Sari la conținut

Uralmaster


valicaddy
 Share

Postări Recomandate

http://www.rusmoto.nm.ru/ acest site a devenit asa cum veti vedea: http://www.uralmaster.com/ este siteul unui tip din Moscova pe nume Oleg. care zicea asa mai demult:

 

 

""Hi guys,

I'm in this vintage motorcycle business more than 7 years, if you have any doubts e-mail me for more questions directly, or I can give some US adresses of my friends to know more about my reliability.

This is my new project for Rusian bikes especially, before it I worked with BMW's, Zundapp's, HD'd and others, but now it is too hard do find them....

Thanks

rusmoto.nm.ru ""

 

cel mai bun lucru pe care il puteti face daca doriti sa aflati mai multe este sa accesati urmatoarea adresa:

http://www.russianiron.com/forums/index.php?showuser=557

si sa urmariti posturile lui RusMoto. Oleg vinde piese pentru comuniste.

 

intrebare: a cumparat cineva dintre voi ceva de la el? daca da, a fost multumit? (calitate, pret, expediere prompta?). daca nu a fost, de ce?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

interesant...cu toate ca pe acolo scria..."Page added 22 June 2005"..dar ma intreb daca, comenzile pana in 20- 30$ se onoreaza...avand in vedere ca e destul de putin..sau na...sa cumperi un set de cabluri..si atat :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu le-am scris si mi-au raspuns a doua zi...piese pot trimite insa ce am vrut eu nu prea ...(un motor cu totul)

 

si paote sa-mi zica si mie cineva de ce am warn-ul ala acolo????

 

merci mult!

Editat de sangre
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

nimic nou pe frontul de est. sa zicem ca am exagerat eu si ca inca nu a trecut destul timp. desi mie mi se pare ca a trecut o eternitate. omul raspunde in continuare la mailuri sau alte chestii, ma gandesc ca daca era tzepar nu mai facea el purici multi nici cu site-ul si nici pe ebay. au cumparat si unii din state de la el. postez cand apar fiarele

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

au sosit fiarele. galeriile de evacuare de Ural sunt sigilate in pungi cu emblema fabricii, si au stantat codul respectiv pe ele, ceea ce ma face sa cred ca sunt originale. saua (partea de cauciuc) este la fel de originala si este si ea noua, celelalte maruntisuri de pe la ambreiaj arata ok, nu par sa fie cioplite cu cutitul din lemn de brad.

 

urmeaza pistoanele de m72, grupul de solo. sa vedem si acolo cum stau lucrurile.

 

imiplace ca erau ambalate intr-un pachet blindat, adresa scrisa atat de clar incat oricat de beat as putea fi lucratorul postal si tot ajungea pachetul la destinatie.

 

am facut comanda online, omul are un magazin care din cate am inteles va fi deschis din nou peste cateva zile. vechea poveste, "add to cart", se strange un pachet, se face automat totalul, se calculeaza direct de catre site si costul transportului, apoi se urmeaza pasii descrisi acolo. (puteti face si un cont pe respectivul site)

 

am trimis banii in avans prin western union (14 dolari comision la o tranzactie de 100).

 

am primit de fiecare data mail cu instiintarea: am primit banii, am trimis coletul.

 

p.s. ma enerveaza ca nu merge magazinul online, are si pe ebay dar ale dracului sunt mai scumpe acolo, la fel si transportul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai daca nu iti mai tirmitea ala nika? cum trimiti prin western union?

 

pt ca tu sa faci acest mecanism, trebuie sa obtii de la banca aprobarea, iar ei primesc muuulte date de la tine...in acest caz, tu cumperi, ei livreaza...nu cred ca e tignit sa se riste sa nu trimita marfa :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai daca nu iti mai tirmitea ala nika? cum trimiti prin western union?
banii inainte ca la curve. m-am riscat eu. omul a trimis si prin america, are un feedback ok pe ebay. deci nu mi-a fost prea frica. absolut fiecare maruntis pe care l-am cerut era acolo

 

 

pt ca tu sa faci acest mecanism, trebuie sa obtii de la banca aprobarea, iar ei primesc muuulte date de la tine...in acest caz, tu cumperi, ei livreaza...nu cred ca e tignit sa se riste sa nu trimita marfa :friends:

nu. daca trimiti cuiva bani prin transfer western sau altfel, sanatate. nicaieri nu scrie ca el trebuie sa-mi trimita mie ceva. acesta nu este un contract. aici e vorba ca stii de la cine cumperi si ca stii ca nu se preteaza sa-ti dea teapa pt $100 de cac*t
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

banii inainte ca la curve. m-am riscat eu. omul a trimis si prin america, are un feedback ok pe ebay. deci nu mi-a fost prea frica. absolut fiecare maruntis pe care l-am cerut era acolo

 

nu. daca trimiti cuiva bani prin transfer western sau altfel, sanatate. nicaieri nu scrie ca el trebuie sa-mi trimita mie ceva. acesta nu este un contract. aici e vorba ca stii de la cine cumperi si ca stii ca nu se preteaza sa-ti dea teapa pt $100 de cac*t

 

nu scrie ca tre sa primesti ceva, dar el practic vinde :drink: deci, daca nu trimite, e ilegal :what:

de ob, cand ii trim banii prin virament dasta bancar, contu lui trebuie facut cumva, cu niste date, nu?doar nu o fi o mafie intreaga pt niste piese dastea :cheers: iar in cazul in care ma refeream mai sus "add to chart" si platesti cu cardul pe site, trebuie facut un acord cu banca...dau exemplu firmele unde platesti cu cardul...nu intelesem eu exact cum...sorry..da bv tie ca ti-au venit.... :friends:

 

am aruncat si eu o privire pe shop-ul sau...e genul shopului dupa grind house, unde platesti inainte si iti vine marfa...stai linistit ca banca are datele, iar de nu trimite marfa se lasa usor cu scandal :blink:

Editat de Mr_ORL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...