Sari la conținut

Sonda frana spate


madapribu
 Share

Postări Recomandate

Cine ma ajuta si pe mine cu o sonda pentru frana spate, pantru un BMW F650 Funduro, 1995? Ca la a mea a crapat rasina aia si s-a scurs tot lichidul. Acum merg doar cu frana fata si aia de motor, dar e ca dracu. Sau cu o solutie, daca nu cu sonda. Astept un semn de la voi. Mada 0730.660.418 sau mess madapribu. Multumiri anticipate!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sonda care are contact pentru becul de frana ?

Daca e aia, sa caut prin garaj. Sper sa mai am una de Aprilia Pegaso (e identica). Din cate tin minte, nu functioneaza monocontactul, dar macar nu pierzi lichid.

Maine o caut. Sa imi zici daca aia e piesa care iti trebuie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si a mea s-a dus ,dar nu m-am mai omorat sa o gasesc ,asa ca am dat 3 lei pe un contact de frana de dacie ,i-am facut un suport mic si l-am ascuns deasupra bratului pedalei de frana.Datorita filetului exterior al contactului il poti regla sa lucreze mai devreme sau mai tarziu cand franezi.Cand calci frana ,tija care se sprijina pe bratul franei coboara inchizand contactul.Iti mai trebuie 2 papuci si un conductor cu doua fire litate ,ale caror capete le suprapui cu papucii contactului vechi.Dar inteleg ca iti curge si antigel prin contact,trebuind sa faci rost si de un dop cu acelasi filet cu sonda,daca vrei sa te carpesti cu varianta mea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...