Sari la conținut

Kilometrajul


AirDany
 Share

Postări Recomandate

mda....deci se poate usor umbla la chestii de genu...iau scuter la sh....cu 5000 km facuti...il mai frec eu vreo 25000.......ii dau inapoi vreo 20000 si il vad la pret dublu de cat valoreaza.... :D cam asa merge treaba, nu? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

se poate da kilometraju inapoi, dar nici chiar cum zici tu... 20000 km ii mult pt un scuter, si in plus se vede pe el ca are km facuti...

 

cand il cumperi uite-te la manere, scarite, discurile de frana, scurgeri de ulei. si pe astea se vede vechimea motorului nu doar la numarul ce il afiseaza kilometrajul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

se poate da !

 

numai cu grija mare !!!

un amic a vrut sa dea inapoi kilometrajul la malaguti si nu stiu cum, ca nu am fost acolo,

dar a rupt cablul de kilometraj :)

 

si l a costat 450 mii lei vechi un alt cablu

so take care ! :D

 

sal all

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

se poate da !

 

numai cu grija mare !!!

un amic a vrut sa dea inapoi kilometrajul la malaguti si nu stiu cum, ca nu am fost acolo,

dar a rupt cablul de kilometraj :)

 

si l a costat 450 mii lei vechi un alt cablu

so take care ! :D

 

sal all

 

asa ii trebuie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

se poate da !

 

numai cu grija mare !!!

un amic a vrut sa dea inapoi kilometrajul la malaguti si nu stiu cum, ca nu am fost acolo,

dar a rupt cablul de kilometraj :)

 

si l a costat 450 mii lei vechi un alt cablu

so take care ! :D

 

sal all

De asta suntem noi romani,nu putem sa facem un lucru calumea si sa lasam kilometraju corect cu kilometri reali

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da....mai sunt si alte semne care "tradeaza" vechimea si intensitatea utilizarii unui scuter....dar la prima vedere...astea se pot masca usor............ca sa nu deschid alt topic......cam dupa cati km incepe un scuter sa fie "prost" sa faca figuri...sa scoata zgomot infernal si chestii de genu.....cu alte cuvinte....pana in cati km se merita sa cumperi un SH?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da....mai sunt si alte semne care "tradeaza" vechimea si intensitatea utilizarii unui scuter....dar la prima vedere...astea se pot masca usor............ca sa nu deschid alt topic......cam dupa cati km incepe un scuter sa fie "prost" sa faca figuri...sa scoata zgomot infernal si chestii de genu.....cu alte cuvinte....pana in cati km se merita sa cumperi un SH?

parerea mea e ca pana in 4000km maxim sa iti iei un sh

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma enerveaza sa aud cum un motociclist, oricare ar fi el, cu scuter sau HD sa dea kilometrajul inapoi si sa pacaleasca un viitor motociclist ...dupa care ne mai intrebam de ce unii dintre noi nu saluta si etc...:) :D :D

 

F...uck :P

 

fiind o cumunitate mica nu ma asteptam sa aud asa ceva...dar se pare ca banul nu alege...:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma enerveaza sa aud cum un motociclist, oricare ar fi el, cu scuter sau HD sa dea kilometrajul inapoi si sa pacaleasca un viitor motociclist ...dupa care ne mai intrebam de ce unii dintre noi nu saluta si etc...:D :P :)

 

F...uck :lol:

 

fiind o cumunitate mica nu ma asteptam sa aud asa ceva...dar se pare ca banul nu alege...:lol:

 

total de acord cu tine ... :D

:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

iti poti lua sh. si mai mult de 4000 km , zic eu !

 

pt ca: iti poti baga set motor nou cu aproximatiz 1 milion lei vechi !

 

 

:) holllyyyy sh*t !!! :D

asta inseamna ca nu mai trebuie sa-mi fac griji pt. nr. de kilometrii facuti de un scuter sh? :D

 

 

:P :) asta mi-a usurat cu mult cautarea :lol: :lol:

 

cat despre "defectele optice"...de alea nu-mi fac griji....ca alea le rezolv usor :lol: :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:) holllyyyy sh*t !!! :D

asta inseamna ca nu mai trebuie sa-mi fac griji pt. nr. de kilometrii facuti de un scuter sh? :D

:P :) asta mi-a usurat cu mult cautarea :lol: :lol:

 

cat despre "defectele optice"...de alea nu-mi fac griji....ca alea le rezolv usor :lol: :lol:

eu nu as zice ca nu trebuie sa-ti faci griji,vrei sa-mi zici mie ca un scuter care are circa 5000 de kilometri reali in bord nu e alergat deloc?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Raul...5000 de km nu sunt multi deloc.

@AirDany...Ba eu de defectele optice imi fac griji.Ma costa carenele mai mult ca setul motor de 3 ori :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in fine nu or fi multi.tu de la cati kilometri crezi ca sunt multi pentru un scuter?

conteaza cum este intretinut...iti fac un scuter mai varza in 2mii de km decat altu de 12mii ... repet conteaza calitatea lui,cum il intretii si ce "varsta" are .... iar un set de 50cc in 2t as putea spune ca dupa 15mii km ar cam trebui segmentat...indiferent de utilzare...poate doar daca e limitat sa tina mai mult

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in fine nu or fi multi.tu de la cati kilometri crezi ca sunt multi pentru un scuter?

 

 

10-15mii km sunt multi pt un scuter 2t daca nu e refacut setu....

eu zic ca de la 10mii km in sus trebuie bagati bani in motor

 

cel mai bine cumperi un scuter care are 4-5mii km,daca este intretinut o sa te tina cel putin atat.

 

ca exemplu : am un prieten care avea un piaggio nrg.... si in 4000 km a schimbat 5 seturi..pentru ca el nu facea rodaju,mergea in blana....punea ce ulei apuca,mergea fara filtru de aer... nu avea grija deloc de el...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vad ca parerile inca sunt impartite :) ... revenind...acum cu o intrebare mai completa :

 

 

care este numarul maxim de kilometri pe care ar trebui sa-l aiba un SH la bord astfel incat sa nu faca figuri dupa ce i-a fost schimbat setul de motor sau chiar fara schimbare????

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vad ca parerile inca sunt impartite :) ... revenind...acum cu o intrebare mai completa :

care este numarul maxim de kilometri pe care ar trebui sa-l aiba un SH la bord astfel incat sa nu faca figuri dupa ce i-a fost schimbat setul de motor sau chiar fara schimbare????

eu sincer sa fiu nu ma prea pricep la scutere da din cate am auzit si m-am intersat de la 5000 in sus nu se merita sa iei un sh(dupa parerea mea de incepator in scutere de la 2500 in sus nu as lua)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

se poate da kilometrajul inapoi.....un mod ar fi: desfaci cablul de kilometraj de la roata si prinzi capatul cablului intr-o bormasina... dar stai cam mult(cred) cu bormasina. nu numai romanii fac asa ...in toate tarile se modifica kilometrajele mai ales la masini ....bineinteles nu cu bormasinile :)

Editat de Alex_16
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

se poate da kilometrajul inapoi.....un mod ar fi: desfaci cablul de kilometraj de la roata si prinzi capatul cablului intr-o bormasina... dar stai cam mult(cred) cu bormasina. nu numai romanii fac asa ...in toate tarile se modifica kilometrajele mai ales la masini ....bineinteles nu cu bormasinile :)

esti tu sigur ca in toate tarile?mai interseaza-te si ai sa vezi ca sunt multe chiar f mult in care nu se fac asa numitele "magari"cu kilometri

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...