Sari la conținut

Luni 25 Apr - Nessebar, Bulgaria, prin Varna


asdfghjk
 Share

Postări Recomandate

Nessebar merita de facut, chiar si pentru o zi, desi merita de stat in peninsula macar o noapte, asa de un spritz.

 

Delta-x...eu,unul,sunt foarte deschis pt ramas o noapte acolo la 1 spritz(dar nu mai mult de 16).om gasi un apart.cu 2 cam,in caz k ne-om hotari vreo 4-5 betzivi sa ramanem,nu?

Rugaminte pt doru_bmw sau cine organizeaza drumul...sa nu se mearga f incet,in sensul de a nu merge cu 80 unde ai limita de 90,120 pe autostrada,sau sa ramana vreunul in spatele unei masini,acolo unde este linie continua,dar camp deschis pana unde vezi cu ochii,fara politie sau alte astea..mlt. frm.

Mesaj completat

sal,knox...daca vii si tu,clar se merge in ritm bun,sau ne rupem in 2 grupuri :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 71
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Rugaminte pt doru_bmw sau cine organizeaza drumul...sa nu se mearga f incet,in sensul de a nu merge cu 80 unde ai limita de 90,120 pe autostrada.....

 

hahaha ai si tu niste probleme....

fox: eu stiu ca navigon a dat faliment. oricum, stau cu garmin nu pt ca sunt frate cu ei dar folosesc gps numai cu moto si nu ma intorc la palm. in rest cu astia e ca si cu microsoft... multi smecheri incorderaza muschii ca ffac mai mult si mai bun dar overall o cam sug toti. asta nu mi-i face simpatici nici pe unii nici pe altii, doar o constatare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal,knox...daca vii si tu,clar se merge in ritm bun,sau ne rupem in 2 grupuri :(

Salutare... long time no see :D

Se merge destul de repejor mai ales ca la bulgari e pustiu drumul plus ca vad VFR nu o sa ai pb :D

Imi amintesc de pe vremea cand ieseam la plimbare cu gsxf-ul de 600 pe cheia alaturi de motoare mai mari.. pe langa faptul ca eram ultimul, o ardeam numai la redline in speranta trista ca mai ajung pe cineva din urma. Nu mai zic cate iesiri in decor am evitat, depasiri la mustata ca deh frane anevoie, acceleratie sufeltu... De atunci am mers doar solo (a se citi cu pasager) pana mi-am luat miar, 160 mi se pare viteza ideala de croaziera pe autostrada. Noroc ca bmw-ul n-are protectie la vant si de la 180 - 200 tb stat cocosat si e un pic cam incomoda plus ca sare consumul.

Nu dati la ficati, 230 am mers maxim... si nu am mania vitezei :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la mine blana e 200 si o pot tine asa cat vreti daca avem pe unde. altfel merg normal spre repejor. de fapt ma adaptez la motor, asta am, cu asta defilez. cand aveam k rupeam parbrize, saream mereu de 200. al meu mergea 245.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

normal spre repejor e mai mult decat suficient d.p.m.d. vedere.nu vrea nimeni pana acum si un spritz,cu returul a 2-a zi?

 

 

Ba da

Eu

Fara retur

Dar nu pe 25.04

Pe 28.04 sosit in Nessebar si plecat spre Turcia pe 29.04. (Vezi Manuel KTM - "turcia 2011" sau ceva de genul)

 

 

Nessebar.... super frumos...... te simti bine...... tot ce vrei la un pret decent

Ultima frontiera!

 

Dupa.... Turcia..... Haide bre! ( Tracia, cuvinte intalnite frecvent in Turcia, Grecia, Bulgaria si sudul Romaniei)...............

 

 

Cine nu vrea Turcia se poate intoarce spre Romania (adio musaka, ayran, miel la protap, ......).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ok plecarea la 8 de la benzinaria (petrom?) de dupa sina de tramvai din giurgiului, unde ne intalnim de obicei pt bulgaria. pun un topic si de mare in ziua de paste, n-am chef sa stau in casa, am si asa prea putin timp de motor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Benzinaria aia nu e OMV?

 

Poti explica unde este acest Petrom?

Mesaj completat

Benzinaria aia nu e OMV?

 

Poti explica unde este acest Petrom?

Daca nu vin luni la intalnire, in mod sigur plec spre Nessebar marti.

Mesaj completat

Daca nu vin luni la intalnire, in mod sigur plec spre Nessebar marti.

Mesaj completat

Forumul lui peste prajit cu mujdei de usturoi!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Benzinaria aia nu e OMV?

 

e petrom.

pe giurgiului, cand iesi din zona urbana, de blocuri, e o arie mai larga, intorc niste tramvaie cred, iar o cale ferata taie oblic drumul principal. imediat dupa aceea, pe dreapta e benzinaria.

coordonate: N44.36322 E26.08755

 

uite dupa ce traversezi asta:

http://v8.cache4.c.bigcache.googleapis.com...irect_counter=2

Editat de Doru BMW
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cam cat ar costa benzina dus - intors ?

la un consum de 6.5% X 800km = 52l X 1.5E/l = 78 EUR. daca mancam acolo poate costa 20EUR/om. in total cca 100 eur. din pacate plimbatul cu moto devine pe zi ce trece o distractie de lux pentru multi. ne asteapta vremuri grele. emigrati care mai puteti.

Editat de Doru BMW
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...