Sari la conținut

Ultima Creatie


Bogdan D.
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 64
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

si nu au mai multe nuante.cei ce fac asta au vreun site? eu vroiam sa fac treaba

asta, dar nu sunt fonduri.stiu ca sunt o sumedenie de nuante, iar preturile pe pulbere

erau destul de rezonabile.puteai sa vopsesti cu pulbere, care in final arata ca, cromul.

au aparatura ca lumea? cum fac coacerea in cuptor, sau cu lampa IR?

scuze de atatea intrebari.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si nu au mai multe nuante.cei ce fac asta au vreun site? eu vroiam sa fac treaba

asta, dar nu sunt fonduri.stiu ca sunt o sumedenie de nuante, iar preturile pe pulbere

erau destul de rezonabile.puteai sa vopsesti cu pulbere, care in final arata ca, cromul.

au aparatura ca lumea? cum fac coacerea in cuptor, sau cu lampa IR?

scuze de atatea intrebari.

in primu rand e ff scumpa.....nu vreau sa zic pretu pe forum pt ca sunt destui carcotasi care neavand ce face comenteaza la tot ce inseamna suma de bani....

doar valicaldy stie cand ma costat....pe care il rog sa nu spuna....

pot sa-ti spun ca sare ffffffffffffffff usor de 1000 ron(asa ca sa iti faci o idee)

coacere o fac in cuptoare speciale intre 400-500 grade celsius...

treaba aia cu cromu nu fac....

nuante sunt o gramada....

site nu au...

sper ca ti-am raspuns la toate intrebarile.....

:angry:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Superbaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!! Nu ma prea pricep dar mie imi pare un R71 cu motorul usor modificat.

 

:angry:

 

Mai sa nu radeti de mine... Sunt moarta dupa motoare vechi. Cunostintele mele sunt fffffffff limitate in materie de mecanica (sunt medic). dar as fi super incantata daca as putea sa refac un motor. Chiar mi-am propus cu unchiul meu care mai stie cate ceva (pe vremea raposatului a avut vreo 3 comuniste si de voie de nevoie a trebuit sa surubareasca la ele) sa vedem daca suntem capabili sa refacem una. Singura problema e ca nu stiu unde as putea face in Romania piesele pe care nu le mai gasesc. Daca aveti vreo idee... pls help.

 

Ma refer la piesele marunte din metal gen scarite, cric, etc

 

Daca poti mai fa rost de o sigla Bmw si pune-le pe partile lat ale rezervorului. E stilul lor de la prima motocicleta pe care au facut-o.

 

In sfarsit o poza

post-12318-1161323836_thumb.jpg

Editat de carla_ro_b
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vreau sa te felicit...

chiar daca sunt fata, de mica am visat sa imi iau o comunista si sa o modific singura...sa o fac originala, insa nu ma pricep la mecanica :angry:

oricum nice rau, atat de mult m-am uitat la poze, k azi-noapte am visat-o :ok: (vb serios)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:) cenzura si-a spus cuvantul :ok: .

 

 

carla , vopseaua asta nu e clar vopsea de porti, ne-a lamurit proprietarul. La 1000ron, nu mai e loc de carcoteli, si sunt jignitoare, e doar loc de respect pentru ca atat a inteles omul sa investeasca in aspect. Pe cand altii, de exemplu, vopsesc un Zundapp KS600 cu spray negru. Lebadake, nu mai folosi "mai frumosule" :angry: .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:moto: cenzura si-a spus cuvantul :ok: .

carla , vopseaua asta nu e clar vopsea de porti, ne-a lamurit proprietarul. La 1000ron, nu mai e loc de carcoteli, si sunt jignitoare, e doar loc de respect pentru ca atat a inteles omul sa investeasca in aspect. Pe cand altii, de exemplu, vopsesc un Zundapp KS600 cu spray negru. Lebadake, nu mai folosi "mai frumosule" :angry: .

"mai frumosule" a fost folost mai mult in gluma decat in serios.....sorry daca te-a deranjat.....uratule:P :)

 

Acu aflu si io ca motoarele se vopsesc cu vopsea de porti.... :) . Ce bine ca stiu pacat ca am dat mertzanu ca-l vopseam si eu asa :)

 

Pe bune acum nu incercati cu lovitura de ciocan din comert pe ceva ce are motor decat daca nu va pasa.

numai daca te uiti putin la poze vezi ca nu prea seama a vopsea ieftina din comert.......cum ai putea sa dai tu la pistol sau la spray o vopsea,lovitura de ciocan,in 2 nuante,varfurile aurii(pulbere)si adanciturile de culoareneagra!!!???

mai degraba incerci la pensula sa o faci asa pistruiata... :moto:

uite-te mai atent la poza atasata....

post-9218-1161384966_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

maaah, acu nu m-am referit nici eu chiar la lovitura de ciocan cu care se vopseau ciocanele si strungurile si toate masinariile de prin fabrici si uzine...

de ce m-i s-a sters postul de mai sus? s-a atacat careva dupaia? :angry:

 

p.s.:eu am vopsit la pistol si credema ca tot la fel a iesit cu adinciturile..doar ca in loc de auriu eu am luat argintiu...si cu spray la fel de bine merge... probabil ca la cuptor iese ceva mai bine si mai durabil, da asta cu lovitura de ciocan, asa iese ea cu orice o dai....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:hug: :( :P Trebuie sa-mi rectific greseala!!! M-am uitat atenta la poze si nu este un bmw ci un M! :crack: :crack: :crack: Sorry!!!

 

Sa-mi ti pumnii fiindca si eu cred ca ma apuc sa reconditionez un motor si sper sa gasesc meseriasi la vopsitorie la fel de buni ca ai tai.

 

Felicitari inca o data!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multumesc tuturor pentru aprecieri .......

sunt curios daca carcotasii care au postat aici doar ca sa le apara numele au facut macar 10% din treaba pe care am reusit sa fac la aceasta motocicleta.......

va zic eu ca nu e usor sa iei o motocicleta in stadiul in care era asta(toata era in galeti)si sa o aduci cat de cat la linia de plutire.... :hug: :( :P :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

..

sunt curios daca carcotasii care au postat aici doar ca sa le apara numele au facut macar 10% din treaba pe care am reusit sa fac la aceasta motocicleta.......

:

La bucatarie treebuie sa ai si sare si zahar :hug:

Ce farmec ar avea viata fara carcotasi?

Atata vreme cat nu te jigneste nici unul, treaba lor ce pareri au

Uneori pot fi folositoare si parerile contra :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...