Sari la conținut

Esapamente Dnepra


andrey_832
 Share

Postări Recomandate

Salut! Acum cateva zile auzeam un prieten vorbind de tobe de tractor ;) :) puse pe dnepra..mi s-a parut interesanta ideea mai ales ca tipul zicea ca se aude bestial.. :peace:

Si asa am ajuns sa ma bata gandul sa imi pun si eu..dar am o nelamurire. Esapamentul de tractor e facut sa evacueze gazele arse din motorina... :P .As avea probleme daca le-as pune pe dnepra?

 

Pe langa intrebarea mea, as vrea sa mai postati si ce ati folosit voi ca esapamente pe dnepra, poze idei..orice..

Bafta si asfalt uscat cat inca mai e timp :D ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tobele de inox ale lui Baiazid erau f bune. Frumoase sunt si tobele de CZ 250 cromate, cu sitele scoase. E o modificare tipica si in ton cu linia motocicletei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e maritata in Sibiu acum, urmeaza a fi cioplerita :peace: .

Ma multumesc sa scot tobele finale la Uralul de 750, sa vezi ce limbi de flacari scoate :) .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tot de inox.....de zici ca tuna afara!!!
da zi si tu care face asa ceva, vreau sa copiez unele de M72. asa cam la vreo 8 bucati.

 

as putea lua de la chinezi dar transportul costa infiorator de mult, pt niste tobe de 32$ (perechea) nu vreau sa mai platesc vreo 250....doar taxe :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut! Acum cateva zile auzeam un prieten vorbind de tobe de tractor :lol: :) puse pe dnepra..mi s-a parut interesanta ideea mai ales ca tipul zicea ca se aude bestial.. :peace:

Si asa am ajuns sa ma bata gandul sa imi pun si eu..dar am o nelamurire. Esapamentul de tractor e facut sa evacueze gazele arse din motorina... :lol: .As avea probleme daca le-as pune pe dnepra?

 

Pe langa intrebarea mea, as vrea sa mai postati si ce ati folosit voi ca esapamente pe dnepra, poze idei..orice..

Bafta si asfalt uscat cat inca mai e timp :P ...

eu am de ij si arata si suna super

 

Super misto arata nepra!!! :D

dak nu sunt indiscret... cam la cat ajunge bijuteria aia de dnepr?

supeeer ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Tobele par a fi facute (de fapt finala aka partea cu site pare ca a fost sudata de restul tevii)

Eu pe motor am dat putin peste 1000 de iepuroi.

Comenzile acum nu mi se par inalte - poate ca m-am obisnuit eu cu ele

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Arata super frumos niprul, dar nu pot sa nu fiu carcotas.Comenzile avansate arata urat asa inalte.nu se putea modifica putin rezervorul astfel incat sa intre putin in el? sa fie mai joase?

 

uite aici nipru cu comenzile inalte

post-7177-1163574932_thumb.jpg

post-7177-1163574972_thumb.jpg

post-7177-1163574993_thumb.jpg

post-7177-1163575015_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai baieti, stati ca s-a strecurat o mica confuzie aici, sau cel putin asa cred eu.

kama3 cred ca facea referire la bord(ceasuri, vitezometru) caci zice ceva de intrat/infundat in rezervor.Eu unul (ca ex mandru posesor de nepra) prin comenzi inteleg frana+schimbator.

Si intradevar bordul ala al lui UnderTaker e un pic exagerat, dar ce poate fi exagerat la un nipru?

Tobe la ele poti sa faci din cam orice de la teava bruta de fier, inox, plus alte adaptari de la alte utilaje agricole (categorie din care nepra face parte din plin, hehehe, nu dati ca-i o gluma si posesorii cred ca stiu de ce zic asta).

 

PS:Deci recunosc ca eu pe a mea am avut puse urmatoarele piese de tractor: supape(nu-mi aduc aminte modelul de tractor), proiector(in loc de farul original) si contact...si acum,tardiv(ca l-am dat de ceva vreme) cred ca ar fi mers si esapamentul si ar fi fost 35-40 % utilaj agricol si-l conduceam cu F-ul.

Editat de S George
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator DARK-RIDER-82

frumoase Dnepre :lol: felicitari! mie mi-a zis un politai ca daca ma mai prinde cu tevi in loc de tobe , imi ia certificatu' si ma trimite la R.A.R. ;) de parca nu am mai fost pe la ei... si tot asa de modificata era :banana: :banana: :crack: in fine , interesant subiectu' asta , cu toate ca eu am o MARE NELAMURIRE: ADIKATELEA, UN HARLEY-DAVIDSON POATE SA CIRCULE PE "DRUMURILE PUBLICE"DAR UN DNEPR CU TOBE CEVA MAI ZGOMOTOASE NU DOM'LE , CA VEZI DOAMNE MI-A MASURAT EL DECIBELII....

sa ma p..s pe politia romana si sa mor eu daca schimb tevustile (care au site ... da' tot se aude" tare " dupoa urechea stricata de politai inapoiat...)ca sa nu mai zic de supersporturi cu tobe de tunning...

cam atat ...

BAFTA! :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ADIKATELEA, UN HARLEY-DAVIDSON POATE SA CIRCULE PE "DRUMURILE PUBLICE"DAR UN DNEPR CU TOBE CEVA MAI ZGOMOTOASE NU DOM'LE
cred ca daca cumperi un harley nou, ai observi ca nu face nici un zgomot. tobele after market, sunt alta poveste

 

 

 

tobe de nipru MT9 are cineva? doresc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai baieti, stati ca s-a strecurat o mica confuzie aici, sau cel putin asa cred eu.kama3 cred ca facea referire la bord(ceasuri, vitezometru) caci zice ceva de intrat/infundat in rezervor.Eu unul (ca ex mandru posesor de nepra) prin comenzi inteleg frana+schimbator.

De acord cu tine...eu ma tot tin sa il mai scurtez putin din capatul de sus...dar nu am apucat...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...