Sari la conținut

Bimota BB1


BB1
 Share

Postări Recomandate

Dupa 3 luni de chinuri si cautari in sfarsit am gasit-o!

M-am gandit foarte mult ce sa-mi iau (avand in vedere ca am mai mers doar 200 km pe un enduro ), dar cand am vazut-o m-am indragostit pe loc.

La inceput m-am speriat ca este prea mare, dar m-am obisnuit din prima zi.

Acum imi dau seama ca este ceea ce mi-am dorit !!!

post-49-1082665426_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stie cineva cum pot sa-i mai maresc putin puterea?

Pot sa-i modific in spate pentru al doilea loc fara sa-i afecteze stabilitatea? Eventual daca stiti si cine poate sa-mi faca lucrul asta?

Inca o intrebare!!! motorul meu are doua carburatoare. Toate motoarele BMW 650 au la fel, sau asta este supraalimentat ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

crezi ca daca se putea mari puterea fara cosecinte negative asupra motorului, aia de bimota nu ar fi facut-o???

 

in principiu se alezeaza galeriile de adm si evacuare, se maresc supapele, se schimba axele cu came, carburile, tevile si tobele de esapament chip-ul etc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

NU,NU,omule sa nu faci prostia,pacat de ea este o raritate rara ,mai ales la noi!

Las-o asa ca e pacat de ea,sa faci modificari , copieri si alte nenorociri e usor,sa mentii originalitatea e mai greu!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa o las! Mai ales ca sunt incepator si nu cred ca am nevoie deocamdata de putere mai mare.

Momentan motocicleta este defacuta ( pentru verificari ).

Sper ca in doua saptamani sa fie gata.

Am o intrebare !

Rezervorul de ulei este din plastic si este crapat. Eu l-am lipit dar stiti pe cineva care ar putea sa-mi faca altul ?Eventual si din fibra daca merge sau din tabla.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la Nea Sorin in baneasa. Iti face din fibra de sticla sau chiar din carbon...daca se vede e mishto de tot din carbon...daca e pe sub carene, e mai ieftin din fibra.

 

Tel:0744345058

 

R.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...