Sari la conținut

Veliko Tarnovo duminica 27.03.2011


HondaSan
 Share

Postări Recomandate

  • Admin

..excursia s-a epuizat intr-o pagina, din ce vad chiar tu ai un post lung in care dai nu stiu cite link-uri pentru detectoare..daca discutia a alunecat in alta parte este si din vina ta.

Pentru un om care cu bani si istet esti cam refractar la lucruri utile..

Banuiesc ca ai stiut ca statiile au o mufa de iesire pt.casti..iei o casca mica in ear si ai scapat de griji..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

lasa ma nu conteaza, glumeam, stiu ce zici dar chiar nu-mi plac statiile cb. intre motoare nu se folosesc, am facut teste, nu merg bine, nu se aud dupa curba. nici nu se compara cu astea pmr. n-am timp ca iti aratam diferenta. cat despre rolul antiradar, ok, asa e, auzi ce se vorbeste, din ce am testat eu merge cb-ul pe sosea cam 15km. ce nu suport e ca trebuie sa-i ascult pe toti dubarii, e groaznic. mai e o chestie, antena de cb ca sa mearga bine ii trebuie un plan de masa, de asta se monteaza pe centrul capotei la masina iar alea stationare daca ai vazut au o cruce din 4 betisoare la baza. pe motor nu poti asigura acest plan de masa si raza de actiune scade f mult.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca ai detector moto, waterproof, fa o recomandare ( in general, nu legat de episodul asta).

 

Si da, bulgarii (mai) au pistoale in banda X. Chiar subbanda portugheza 10,600GHz mi s-a parut mie, desi oficial au 10,525.

Ca sa fiu sincer eu la bulgari nu am vazut decat radare cu laser, care arata cam ca un pistol din ala pentru copii care trage cu bila de ping-pong si are in spate un diplay LCD cam ca la camerele foto. Si de obicei i-am vazut pozitionati (in afara de locurile normale si semnalizate) fie dupa o curba, fie in boschetii de pe Balgarya in Ruse si sarindu-ti in fata ca iepurii. Bine, sareau la masini ca eu nu am numar in fata asa ca mie doar imi fac cu degetul in sensul de "nu te mai da asa de tare in localitate" :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aveau niste cutii pe bord in masina cum erau la noi pe vremuri dar si mai paduchioase. le stiu si pe alea pistol dar nu am mai observat sa le foloseasca. oricum nu sunt rai si te intelegi cu ei, nu stai cu grija ca aici ca-ti iau carnetul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aveau niste cutii pe bord in masina cum erau la noi pe vremuri dar si mai paduchioase. le stiu si pe alea pistol dar nu am mai observat sa le foloseasca. oricum nu sunt rai si te intelegi cu ei, nu stai cu grija ca aici ca-ti iau carnetul.

Din ce am discutat alaltaieri cu un motociclist bulgar politistii lor sunt foarte permisivi cu motociclistii atata timp cat ei stiu ca motociclistii sunt bulgari. Daca te iau din fata nu au cum sa stie, daca te iau din spate e mai nasol...

 

Si apropos, evenimentul la care am fost eu sambata si voi nu ati vrut sa veniti a fost deschiderea oficiala a sezonului organizata de Asociatia Motociclistilor Bulgari. In mare a fost o adunare la parcarea de la podul de la intrarea in Tzarevetz, dupa care s-a mers la aerodromul de langa Gabrovo la concurs de liniute (400m in linie dreapta cu vitezana), pana aici au fost cel putin 1000 de participanti din toata Bulgaria, si ulterior s-a mers la hotel/restaurant langa Manastirea Kilifarevo pentru masa, baute, si alte nebunii. Eu m-am limitat doar la masa si am venit acasa dupa aia dar multi bulgari au ramas (motoarele au fost in general cruiser/chopper/custom). Pentru cei cu cont de Facebook ar trebui sa mearga galeria asta de poze.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ha! veneam din Grecia si, dupa o ploaie apocaliptica aproape de Veliko, depaseam la mare arta un tir pe contrasens, in curba, cand un politai mi-a iesit in fata, cu ceafa atat de groasa, eminescian vorbind, ca puteai juca pe ea o partida de poker, fara mana moarta; omul s-a uitat la mine (adica la noi, ca eram cu pasager) destul de plictisit si ne-a facut semn sa trecem mai departe; sunt ok politistii in Bulgaria, am fost pe acolo de multe ori, mai ales in partea de litoral, care fie vorba intre noi e mai frumoasa, mai curata si mai demanelizata ca la noi; cu viteza nu stiu, pt ca rar trec de limita legala; pai ori vedem peisaje ori mancam asfalt, ce penele noastre!

Editat de Filosofull
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din ce am discutat alaltaieri cu un motociclist bulgar politistii lor sunt foarte permisivi cu motociclistii atata timp cat ei stiu ca motociclistii sunt bulgari. Daca te iau din fata nu au cum sa stie, daca te iau din spate e mai nasol...

 

Si apropos, evenimentul la care am fost eu sambata si voi nu ati vrut sa veniti a fost deschiderea oficiala a sezonului organizata de Asociatia Motociclistilor Bulgari. In mare a fost o adunare la parcarea de la podul de la intrarea in Tzarevetz, dupa care s-a mers la aerodromul de langa Gabrovo la concurs de liniute (400m in linie dreapta cu vitezana), pana aici au fost cel putin 1000 de participanti din toata Bulgaria, si ulterior s-a mers la hotel/restaurant langa Manastirea Kilifarevo pentru masa, baute, si alte nebunii. Eu m-am limitat doar la masa si am venit acasa dupa aia dar multi bulgari au ramas (motoarele au fost in general cruiser/chopper/custom). Pentru cei cu cont de Facebook ar trebui sa mearga galeria asta de poze.

 

Salutare Petrule.Nu-i vorba ca nu am vrut.Odata lansata invitatia pt duminica cum ar fi sezut sa nu fiu acolo?Apoi cu politisti nostri a fost ca erau imediat dupa vama si stiau precis cu cine au de a face.Se poate sa-i fi anuntat cineva din timp.Deci a fost cu interes.Balcani de.Asta sa ne fie raul cel mai mare.

Evenimentul la care ai participat tu este unul si important si interesant.la anu daca vom afla din timp poate ca ne vom duce mai multi.Poate nu uiti si te interesezi despre datele concrete si le vei posta din timp ca sa avem vreme sa ne programam.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare Petrule.Nu-i vorba ca nu am vrut.Odata lansata invitatia pt duminica cum ar fi sezut sa nu fiu acolo?Apoi cu politisti nostri a fost ca erau imediat dupa vama si stiau precis cu cine au de a face.Se poate sa-i fi anuntat cineva din timp.Deci a fost cu interes.Balcani de.Asta sa ne fie raul cel mai mare.

Evenimentul la care ai participat tu este unul si important si interesant.la anu daca vom afla din timp poate ca ne vom duce mai multi.Poate nu uiti si te interesezi despre datele concrete si le vei posta din timp ca sa avem vreme sa ne programam.

Sper ca la anul o sa fiu si eu pus la punct mai din timp si o sa anunt mai din timp. Adevarul e ca am ajuns "prieten" cu un bulgar pe Facebook pentru ca il aveam in lista de email pentru ca organizeaza Moto-Rock-Fest la VT, si vroiam sa-l vad la fata (e seful de la MC Bad Company), iar omul m-a intrebat vineri seara daca pot sa ajung la intrunirea asta asa ca si eu am postat tarziu. Am constatat ca e super-OK si mi-a zis ca o sa apeleze la mine ca sa anunt din timp adunarea lor cat si a unor prieteni cum ar fi Crazy cu intrunirea de la Nikolovo, asa ca sper ca o sa am de acuma informatii mai bune si mai din timp despre intrunirile din Bulgaria, cel putin pe latura mai chopper/retro a asociatiei lor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...