Sari la conținut

accident grav dn1 in apropiere de ploiesti


pebbles_ohp
 Share

Postări Recomandate

Am fosrt aproape martor la accident aseara, s-a intamplat la cateva sute de metri in fata mea. Veneam de la Brasov cu familia, cu masina, si accidentul s-a intamplat la mai putin de 1 minut dupa ce motociclistul a trecut in zig-zag printre masini. Eu circulam cu fix 100 Km/h, pentru ca tocmai trecusem pe langa niste masini de politie si la cat de aglomerat era drumul ma asteptam sa mai fie cateva masini pana in Ploiesti. El a trecut exact printre mine (pe banda 2, m-am lipit de axul drumului sa-i fac loc) si masina care era pe banda 1, n-a astaptat sa aiba mai mult loc, si a continuat din pacate cam in acelasi mod.

....

 

 

Soarele era in spate, vizibilitatea era perfecta. Viteza motociclistului era inainte putin inainte de accident undeva pe la 120-130 km/h.

 

....

 

In cazul asta eu sunt convins ca viteza la care s-a blocat acul vitezometrului era cea reala cu care circula motociclistul (sau foarte aproape de cea reala).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 203
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Da breh, numai ca parte in proces, evident. Insa intreb si io, daca o persoana direct implicata in proces il aduce pe Thomas cu argumentatia lui trebuie ascultat ?

Da-le dreq de pasaje din lege, daca e lege nu inseamna ca e si buna.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai nu breh, ziceam in caz ca-l chemi tu pe Thomas ca expert. Daca nu ai altul? Daca expertul "autorizat" costa o carca de bani? Daca am io impresia ca "expertul" ia niste template-uri de pe accidente si le pune la "analiza" pentru ca ii face viata mai usoara? Nu in sensul in care oricare intra acolo si isi da cu parerea. Nu, asta ar fi si mai ghei. Oricum, judecatorul poate sa-i zica : coae , iti dau voie sa alegi unu' din "vecini" daca tu crezi ca pe tine te aranjeaza.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...