Sari la conținut

Intrunirea de la Cluj


Razvan/TRB
 Share

Postări Recomandate

sambata ii mare inghesuiala si multi gura-casca.

Pai si eu o sa fiu tot un gura-casca deci ne vedem sambata (poate stau pana duminica daca zici ca e frumos noaptea)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

 

Centrul de recoltare de sange din Targu Mures, confrunta cu o criza acuta de sange.

In drum spre petrecerea de la Cluj, ar fi frumos sa ne oprim si sa donam sange la acel centru hematologic (anunt valabil doar pentru cei ce se simt in stare)

Banii care sunt oferiti pentru o donare (200.000 lei) ar putea ramane la centrul de recoltare sau ar putea reprezenta un ajutor financiar (banii se pot transforma si in alte produse) pentru o casa de copii sau un centru de batrani din acea zona.

 

AJUTORUL LA NEVOIE SE CUNOASTE :ph34r:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

 

Centrul de recoltare de sange din Targu Mures, confrunta cu o criza acuta de sange.

In drum spre petrecerea de la Cluj, ar fi frumos sa ne oprim si sa donam sange la acel centru hematologic (anunt valabil doar pentru cei ce se simt in stare)

Banii care sunt oferiti pentru o donare (200.000 lei) ar putea ramane la centrul de recoltare sau ar putea reprezenta un ajutor financiar (banii se pot transforma si in alte produse) pentru o casa de copii sau un centru de batrani din acea zona.

 

AJUTORUL LA NEVOIE SE CUNOASTE :ph34r:

Dragul meu nu am nimic cu iniţiativa ta lăudabilă dar luându-mă după ceea ce ceri tu: " ...In drum spre petrecerea de la Cluj, ar fi frumos sa ne oprim si sa donam sange... " se pare că nu ai donat sânge niciodata, ce vreau să spun este că după ce donezi sânge deabia mergi pe picioare de ameţeală şi este interzis 6 ore să te urci la volan, apăi să te sui pe motocicletă... asta în cazul în care nu vrei să ajungi printr-un gard să ai tu nevoi de sânge.

 

P.S.: Aceasta este o părere personală şi nu e menită să combată această iniţiativă repet lăudabilă dar care ar fi mai indicat să fie făcută cu altă ocazie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...vreau să spun este că după ce donezi sânge deabia mergi pe picioare de ameţeală şi este interzis 6 ore să te urci la volan, apăi să te sui pe motocicletă... asta în cazul în care nu vrei să ajungi printr-un gard să ai tu nevoi de sânge.

Da, corect.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai dreptate:

n-am mai donat niciodata sange, dar, in ultima vreme am constientizat mult mai mult aceasta RESPONSABILITATE pe care, eu consider ca o am.

 

Multumesc mult ca mi-ai atras atentia asupra efectelor secundare ale unei operatiuni de donare de sange (banuiesc ca ar fi facut-o si cei de la centrul de recoltare), motiv pentru care o sa ma astern la drum mai devreme, ca dupa aceea sa am timpul necesar de odihna.

Nu s-o supara nimeni ca nu ajung la ora 18 in Cluj :ph34r:

 

In rest, sper sa pot duce la capat acest maraton, alaturi de cat mai multi motociclisti

 

PS. Sunt multi motociclisti in Targu Mures, sunt altii care locuiesc in apropriere si le-ar fi mai usor etc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

după ce donezi sânge deabia mergi pe picioare de ameţeală şi este interzis 6 ore să te urci la volan, apăi să te sui pe motocicletă... asta în cazul în care nu vrei să ajungi printr-un gard să ai tu nevoi de sânge.

 

 

Da....daca esti cit nkz. Dar daca esti cit Mike, o sa fie ca o muscatura de tzintzar. Eu am donat de doua ori (afara, ca in Romania nu m-au primit) si nu am fost terminat asa cum spui tu. Si nici nu sunt cit Mike. Am numa 73kg.

 

Si daca bagi o ciocolata si un cirnat cu mushtar....s-a rezolvat problema!!!

 

R.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai dreptate:

n-am mai donat niciodata sange, dar, in ultima vreme am constientizat mult mai mult aceasta RESPONSABILITATE pe care, eu consider ca o am.

 

Multumesc mult ca mi-ai atras atentia asupra efectelor secundare ale unei operatiuni de donare de sange (banuiesc ca ar fi facut-o si cei de la centrul de recoltare), motiv pentru care o sa ma astern la drum mai devreme, ca dupa aceea sa am timpul necesar de odihna.

Nu s-o supara nimeni ca nu ajung la ora 18 in Cluj :ph34r:

 

In rest, sper sa pot duce la capat acest maraton, alaturi de cat mai multi motociclisti

 

PS. Sunt multi motociclisti in Targu Mures, sunt altii care locuiesc in apropriere si le-ar fi mai usor etc.

Mike presedinte !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Anunt !

vreau si eu sa ajung la Cluj mai am 2sau 3 locuri in masina dar problema cea mai mare este benzina sunt 450 de km iar eu am calculat si la 500.000 de persoana DUS SI INTORS este corect astept un semn la 0723909564 gabby

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Off deci nu e chiar nimeni care sa treaca cu "comunistele" prin Fagars?

 

Asta e. Deci...Show Time there !!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu cum sa va spun dar si eu am donat sange si m-am simtit foarte bine.Repet...foarte bine...sincer..parca mai bine ca inainte de donare...dar referitor la faza cu condusul sunt de acord...oricat de bine te-ai simti e fff bine si recomandat sa faci o pauza de cateva ore..chiar daca te simti f bine.Mai bine sa prevezi .....

Eddie(Madu`)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut.

 

Harta pentru zona Camping Capus - Cluj-Napoca puteti gasi la motoguru.3x.ro !

Succese si... sa va distrati pe cinste!

 

Jiby - Nelu Lazar

-------------------------

www.NeluLazar.go.ro

fdc.alpinet.org

motoguru.3x.ro

www.TaineFolk.go.ro

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...