Sari la conținut

intrebare ulei cutie+motor sau separat?


Postări Recomandate

Este vorba despre Kawasaki GPZ 500s an fab 1992! Din ce am citit in manualul de service nu imi spune nimic de uleiul din cutie asa ca trag concluzia ca se foloseste de uleiul din motor si in cutie! Am sau nu dreptate? Va rog nu dati cu paru ca-s incepator! Mentionez ca are un singur buson de alimentare cu ulei si unul singur de golire, iar nivelul uleiului din motor se vede pe capacu de la ambreiaj unde are un mic gemulet de vizitare!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este vorba despre Kawasaki GPZ 500s an fab 1992! Din ce am citit in manualul de service nu imi spune nimic de uleiul din cutie asa ca trag concluzia ca se foloseste de uleiul din motor si in cutie! Am sau nu dreptate? Va rog nu dati cu paru ca-s incepator! Mentionez ca are un singur buson de alimentare cu ulei si unul singur de golire, iar nivelul uleiului din motor se vede pe capacu de la ambreiaj unde are un mic gemulet de vizitare!

Uleiul de motor unge si cutia. :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

merci mult baieti! Mi-ati confirmat informatiile de care eram nesigur din cartea de service :D Si eu care vroiam sa pun untdelemn de la Bunica :bigstar:)

Se poate inchide! Rog un moderator sa inchida!

Editat de cs_05_hho
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...