Sari la conținut

Hayabusa


sorcer
 Share

Postări Recomandate

De curand am avut o discutie cu un prieten si el sustine ca busa care are 280 pe bord e pe carburatie , iar cea care are 340 e pe injectie !

 

Dupa cunostiintele mele toate busele sunt pe injectie si diferenta de bord apare din cauza limitarii !

 

Cei care aveti sau stiti despre busa sunteti bineveniti sa ne spuneti cum sta treaba :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De curand am avut o discutie cu un prieten si el sustine ca busa care are 280 pe bord e pe carburatie , iar cea care are 340 e pe injectie !

 

Dupa cunostiintele mele toate busele sunt pe injectie si diferenta de bord apare din cauza limitarii !

 

Cei care aveti sau stiti despre busa sunteti bineveniti sa ne spuneti cum sta treaba :)

pe mine unu ma depaseste discutia asta, asa ca :peace: drive safe

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

I-am dat la sorcer 2 linkuri, care confirma limitarea la unele modele. Se pare ca infirma carburatia.

http://www.hyp4r.com/hayabusa/summary.htm e pagina cu diferente intre modele din 99 pana in prezent

http://www.dixonarchive.com/hayabusa/modelhistory.htm arata istoricul modelului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De curand am avut o discutie cu un prieten si el sustine ca busa care are 280 pe bord e pe carburatie , iar cea care are 340 e pe injectie !

 

De fapt, e total invers dupa cum stiu eu. Dupa 2000 s-a introdus limitarea. :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Au fost sigur si carburatie ca are un prieten de al meu pe masina carburatoare de busa...

hai ca asta-i tare :baldy: ;) :D :P :D :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cred ca lastun! :baldy:

 

Busa a fost de la inceput cu injectie. XX-ul de la Honda a avut mai intai carburi si ulterior injectie. In 2000 Busa a fost limitata la 295 km/h

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cred ca lastun! :baldy:

 

Busa a fost de la inceput cu injectie. XX-ul de la Honda a avut mai intai carburi si ulterior injectie. In 2000 Busa a fost limitata la 295 km/h

Korrekt!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...