Sari la conținut

semeringuri furca


Postări Recomandate

am aflat dimensiunile (nu foarte sigur si nu vreau sa demontez fara sa am semeringuri noi) si ma gandesc sa caut la un magazin de rulmenti/semeringuri... Este vorba de Gilera RRT 125 Nebraska'87, nu se gasesc in magazine moto, dar e posibil sa se potriveasca de la Varadero 125.

Difera semeringurile de telescoape fata de cele pt axuri?

Multumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da difera foarte mult,in general unele firme au incercat sa produca simeringuri cu un singur guler de etansare dar sa dovedit a nu tine prea mult timp pentru ca miscarea in interior nu este de rotire in acelasi loc ci de culisare si in plus nu rezista la presiunea realizata in amortizor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Zi dimensiunile si daca nu gasesti, poate iti fac eu rost din Cj de un set ;) Din cate stiu, cu 2 gulere, unu de etnasare si unu de praf; astea cu alea ce le ai tu deja pe mobra de praf, ar trebui sa tina figura ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Zi dimensiunile si daca nu gasesti, poate iti fac eu rost din Cj de un set ;) Din cate stiu, cu 2 gulere, unu de etnasare si unu de praf; astea cu alea ce le ai tu deja pe mobra de praf, ar trebui sa tina figura ;)

merci! nu e nevoie, intrebam pt ca am gasit ceva pe stoc pt moto, dar daca nu se potrivesc este la SB magazin OK pt rulmenti si semeringuri si acolo as gasi "aproximativ" orice.

Deci, cu 2 gulere trebuie la furca ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu neaparat, dar... Cand am schimbat eu la RT, am luat special pt modelu meu, de la Atena, prin romimoto-piese.ro. Or fost 20 ron setu parca.

Ulterior am gasit la dealer de simeringuri in CJ, pe dimensiunile furcilor mele, cu 2 buze, una de etansare exact ca alea de la atena, si inca una ca de prag, care nu avea //////// alea pe ea. Deci era in plus, ma gandesc ca nu are ce sa strice :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...