Sari la conținut

Honda CBR 600,prima iubire


Raul Burzum
 Share

Postări Recomandate

Va salut cu respect,

 

Mai bine mai tarziu decat niciodata,asta pot spune pentru simplul fapt k am reusit sa intru in lumea pe care mi-o doream de mult,da,sunt si eu un incepator pe meleagurile cu 2 roti.Dupa multa multa (prea multa) asteptare am reusit sa o fac a mea,o ceberica frumoasa foc,de buget,dar care imi umple inima de fericire.A inceput sa cutreiere sosele in luna mai a anului 1995.Ne-am spus "DA" pe data de 22 septembrie 2010,poate cea mai frumoasa,extazianta si terifianta zi din viata mea.Hondutza este in tara din primavara lui 2009 dar pana cand ne-am "luat" nu a facut km,a stat numai in garaj deoarece fostul proprietar nu a reusit sa isi ia A-ul.Deci pe meleagurile scumpei noastre patrii nu a facut km decat cu mine,undeva spre 1500.La achizitionare am schimbat uleiul,filtrele,bujiile,bateria(care era varza) si merge k unsa.Nu am avut decat 2 probleme,prima ar fi k mi sa rupt cablul vitezometrului,foarte stresant si a 2-a k se tot goleste rezervorul,dar cred k este o problema intampinata la toate moto-urile si nu numai.La inceput am fost bombardat din toate partiile,nu fa prostia,e prea grea,e prea puternica e prea nu stiu cum nu te baga la 600,esti incepator,ceva prietenii a tatalui meu,motoristi de poate 20 de ani acelasi lucru,o sa dai cu ea de pamant etc..incepe macar cu un 400 sau 250.Constientizam k au ceva dreptate dar nu am ascultat,imi doream prea mult ceberica si am fost tot timpul 100% convins k pot sa ii fac fata.Da,frica a fost destul de activa la inceput,(poate nu la aceiasi intensitate dar cu siguranta va exista si in continuare)un lucru care mi se pare foarte normal dar usor usor am reusit sa ma obisnuiesc cu ea si ne intelegem de minune acum :) Acum astept k vremea sa se incalzeasca si sa ne vedem cat mai multi pe sosele bucurandu-ne de sotiile/sotii amantele/amantii noastre/nostrii cu 2 roti :) Toate cele bune si sunt aici cateva poze cu golanca :D

post-62333-1296390985_thumb.jpg

post-62333-1296391001_thumb.jpg

post-62333-1296391008_thumb.jpg

post-62333-1296391017_thumb.jpg

post-62333-1296391026_thumb.jpg

post-62333-1296391034_thumb.jpg

post-62333-1296391045_thumb.jpg

post-62333-1296391054_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa o stapanesti sanatos . Este o motocicleta foarte flexibila si maleabila , mai ales cu incepatorii . Devine rea si puternica dupa 6000 - 6500 ture . Acolo isi arata coltii . Multa bafta si multi km .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mersi fain,a fost unu din primele lucruri care le-am observat,pana in 5000 e o domnisoara timida,perfecta de oras da peste 5000 devine o doamna nimfomana care te ia la rost >:)

 

btw,superb f3-u,e coloritu meu preferat impreuna cu cel negru argintiu

Editat de Raul Burzum
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

S-o stapanesti sanatos si fara incidente! Dar curata si matale jantele alea, e pacat de ele ca-s rosii si frumoase.

 

intradevar par cam jegoase in pozele astea,le-am curatat dar au ceva pete de care nu reusesc sa scap,parca ar fi ulei...:-??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

intradevar par cam jegoase in pozele astea,le-am curatat dar au ceva pete de care nu reusesc sa scap,parca ar fi ulei...:-??

 

Incearca cu brake-cleaner si daca tot nimic, cu motorina si o carpa nu foarte abraziva. Da ca nu se ia nici asa, e mai complicat ca sunt vopsite si un rim-cleaner o sa iti atace vopseaua nasol... Poate mai are altcineva idei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...