 de la modelu precedent.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aoleu...supernashpa !!!!

si zetul actual e o frumusetze tocmai datorita tzevilor 4 in 2 in 4, cine mai are asa ceva ?

 

Pai asta este redesenarea evacuarii Z1 din anii `70.Doua galerii intr-una si iesire finala in doua...

post-7907-1158507789_thumb.jpg

post-7907-1158507797_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Z-ul are un cadru nou

 

motorul este preluat de la ZX 10

se zice ca va avea cam 140-150 CP

 

app de tobe: designerii cauta toto felul de solutii pentru a ingloba cataliztori mai mari si amortizoare de zgomot mai eficiente pt a se incadra in normele euro3... din pacate vom mai vedea solutii de genul asta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am vazut si eu una si am si stat pe ea...

e brutal cum arata, nu prea i-mi pot imagina motor mai frumos in categoria asta...dar am auzit de la stapan ca e total incomod, mai ales la viteza mare, nu are nici o aparare de vant, asa ca devine cam instabil in curba daca e vant mai mare.

si sa nici nu vorbim de pozitia de sezut, la prima privire pare comod, dar dupa 200 km se shimba parerea...

 

anyway....tot respectul pentru "micutza" ca e bestial

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...

Dar asa ce ziceti de ea? Eeee? Arata foarte bine. Eu am acum Kawasaki ER6n ca sunt incepator dar sunt indragostit de Z1000. Tobele care au fost pana acum erau ceva... Dar modelul de 2007 li s-a parut lor ca e prea frumoasa si au zis sa o urateasca un pic, asa ca au pus trompetele alea. Sper sa imi iau un motor d-asta in 2008 dar primul si singurul lucru pe care il schimb la ea sunt tobele. O sa le vand, le cumpara cineva sa le puna pe modelul care s-a facut pana in 2006? :cheers:

post-13268-1170887397_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

rea rau de tot!

 

@Daan: salut! am impresia ca ne-am intalnit in apropiere de craiova cand erai impreuna cu un tip cu o (un) dnepr.... gresesc?

 

Da, gresesti, ma confunzi! Eu am carnet doar din noiembrie si nu am iesit din bucuresti decat pana la Tancabesti. Deocamdata...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, gresesti, ma confunzi! Eu am carnet doar din noiembrie si nu am iesit din bucuresti decat pana la Tancabesti. Deocamdata...

 

... ok! atunci spor la treaba si la cat mai multe clipe placute alaturi de Kawasaki! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...