Sari la conținut

Scoli Moto In Cluj


Lexus
 Share

Postări Recomandate

Salutari pentru toti motociclistii din Cluj!Tot respectul care ni se cuvine!!!Am deschis aceasta tema pentru a afla unde sunt scoli pt. grupa A in Cluj...nu de alta dar am o gramada de clienti pentru ele, printre care ma aflu si eu.Nu va suparati pe mine, ca va dau o :) cand iau carnetul. :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alfa,Tudor .. si inca o multime de no nameuri care iti iau banii si te lasa cateva ore pe motorul lor .Eu iti recomand Alfa,acolo mergi la Peter,daca mai tin bine minte ... macar el te invata ceva

Sau mai simplu,dai 500 mii la orice scoala de asta no name sa te bage in examen si sa iti faca actele,nu faci ore la ei , nu faci nimic...te invata ceva amic sa faci niste 8-uri,dupa aia inveti tu pe strada

oricum,BAFTA

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mersi de sfaturi....dar vreau o scoala la care sa inveti ceva totusi...stiu sa merg pe bicicleta, dar vreau sa stiu sa schimb o viteza, sa pun frana cum trebuie, sa iau viraje and all of that stuff.Daca i cum ziceti voi, mai bine va dau la careva dintre voi bani sa ma invete si dau 500 la o scoala no-name si am rezolvat.Am nevoie serioasa de sfaturi.Decat sa dau coltzu in prima zi in care ies pe strada cu motorul,mai bine stau pe my ass si gata.Astept in continuare sfaturi!!!

P.S. Unde i scoala asta Alfa???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dar vreau o scoala la care sa inveti ceva totusi...stiu sa merg pe bicicleta, dar vreau sa stiu sa schimb o viteza, sa pun frana cum trebuie, sa iau viraje and all of that stuff....

...P.S. Unde i scoala asta Alfa???

Din pacate asa ceva nu vei invata la niciuna din scolile din Cluj.

Si eu ti-l recomand pe Peter care e afiliat la Alfa. Cu el, eventual in afara "programei", mai poti invata una alta. Fica-mea a facut anul trecut scoala cu el si a reusit performanta sa o invete sa faca corect traseul de poligon desi ea nu prea stia sa mearga nici pe bicicleta. Scoala Alfa este la capatul lui 3, in stanga intrarii spre kartodrom e o strada infundata care se termina in sediul lor.

Dupa ce ai A-ul si obiectul muncii vi printre noi si-ti mai aratam/spunem una-alta.

P.S. cred ca te-ai trezit un pic cam tarziu pentru sezonul asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:D True,pt. sezonul asta.....dar oricum ma gandeam sa fac scoala la anul pentru ca doar in iunie fac 18 ani...asta era doar o masura de siguranta.Multumesc pentru amabilitatea de care ati dat dovada.Asfalt uscat!!!

P.S. Cand imi iau carnetul va dau la toti o bericica :baldy:

P.P.S Daca mai stiti cate o scoala/instructor sau daca vreti sa da-ti un sfat, nu ezitati! ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Scoala de soferi cat A se poate face si la Autostart. E o scoala din Manastur si poligonul se face la sala sporturilor. Pe instructor il cheama RAZVAN POPA (0744398317). Eu am facut la el si sincer nu imi pare rau. Nu o sa inveti nu stiu ce pt. ca nici o scoala din Cluj nu o sa te invete mai mult decat sa stii face poligonul. Tipul nu te lasa sa dai examen cu politia pana nu faci calumea poligonul. Are si orar flexibil.

Poti merge sa vb cu el.

Spor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

Scoala de soferi cat A se poate face si la Autostart. E o scoala din Manastur si poligonul se face la sala sporturilor. Pe instructor il cheama RAZVAN POPA (0744398317). Eu am facut la el si sincer nu imi pare rau. Nu o sa inveti nu stiu ce pt. ca nici o scoala din Cluj nu o sa te invete mai mult decat sa stii face poligonul. Tipul nu te lasa sa dai examen cu politia pana nu faci calumea poligonul. Are si orar flexibil.

Poti merge sa vb cu el.

Spor

subscriu. tipu i chiar ok, minsku' isi face treaba si omu nu te lasa in pace pana nu stii sa mergi calumea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

pt scoala pe cat. A til recomand si eu pe pe Razvan de la auto start , are motor nou .. o gilera coguar arata bine merge ff bine , si sincer tipu chiar se ocupa de elevi ...credeti-ma io nici pe bicicleta nu stiu sa merg dar el m-a invatat sa merg pe motor si am ajuns la performata sA FAC POLIGONUL IN 2 MINUTE SI 15 SECUNDE CAP COADA , luni am examen ..sa imi tineti pumnii la teorie ca traseul nu e o problema aaa are nr de tel. 0744398317, recomand cu caldura.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
  • 4 weeks later...

Salut! Am ramas totusi cu co mica intrebare dupa ce-am citit tot threadul. Daca nu am flotant (tre' sa ma tiganesc odata cu gazda sa-mi faca acte calumea :lol: ), pot face scoala in CJ?

 

Merci anticipat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Scoala poti sa o faci unde vrei tu in tara. Examenul se da acolo unde ai domiciliul.

 

Scoala poti sa o faci unde vrei tu in tara. Examenul se da acolo unde ai domiciliul stabil.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 7 years later...

Buna tuturor motociclistilor din cluj! am vazut aici ca pe forum cum ca ar fi scoli la care dai ceva bani si te baga in examene fara sa mai faci orele. eu vreau sa obtin a2.. ma poate ajuta cineva? unde sunt scoli de genul in Cluj?

va multumesc!

Tu vorbesti serios sau ai scris chestia asta doar sasa incingi spirite pe forum ?

Editat de nascavlad
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...