Sari la conținut

Motociclisti romani in Italia


Mario MT 03
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 807
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

mie mi se pare ciudat ca in afara de antet totul e in lb engleza....

 

 

Quote :

 

Il Comando di Polizia Municipale di Firenze al fine di agevolare la comunicazione delle informazioni in inglese, francese, tedesco e spagnolo ha delegato la società Nivi Credit s.r.l. Div. European Outsourcing – via O. da Pordenone n.14-20 50127 Firenze a fornire tutti i chiarimenti necessari al pagamento dei verbali e agli adempimenti del caso.

 

In order to furnish information in English, French, German and Spanish, The Municipal Police of Florence have delegated Nivi Credit s.r.l. Div. European Municipality Outsourcing - via O. da Pordenone 14-20, 50127 Florence, Italy, to provide all necessary clarifications for the payment of administrative sanctions and required fulfilments.

 

Valabil si pentru Roma probabil ...s-au adaptat si italienii :) .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

http://www.motoclub.bergamo.it/

 

Duminica viitoare, daca intereseaza pe cineva. Eu o sa merg impreuna cu sotia probabil, e al treilea an in care particip si de obicei se strang 2-3.000 de motociclisti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dar prin Sardegna locuieste cineva? Stie careva de cluburi,intalniri de-ale baietilor nostri? Eu stau in La Maddalena,Sardegna dar pana acum nu am intalnit nici un roman care sa aiba motor sau sa imparta placerea de a face un tur...sunt cam singur pe aici.

 

cat costa cea mai ieftina si scurta asigurare in italia ? pentru motor 750cc stiti cumva ?

 

Acum depinde de fiecare in ce clasa de merit se gaseste..chiar daca stiai,iti dau totusi exemplul meu...sunt la prima inmatriculare in IT,am inceput anul acesta, am fost pe la vreo 5-6 agentii de asig si toate mi-au aruncat niste preturi care variau de la 600-700 si ceva euro(pe an)...Solutia a fost online de la Genertel.it cu 400 euro pe tot anul,fiind prima inmatriculare tine minte...deci dupa mine asigurarile facute online si pe tot anul sunt cele mai avantajoase.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Asa imi propusesem anul trecut sa vin la Milano sa vad macar o data EICMA, mi-ar fi placut foarte mult insa am avut de ales intre Rally Costa Smeralda si EICMA 2012, si cum raliul se desfasoara la 40 km de mine...se intelege, las pentru anul viitor expozitia, ma multumesc cu pozele de pe net.

Editat de Amphetamin
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

buna seara si bine v-am regasit. imi cer scuze de absenta dar nu mai am internet acasa de extrem de muuult timp. momentan doar la telefon mai pot fii gasit (cine are nr meu). marius, daca mai ai nr meu, da-mi un tel ca nus ce am facut cu telefonu asta ca nu imi mai arata multe nr de tel. mi-ar place sa vin si eu la EICMA, asa mai socializez cu vre-un trotinetist... sa fiti sanatosi si sa aveti grija de voi, mai ales ca acum incepe vremea nasoala.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma si miram eu de ce nu mai te vad pe nicaieri. te-am/v-am asteptat sa ajungi(eti) la carnatii aia afumati...... dar n-au tinut prea mult :P . nu stiu ce era cu ei. cred ca erau expirati sau ceva, c-au disparut repede

Felicitari si CASA DE PIATRA!!! :cheers:

 

La subiect: mi-ar placea si mie sa merg la salon/expozitie, asa cum mi-ar fi placut si anul trecut, dar ...

Editat de chubby
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Eu nu merg in Romania de sarbatori, probabil o sa ma duc la anu' (si tare as vrea sa merg in moto). Cat despre evenimente motociclistice, in ianuarie, ca de altfel in fiecare an, se face motobefana la Milano (ar fi a treia editie la care particip). Daca nu e zapada multa si gheata pe strazi, cu siguranta o sa particip.

http://www.mototurismodoc.com/motoraduni/motoraduno-dettagli.php?recordid=2279

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

winter bikers faenza 2013

11-13 ianuarie

banana day arezzo 2013

16-17 februarie

 

eu merg, daca se mai baga cineva... e mai mult decat binevenit.

Editat de creep
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

winter bikers faenza 2013

11-13 ianuarie

banana day arezzo 2013

16-17 februarie

 

eu merg, daca se mai baga cineva... e mai mult decat binevenit.

salutari am revenit dupa ceva timp de absenta ... ne motivata :rusinica:

 

winter bikers faenza 2013 as merge ...daca nu va ninge

 

mai e careva?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu merg in Romania de sarbatori, probabil o sa ma duc la anu' (si tare as vrea sa merg in moto). Cat despre evenimente motociclistice, in ianuarie, ca de altfel in fiecare an, se face motobefana la Milano (ar fi a treia editie la care particip). Daca nu e zapada multa si gheata pe strazi, cu siguranta o sa particip.

 

http://www.mototurismodoc.com/motoraduni/motoraduno-dettagli.php?recordid=2279

 

Am intrat pe link,in 06.01se desfasoara la Monza.Asta am citit la adresa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...