Sari la conținut

Motociclete V8


WHITE RAVEN
 Share

Postări Recomandate

Stiu Hoss Boss sunt niste motoare indraznetze dar au cateva handicape sunt foarte grele pt ca folosesc motoare facute din fonta si nu au cutie de viteze... bine pt asemenea motor nu ai nevoie de cutie... dupa parerea mea sunt duse la extrem.

Mesaj completat

 

 

Stiu Hoss Boss sunt niste motoare indraznetze dar au cateva handicape sunt foarte grele pt ca folosesc motoare facute din fonta si nu au cutie de viteze... bine pt asemenea motor nu ai nevoie de cutie... dupa parerea mea sunt duse la extrem.

Mesaj completat

V12 ala este o opera de arta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stiu Hoss Boss sunt niste motoare indraznetze dar au cateva handicape sunt foarte grele pt ca folosesc motoare facute din fonta si nu au cutie de viteze... bine pt asemenea motor nu ai nevoie de cutie... dupa parerea mea sunt duse la extrem.

Mesaj completat

 

 

Stiu Hoss Boss sunt niste motoare indraznetze dar au cateva handicape sunt foarte grele pt ca folosesc motoare facute din fonta si nu au cutie de viteze... bine pt asemenea motor nu ai nevoie de cutie... dupa parerea mea sunt duse la extrem.

Mesaj completat

V12 ala este o opera de arta

Itradevar Boss Hoss este o motocicleta traznet,regele chopperelor cu o putere fenomenala,dar mie unu nu mi-ar trebui-o din simplu motiv ca la cit costa benzina si la ce salariu am cred ca as iesi cu ea o data pe an,ginditi-va cind ii dai cacao,face vortex in rezervor!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da pai este motocicleta Americana facuta in stil American este normal sa mance cat o vaca mai ales ca nu are cutie de viteza.

Dece sa nu fie nevoie de ceva mai multi cilindri de 4 pe o motocicleta?! cred ca este nevoia omului de a experimenta diferite lucruri, ceva mai multa putere, cuplu mai mare , bucuria de a se da mare cu ceva mai special, unicitate etc.

 

 

mai astept pareri despre V8

 

merciii!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

design-ul nu imi place,partea stanga a motorului seamana cu o cutie de conserve, pozitia pe motor e idioata,ghidon , sea,rezervor,samd, de cruiser, pozitia picioarelor ca la motoarele sport.

3500 cc pt ce?sa stii ca ii ai?cat din putere poate fi pusa pe asfalt efectiv?

eu zic ca e un motor pt. snobi,ceva de genul ,,uite ce mi-am luat, e v8 de 3500cc''.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

design-ul nu imi place,partea stanga a motorului seamana cu o cutie de conserve, pozitia pe motor e idioata,ghidon , sea,rezervor,samd, de cruiser, pozitia picioarelor ca la motoarele sport.

3500 cc pt ce?sa stii ca ii ai?cat din putere poate fi pusa pe asfalt efectiv?

eu zic ca e un motor pt. snobi,ceva de genul ,,uite ce mi-am luat, e v8 de 3500cc''.

 

 

ce ai schimba tu in design?? pozitzia picioarelor se poate schimba sunt motociclete construite la comanda dupa bunul plac al clientului, cat despre puterea efectiva in a treia face burn la o viteza de 80 la ora...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In afara de burnout zgomot si poze ce mai poti face cu ele?

 

 

pai nu stiu daca pot sa itzi raspund a intrebarea asta, poate potzi sa ii pui atas si sa cari rosiii cu ea de la piatza.. pe bune tu dece ti-ai luat motor nu te-ai intrebat ce al ceva ai putea face cu el inafara sa te plimbi sa te strecori in trafic bla bla bla

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai asa un monstru probabil nu e deloc manevrabil, nu poate folosi nici macar jumatate din putere, la strecurat in trafic cu siguranta nu se descurca bine, consuma benzina cu galeata si probabil se face de rusine in fata oricarei motociclete de serie. De ce ai vrea asa ceva? Doar pentru impresie?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai asa un monstru probabil nu e deloc manevrabil, nu poate folosi nici macar jumatate din putere, la strecurat in trafic cu siguranta nu se descurca bine, consuma benzina cu galeata si probabil se face de rusine in fata oricarei motociclete de serie. De ce ai vrea asa ceva? Doar pentru impresie?

 

 

ok! daca ti-as spune ca ai inteles totul gresit despre ele m-ai crede? nu stiu de cat timp ai leg cu motocicletele sau daca ai ceva idee despre echilibrarea motorului in cadru, centru de greutate, unghiul furcii bla bla ... daca intrai un pic pe site observai ca motoreta este facuta pe baza de harley... totul este standard pana la motor si de acolo a trebuit numai mutat centrul de greutate ca motocicleta sa fie stabila si usor de manevrat, chiar o sa fac un filmulez cu jaloane ca la scoala de soferi si dupa aia o sa vb de manevrabilitate... de greutate are 375 de kg si apropo nu te gandi la consumul de benzina; nu intodeauna motorul mic este cea mai buna alegere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mie unul imi plac grozav as tine un boss hoss chiar sa stiu ca fac 100 km pe an cu el.Bineinteles ca putinii posesori de asemenea bolizi nu cred ca isi pun problema costului carburantului,oricum asa ceva e doar pt show poze impresii,e clar ca nu ai ce face cu atata putere,uneori si 4 cilindri sunt prea mult,dar ca idee e impresionanta o asemenea motocicleta,eventual sa mai ai o alta pe langa asta de care sa te poti bucura fara sa investesti foarte mult in benzina si alte costuri care presupun ca sunt destul de mari chiar si in alte tari (impozite piese consumabile)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

nu mai vorbiti prosti ca nu are cutie de viteze :moron: . pai la un motor de asa cmc fara cutie,te arunca cum ai dat prima cheie.credeti ca e scuter?! are cutie semiautomata cu 2 trepte. consumul e maxim 11.02 si minim 9.04. stiu speed-uri(1000cmc +) care au iesit la consum egal sau mai mare.

 

pentru cine a zis ca s-ar face de rusine cu alte motoare de serie :

 

Editat de chubby
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...